Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Angel Cop

 • Avatar
  A
  Windir 12.10.2017 04:01
  4+/10
  Nagie męskie (i nie tylko!) patriotyczne torsy vs złe lewactwo (i żydzi!) obskakujące łomot/tortury/śmierć czyli jedyne słuszne kino sensacyjne! Komuchy są dosłownie MASAKROWANI jak młode lewaki przez JKM! Pierwsza połowa to solidne kino akcji, potem niestety logika gdzieś się gubi, a walki stają się strasznie przekombinowane. Ale jak się zastanowić to intryga polityczna nie jest najgorsza. Nie czuję, że zmarnowałem 3 godziny, bo było to bardzo ładne (detale mega!) no i ED wyrwał z kapci. Minimalistyczny, ale mający w sobie to „coś” – leci praktycznie bez przerwy od paru dni i to on zawyża ocenę – powinno być 3, a jest 4+ ;)
  • Avatar
   Windir 22.10.2017 07:23
   Re: 4+/10
   Thorze, jaki ten ED jest dobry! Jestem opętany! Cudowny ED!
 • Avatar
  A
  Uratugo 1.07.2017 08:41
  Anime mnie nie interesuje, ale musiałem zostawić po sobie ślad, aby wyrazić swoją uwagę dotyczącą recenzji. Nieczęsto w tym „mangowo­‑animowym” środowisku zdarza mi się dostrzegać inspirację Michalkiewiczem, a Stare Kiejkuty natychmiast zwróciły moją uwagę. Propsy. :)
  • Avatar
   Lina 7.07.2017 14:27
   Również rzuciły mi się one w oczy… i nastąpił taki miły, mały dysonans poznawczy, że są na tanukach osoby, które potrafią śpiewać i z takiego klucza. :-)
 • Avatar
  A
  spider_jerusalem 14.12.2014 21:34
  ciekawostka...
  czy mi się wydaje, czy tekst otwierający pierwszy odcinek angielskiej wersji, czyta Morgan Freeman?
 • Avatar
  A
  D. 14.10.2008 21:15
  Angel Cop
  Jako, że cyberpunkiem zainteresowałem się dopiero niedawno, przejrzałem listę anime na tanuki.pl z tego właśnie gatunku. Jednym z nich, było właśnie Angel Cop.

  O grafice w komentarzach zostało dużo powiedziane, jednak rację tutaj raczej miałby szanowny recenzent, gdyż widz, którym najczęściej jest przeciętny Kowalski nie będzie jej porównywał z innymi seriami oraz jakby się prezentowała w dzisiejszych przyjętych standardach. Jednak moim zdaniem, jak na czasy w których powstała była całkiem niezła i nieco podwyższyłbym ocenę.

  Muzyka z tego co pamiętam po prostu była, chociaż ending mi się nie podobał, monotonny i skromny aranżacyjnie.

  O seiyuu nie wypowiem się, gdyż oglądałem wersję angielską, chociaż tamci aktorzy nie przeszkadzali mi zbytnio.

  Oceniam na 3 gwiazdki.
 • Avatar
  R
  Mateo 6.12.2006 10:20
  Dziwne
  dlaczego to anime dostało taką niską notę pod względem graficznym? Wygląda nieźle i napewno zasługuje pod względem wizualnym na ocenę minimum 7­‑8. Zważywszy, że jest to film z '89 to autor recenzji nie powinien sugerować się skalą jaka obowiązuje podczas oceniania w dzisiejszych czasach. Myślę, że trzeba przymrużyć lekko oko na tą ocenę.
  Pozdrawiam
  • Avatar
   Zegarmistrz 8.12.2006 15:58
   Re: Dziwne
   Podczas pisania recenzji serii starszych przyjmuje, że moim głównym czytelnikiem będą osoby patrzące przez pryzmat chwili, w której ten tekst powstał, kierujące się momentem wstawienia go na serwis. Podwyższona ocena za grafikę byłaby myląca dla tego typu czytelników. Ponadto zabawa w archeologię i odgadywanie, jaka seria była na tle filmów lat minionych jak na mnie raz, że nigdy się nie udaje, to nie za bardzo ma sens.
   • Avatar
    takemoto-kun 14.12.2006 00:01
    Re: Dziwne
    Ale to też kwestia gustu. Ja osobiście lubię anime ze starą kreską (może ze względu na sentyment, w końcu włąsnie od takich produkcji zaczynałem moją znajomość z anime), a wiele osób (na przykład fani co zaczęli oglądać anime niedawno czyli z nową kreską) mówi że stara im się nie podoba i już. I trudno tu oceniać, bo o gustach się nie dyskutuje. A ocena za grafikę powinna być wystawiona nie tylko za samą kreskę, ale za to jak wszystko zostało zanimowane, jakość wykonania itp. A ja osobiście temu anime wystawił bym ocenę (za grafikę) 6
    • Avatar
     Zegarmistrz 14.12.2006 17:38
     Re: Dziwne
     Nie jestem do końca pewien, czy w ogóle wstawianie ocen ma sens.

     Prawdę mówiąc zostały one na serwisie dodane dość późno, jako pomoc, dodatkwe źródło informacji. Główny przekaz z założenia miał być zawarty w tekście. To nie jest atak, ale wygląda na to, że jednak większość osób bardziej zwraca uwagę na te kilka gwiazdek i cyferek, niż recenzje. Jest to dość gruby błąd, gdyż precyzyjne ustanowienie tego, jaki powinien być werdykt jest – niestety – niemożliwe.

     Przyczyną tego jest choćby tak prozaiczny fakt, jak multum źródeł, z których czerpane jest anime. Dwie osoby – nawet podzielające te same gusta i przekonania – będą miały totalnie inne wrażenia o grafice, jeśli jedna z nich np. obejrzy serie na zagranicznym kanale telewizyjnym, a druga ściągnie P2P w jakimś archaicznym formacie.