Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Shizuku

 • Shizuku 1.04.2009 21:15:56 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Shizuku 12.10.2008 17:12
  Jaka ocena?
  Komentarz do recenzji "Code Geass: Lelouch of the Rebellion R2"
  Zgadzam się z Leną, Code Geass to mistrz paradoksu. Straszne miałam problemy z ocenieniem tej serii. Z jednej strony, tempo jest szybsze, więcej zwrotów akcji, genialne zagrania i piękne sceny, a z drugiej za daleko posunięty fanserwis, niewykorzystanie potencjału postaci, niedokończenie wątków i wracanie zza grobu. Do 15 odcinka wszystko było świetnie, r2 miała zadatki na pokonanie pierwszego sezonu. Potem zaczeło się trochę psuć. Zmarli wracali zza grobu, niewiadomo jakim cudem, zaczeły pojawiać się niedomówienia, twórcy sami zaczeli się gubić. To naprawdę boli, że jednak nie obyło się bez błędów czasami dość drażniących. R2 z pewnością stoi niżej niż pierwszy sezon, ale i tak bije na głowę reszte anime. Dlatego zdecydowałam się na 10. Trochę zawyżone, ale 9 wydaje mi się za niske.
 • Avatar
  A
  Shizuku 19.06.2008 00:08
  Arigatou iwanayo...
  Komentarz do recenzji "Kanon [2006]"
  No i w końcu wypowiem się w komentarzu. Dawno tego nie robiłam, ale chyba nie wyszłam z wprawy.

  Więc od czego by tu zacząć? Bohaterowie. Naprawdę rewelacyjni. Yuuichi bardzo mi się spodobał i mogę go zaliczych do mojego TOP 10. To głównie dzięki niemu śmiałam się przy tej serii jak przy mało której. Mimo, że to dramat do humor jest tu naprawdę przedni i nie raz śmiałam się w głos.
  Jeśli chodzi o dziewczęta. Na początku irytowały mnie Akiko i Shiori. Później to wrażenie mineło i polubiłam je. Przejmowałam się ich problemami i przeżywałam wszystko co działo się z nimi na ekranie.
  Nayuki, Ayu, Mai, Sayuri – te od razu zyskały moją sympatię i im dalej oglądałam tym bardziej je lubiłam. Ich hitorie mną poruszyły i nie mam zastrzeżeń co do ich rozwiązania. Ale o tym szerzej za chwilę.
  Makoto. Ta mnie od początku wkurzała. Głupi bachor, któremu wszystko wolno. Irytowała mnie strasznie swoją głupotą, ignorancją i dziecinnością. Yuuichi chciał ją wyprowadzić na ludzi, ale niestety niezbyt to mu się udało, choć ma u mnie plusa za chęci.  kliknij: ukryte 

  Muzyka. Piękna. Rozpływam się za każdym razem, gdy ją słyszę. To co leci w tle to poezja wręcz. Opening wspaniały, ending o dziwo przypadł mi do gustu, a wersja Last Regrets z 23 odcinka jest jedną z pieknięjszych piosenek jakich słyszałam. Głos tej kobiety brzmi przecudnie, jakby sam anioł śpiewał.

  Grafika jest niesamowita. Na te krajobrazy mogłabym wiecznie patrzeć. Zachody słońca, ośnieżone i nocne miasto… Dzieła sztuki wręcz. Animacje też dopieszczone, zwłaszcza spadającego śniegu czy nawet samych poruszająch się postaci.

  Fabuła jest spójna, wszytsko łączy się w zwartą całość, każde wydarzenie czy wątek zostaje rozwiązany. Co do Ayu. Ja wszystko zrozumiałam.  kliknij: ukryte 

  Dla mnie anime jest dobre, gdy zżyję się z bohaterami i razem z nimi mocno przeżywam to co dzieje się na ekranie. No i oczywiści te apsekty o których wspomniałam wcześniej. Kanon spełnił te wymagania wyśmienicie.