Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

4/10
postaci: 6/10 grafika: 7/10
fabuła: 2/10 muzyka: 5/10

Ocena redakcji

4/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 3,50

Ocena czytelników

5/10
Głosów: 42
Średnia: 5,02
σ=1,93

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka

Wylosuj ponownieTop 10

Yu-Gi-Oh! Ostateczne starcie

Rodzaj produkcji: film
Rok wydania: 2004
Czas trwania: 101 min
Tytuły alternatywne:
  • Yu-Gi-Oh! Duel Monsters: Hikari no Pyramid
  • Yu-Gi-Oh! Pyramid of Light
  • 遊☆戯☆王 デュエルモンスターズ -光のピラミッド-
Widownia: Shounen; Postaci: Duchy, Uczniowie/studenci; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Magia, Supermoce
zrzutka

Anubis – bóg śmierci przybywa, aby podbić świat i zabić głównego bohatera. W skład jego armii wchodzą ci, którzy zginęli, próbując znaleźć w tym filmie choć trochę oryginalności.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Yu­‑Gi­‑Oh! Pyramid of Light to film skierowany przede wszystkim do tych, którzy dobrze znają fabułę anime. Bez obejrzenia trzech pierwszych sezonów staje się niemożliwy do zrozumienia. Zresztą czegóż innego spodziewać się można po typowym przykładzie skoku na kasę?

Na początku odkrywamy, że kiedy Yuugi uwolnił ducha faraona, nieświadomie wskrzesił też zabitego przez niego czarownika. Anubis, bo tak mu jest na imię, ma zamiar zemścić się na swoim mordercy i oczywiście, tak przy okazji, zniszczyć świat.

Reszta filmu dzieje się po trzecim sezonie. Czemu Anubis czekał tyle czasu, skoro mógł zaatakować w każdej chwili? Nie wiadomo, zwłaszcza, że nie poczynił żadnych przygotowań, którymi można by to usprawiedliwić. Taki dziur fabularnych jest o wiele więcej. Nie wiemy na przykład, skąd tytułowa piramidka bierze swoją moc. Nie wiemy, co dokładnie Anubis wyprawiał za życia faraona. Nie wiemy, gdzie się podział Yami no Bakura, który powinien gdzieś się tam kręcić.

Fabuła sprawia wrażenie, jakby na siłę obdzierano ją z resztek oryginalności. Mamy więc tutaj rywala głównego bohatera, którym manipuluje Anubis. Mamy tutaj armię mumii, które pojawiły się nie wiadomo skąd. Mamy nawet do bólu sztampowego głównego złego, pozbawionego jakiejkolwiek głębi. Anubis to tak sztampowa i patetyczna, a przy tym niedopracowana postać, że przez cały film modlimy się, aby ktoś go zabił. Reszta bohaterów na szczęście zachowuje się normalnie i dalej jest naszymi idolami z serii anime. Niestety, nawet Yuugi i Seto Kaiba nie są w stanie ukryć niedoskonałości fabuły. Akcja nie wciąga, humor nie śmieszy, muzyka odstrasza. Jedynie grafika, która znacznie poprawiła się względem anime, co widać nie tylko w kolorystyce, stoi tutaj na wysokim poziomie.

Rzecz jasna gwoździem do trumny musiał znów być 4Kids Entertainment, który zajął się stworzeniem koszmarnego dubbingu oraz równie koszmarnej (i niepotrzebnej) cenzury. Chociaż może to i lepiej, skoro oglądając amerykańską wersję, będziemy musieli katować się aż dziesięć minut krócej?

Film nie jest niczym ciekawym. Nie wiem, komu mógłbym go polecić. Fani serii telewizyjnej będą nim rozczarowani do bólu, a osoby nie znające jej kompletnie nie zrozumieją, o co biega. Chyba jedynym powodem, aby pójść na ten film, są pięknie narysowane potwory. Szkoda, że to trochę za mało.

616, 6 maja 2007

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Studio Gallop
Autor: Kazuki Takahashi
Projekt: Hatsuki Tsuji, Hidekazu Shimamura
Reżyser: Hatsuki Tsuji
Scenariusz: Hatsuki Tsuji, Masahiro Minami, Naoki Hishikawa
Muzyka: BLAZE

Wydane w Polsce

Nr Tytuł Wydawca Rok
1 Yu-Gi-Oh!: Ostateczne Starcie Warner Bros Video 2005

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Yu-Gi-Oh!: fanfiki na Czytelni Tanuki Nieoficjalny pl