Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Massugu ni Ikou

 • Sui 17.07.2011 19:45:13 - komentarz usunięto
 • harpinia 17.09.2010 16:01:16 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  War'yun 2.11.2009 05:22
  Szybka reakcja...
  Przeczytałem, google, megaupload, ściągnięte, obejrzane.
  Świetna seria, świetne przedstawienie świetnych bohaterów, aż miałem ochotę potarmosić trochę futerko Mame. Jeszcze nie widziałem anime, w którym psy zostałyby oddane z takim realizmem, do tego z narodowym maniactwem Japończyków na punkcie kotów, trudno znaleźć serię bez nich, za to z psiakami na pierwszym planie.
  Właśnie przymierzam się do drugiej serii, ale już i tak z góry wiem, że będzie za mało. Co ja bym dał za pełnoprawne 26 epów.

  Ode mnie 8/10, bo dała mi dużą przyjemność z oglądania… no i PSY RULZZZ !!!
 • Avatar
  A
  IKa 12.06.2007 21:11
  Za mało
  Urocza i niedoceniana miniseria. Przygody, a raczej przypadki Mametarou i Hanako są przedstawione sympatycznie, z dużą dozą humoru. To, co zwykle w anime nie wychodzi dobrze, to właśnie animacja zwierząt, i trudności z antropomorfizacją, ale w tym przypadku autorzy naprawdę widzieli, JAK pies wygląda i jak się zachowuje. Psie sposoby na ucieczkę z uwięzi, szukanie pańci, która sie gdzieś zgubiła, podkradanie jedzenia, czy nawet psia kupka nieszczęścia chowająca się pod ławką są przedstawione prawie jak żywe. Idealnie też pasują psie SD­‑czki i komentowanie akcji przez Mame, a zachowania Hanako sprawiały, że przed oczyma mi stanął jak żywo inny, znajomy pies ;)
  Zgadzam się też z tym, że seria jako żywo przypomina opowiadania p. Grabowskiego, uwielbiane też przez mnie.

  Jak najbardziej polecam. I to nie tylko tym, którzy lubią czworonogi, ale też wszystkim tym, którzy mają 1,5 godziny czasu na obejrzenie lekkiej komedii i pośmiania się z przygód Mametarou, czystej krwi… kundla.