Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

10. Konwent Fantastyki Fantasmagoria

Komentarze

Hakumei to Mikochi

 • Avatar
  A
  San-san 27.06.2018 23:23
  miodzio
  moim zdaniem doskonałe, sielankowe, czasem zabawne.
  Dużo pięknych artów, jedzenia, hacków „how its made” i interesujących postaci ;)

  bardzo bardzo mi się podobało. Cudny, przemyślany świat, muzyczne kawałki gdzieniegdzie także w porządku, hostoryjki miłe szczegółowość postaci… Fantastyczne!! polecam!
  • Avatar
   -Puzzle 28.06.2018 10:33
   Re: miodzio
   Ten dodatkowy odcinek przypomniał mi, jaka to była fajna seria.  kliknij: ukryte 
   Można się poczuć jak podczas oglądania wieczorynki w dzieciństwie – jest to relaksujące,a jednocześnie ciekawe.
 • Avatar
  A
  vries 3.04.2018 14:54
  Jedyny SoL (ach jak ja nie lubię tego określenia, ale nie chce mi się rozpisywać o konstrukcji fabularnej, to pójdę na skróty), który mnie nie mierzi. Więcej, czytałem pierwowzór. Więcej, pomimo, że czytałem pierwowzór obejrzałem anime, co mi się nieczęsto zdarza w takich wypadkach.

  Jak zostało to przeniesione? Seria ma delikatne dłużyzny (wina pierwowzoru). Musze przyznać, że obawiałem się, że będzie znacznie gorzej.

  Ze strony wizualnej animacje czasem niedomagają. Nie dziwi mnie to. Dziwi mnie, że w ogóle ktoś się odważył ekranizować HtM, bo manga jest naszpikowana detalami aż po sam margines. Tak, papierowy pierwowzór to 10/10 jeśli chodzi o stronę techniczną. Do tego dochodzi niesamowity i wyjątkowy design postaci i otoczenia. I co? Animatorom udało się przenieść to na ekran tylko kosztem drobnych ograniczeń w animacji! Świetna robota.

  Fabularnie majstersztyk – niesamowity świat ze skrzatami i gadającymi zwierzętami. Niesamowicie przedstawiony. Świetne, dojrzałe, realistyczne (ale fantastyczne, bo przecież skrzaty i gadające zwierzęta) postaci. SoL w którym nikt nie potyka się o własne nogi.

  Co mogę powiedzieć… Manga to dla mnie ideał gatunku – 10/10. Animacja i związana z nią dekompresja powoduje okazjonalne dłużyzny i do tego nie zawsze zabiegi animatorów mi się podobają. Za to odejmę jeden punkt, bo nie wpływa to u mnie za bardzo na odbiór całości: 9/10. Muszę powiedzieć, że dla mnie to seria sezonu.
 • Avatar
  A
  blob 18.02.2018 12:52
  Seria przypomina mi te programy podróżnicze (na ogół z naciskiem na tematykę gastronomiczną) gdzie odkrywane są miejscowe „zaułki” i lokalne knajpy. Widać, że to taka pasja/hobby autora HtM. Warto oglądać endingi bo tam też mamy różne ciekawostki związane z aktualnym odcinkiem.

  Seria to perełka, nigdy nie widziałem czegoś takiego w anime. Mamy pełno serii o tematyce stricte kulinarnej lub takich gdzie wychwalane są lokalne smakołyki, ale takiej gdzie mamy połączenie dawniejszych bajek z okruchami życia i wcześniej wspomnianymi przeze mnie programami podróżniczymi chyba nie było. Fajny klimat i pełna detali grafika, sympatyczni bohaterowie i misz­‑masz różnych kultur (Limoncello i Burrito w jednym odcinku :P) tworzy niespotykane dzieło.
 • Avatar
  A
  blob 22.01.2018 00:04
  Okeeej, epizod czy raczej krótka wstawka o Sen była bardzo dziwna. Tak jakoś zupełnie nie pasuje mi do serii i czemu wstawili to jakoś tak ni z gruchy ni pietruchy?
 • Avatar
  A
  GLASS 12.01.2018 21:21
  Jakie to było śliczne i sielankowe… Czułam się, jakbym oglądała dobranockę! Bardzo przyjemny pierwszy odcinek, już się nie mogę doczekać następnego :D Idealne anime na zrelaksowanie po całym tygodniu pracy!