Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Major [2007]

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  kuba335 16.04.2015 18:07
  Trzeci sezon jest moim zdaniem nieco słabszy niż drugi, za to lepszy niż pierwszy. Problemem było tutaj moim zdaniem to, że od początku wiedzieliśmy do czego wszystko zmierza i jakim meczem sezon się zakończy. Mimo tego twórcy całkiem fajnie wybrnęli, obsadzając Goro w zupełnie nowych problemach. Duży udział miała kontuzja głównego bohatera, która nie ukrywam po pewnym czasie była nawet bliska przeszkadzania mi w oglądaniu, ale na szczęście ta granica nie została przekroczona. Finałowe spotkanie jak najbardziej na plus, a zwłaszcza jego wzruszające zakończenie. Dla mnie 8/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Subaru 23.04.2013 13:28

  Kolejna seria „Majora”...

  Niesamowicie wciągający początek, intryga zdecydowanie udana. Bawiła mnie ta determinacja Goro do znalezienia chętnych na baseball w nowej szkole, do której uczęszcza aż siedmiu chłopców xD I: „nie wiedziałem, że są chłopcy, którzy mogą nie lubić baseballu!”.

  Determinacja tworzenia boiska też bardzo fajnie ukazana, jest sympatycznie, gdy tylko nie ma… meczów. Strasznie mnie w tej serii nudziły, choć teoretycznie na ekranie działo się dużo, a fabuła sukcesywnie brnęła do przodu. Irytował mnie też główny bohater, bo stał się taki typowo shounenowy, że aż… nudny. Grałby w baseball, choćby rąk nie miał, tak go tu wykreowano.

  Jest też takie bajkowe przekonanie, że każdego da się namówić, że przemawianie do czyjegoś sumienia zawsze działa, że szlachetność zawsze zwycięża. Może gdyby to były rozgrywki dziecięce, to tak, ale to już jest gra licealna, ocierająca się o zawodowstwo, nie pasuje to tutaj.

  Mimo wszystko bardzo dobre. 7/10.
  Odpowiedz
 • lublin24 27.09.2010 21:48:42 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Vitharis 9.06.2010 20:53
  10/10
  Anime świetne, bardzo wciągające. Czy zna ktoś może nazwę openinga tej serii ? piosenka bardzo mi się podoba a nigdzie nie mogę jej znaleźć :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Ayanami 15.08.2009 15:27
  Zakochałam się w Majorze już po obejrzeniu pierwszych odcinków pierwszej serii, toteż i kolejne sezony mi się bardzo podobały (choć nie zachwyciły równie mocno co pierwszy). Zła jestem natomiast na twórców, głównie z powodu Sato.  kliknij: ukryte  Zresztą wątek romantyczny mogliby jakoś rozwinąć i lepiej poprowadzić. Poza tym jak ktoś już wspomniał; sam wątek odnośnie ciągłego tworzenia przez Goro nowej drużyny można byłoby zastąpić czymś innym.
  A teraz mam pytanie do recenzenta (być możne nie na miejscu, może powinnam zadać je na forum, czy coś, ale zaryzykuje). Czy masz w planach recenzje czwartej i piątej serii Majora?
  Odpowiedz
 • Ronter 1.01.2009 23:31:15 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  AnHeC 1.03.2008 20:50
  Świetne
  Jak na razie wszystkie serie tego anime mnie zachwyciły. Ogląda się bardzo przyjemnie. Anime godne polecenia każdemu!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  fm 24.02.2008 18:13
  starszy szeregowy
  O ile pierwszą serię warto obejrzeć, bo w umiejętny sposób łączy pokazywanie ludzkich dramatów i sportowej rywalizacji, to do tego poziomu twórcy już raczej nie powrócą. Kontynuacja mnie mocno zawiodła, głównie przez wyjątkowo nudną część poświęconą obozowi szkoleniowemu, choć pewnie była potrzebna jako pomost pomiędzy częściami 1 a 3.

  Tutaj jest już lepiej, jednak lepiej oznacza w tym wypadku, że otrzymujemy dosyć wciągające patrzydło na poziomie Bleacha. Zamiast używać Getsuga Tenshou, Goro zasypuje swoich przeciwników Gyroballami (które same w sobie stawiają wyróżnik Realizm pod dużym znakiem zapytania). Niestety na zróżnicowanie baseballowych technik nie ma co liczyć (ostatnie odcinki 4 serii zdruzgotały moje nadzieje).

  Z innych wad wymieniłbym tłuczenie do upadłego tych samych schematów. Po raz kolejny Goro trafia do nowej szkoły i musi zbudować od zera zespół mając do dyspozycji tylko bandę przybłęd – niezdolnych do gry albo z powodu traumatycznych przeżyć z dzieciństwa(TM) wykolejonych z baseballowej ścieżki. Oczywiście jego determinacja wyzwala we wszystkich miłość do gry, a on sam po raz kolejny w którymś odcinku musi się nauczyć, że baseball jest grą zespołową. Wątki romantyczne są dostosowane do nastoletniego targetu, czyli najpierw pomacha się psu kiełbaską przed nosem, a później schowa się ją do lodówki.

  Podsumowując – seria niezła i wyzwala chęć obejrzenia jeszcze jednego odcinka, ale na wielkie arcydzieło nie ma co się nastawiać.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime