Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Olmer

 • Avatar
  Olmer 3.05.2013 15:23
  Komentarz do recenzji "Evangelion: 3.0 You Can [Not] Redo"
  Ech… Przeczytaj odpowiedni cytat jeszcze raz – tym razem ze zrozumieniem.
 • Avatar
  Olmer 15.01.2013 11:29
  Re: Zupełnie subiektywna ocena
  Komentarz do recenzji "Paranoia Agent"
  Czyli, podsumowując, po 7 odcinkach dokonałaś jakiejś oceny, sparzyłaś się po następnych 3, ale nic Cię to nie nauczyło, bo wpadasz tutaj i *dalej* oceniasz bez obejrzenia całości.

  Dobrze zrozumiałem?
 • Avatar
  Olmer 26.12.2012 12:12
  Komentarz do recenzji "FLCL"
  Imho bardziej o hormony + dorastanie + jak nie zostać Shinjim Ikarim ;)
 • Avatar
  Olmer 14.12.2012 21:01
  Re: Recenzja skrajnie subiektywna nie mająca prawie nic wspólnego z prawdą
  Komentarz do recenzji "Seiken no Blacksmith"
  Anime „Seiken” nie miało żadnych rażących błędów/nielogiczności (jak Index 2), które by je znacząco popsuły.


  I to oznacza, że od razu ma dostać dobrą ocenę? Bo nikt czegoś porządnie nie skopał? Jak anime totalnie średniemu dasz 8/10, to ile dasz *dobremu* anime? Lepszemu? Świetnemu? Genialnemu?

  Trochę pełnię tutaj rolę adwokata diabła, bo mi też niespecjalnie pasuje dużo ocen na Tanuki, ale już nie przesadzajmy. Niektórzy każdemu anime by dawali minimum 8/10, a jak ktoś wystawi 4­‑6, to traktują to, jakby ktoś ich uderzył w twarz. A to są właśnie oceny dla średnich produkcji…
 • Avatar
  Olmer 29.11.2012 17:01
  Komentarz do recenzji "Evangelion 1.11 (Nie) jesteś sam"
  Nie chwal dnia przed zachodem słońca. :D
  W 3.0 dramat jest konkretny, z tego co słyszałem i nieco podglądnąłem. Dla mnie to akurat woda na młyn, bo dotąd nie byłem jakimś zagorzałym fanem Rebuilda i powrót do korzeni mi odpowiada.
  Już nie mogę się doczekać łez fanów 2.0, gdy się zorientują, że Anno (znowu) ma gdzieś ich oczekiwania ;)
  I jak tu nie lubić tego gościa?
 • Avatar
  Olmer 4.05.2012 15:51
  Re: "ostateczny rezultat był porażką"...
  Komentarz do recenzji "Another"
  Trochę mnie (jako fana NGE) irytuje, że każdy nastoletni główny bohater, który nie jest macho, od razu staje się Shinjim Ikarim, a każda nastoletnia główna bohaterka, która jest małomówna, tajemnicza i zamknięta w sobie – z miejsca zostaje ochrzczona następną Rei. Przed Another obejrzałem Mirai Nikki i znowu naczytałem się na forach o tym, jak bardzo Yukki ma przypominać Shinjiego.
  Z trójki pilotów tylko Asuka z jakichś powodów nie doczekała się grona klonów – ciekawe czemu? Bycie śmiałą, wygadaną bohaterką nie wystarczy, żeby przypiąć łatkę?

  Nie wiem, czy tego typu porównania wynikają z nieuważnego oglądania Another, nieuważnego oglądania NGE, a może po prostu z (uzasadnionej, moim zdaniem) frustracji wynikającej z obejrzenia debilnego zakończenia Another, która nakazała nawsadzać temu anime, ile wlezie ;).
 • Avatar
  R
  Olmer 23.02.2011 20:08
  Oceny (zapewne po raz 2987239482-gi)
  Komentarz do recenzji "Yojouhan Shinwa Taikei"
  Ogólnie jestem człowiekiem dość tolerancyjnym w kwestii oceniania anime, ale jednak czasami puchar goryczy się przelewa, i muszę gdzieś wylać swoje smutki.
  Teraz nadszedł taki czas.

  Po prostu nie mogę przejść obojętnie obok niskich ocen tego anime. Nie będę rzucał konkretnymi tytułami, bo nie chcę mieć fanów na karku, ale ocenę za postacie na poziomie 7 to dostają na Tanuki głupkowate komedyjki ecchi, gdzie postacie zaczynają się i kończą na włosach, oczach i cyckach. Zdecydowanie nie jest to ocena dla postaci z Tatami Galaxy. Zdarzają się nawet tytuły ze słabiutkimi postaciami otrzymujące w tej kategorii dziewiątki i dziesiątki.
  Żeby nie było – do samej recenzji nic nie mam. Ale po ocenach jakoś nie widzę, że mam do czynienia z jednym „z najciekawszych i najbardziej oryginalnych anime roku 2010”.
  Być może recenzenci powinni jakoś ujednolicić swój system oceniania, bo w obecnym stanie jest on nie do przyjęcia.