Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
postaci: 7/10 grafika: 8/10
fabuła: 4/10 muzyka: 7/10

Ocena redakcji

6/10
Głosów: 3 Zobacz jak ocenili
Średnia: 5,67

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 15
Średnia: 6,47
σ=1,93

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Costly)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Magister Negi Magi Negima!? Spring Special!?

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 2006
Czas trwania: 25 min
Tytuły alternatywne:
  • Magister Negi Magi OVA
  • Mahou Sensei Negima! OVA Haru
  • Negima?! Spring Special!?
  • ネギま!?春スペシャル!?
Gatunki: Komedia, Romans
zrzutka

Wiosenna przygoda uczennic klasy 2A i ich magicznego nauczyciela na tropikalnej wyspie. Czyli trzydzieści uczennic w strojach kąpielowych i niewiele ponad to.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Trudno wymagać od jednoodcinkowej OAV, stworzonej jako dodatek do serii telewizyjnej, aby sama w sobie prezentowała jakąś większą jakość. Ma to być po prostu bonus dla fanów. Widz ma tego świadomość i tego oczekuje. Twórcy z GANSIS i SHAFT­‑u wzięli sobie to jednak trochę za bardzo do serca.

Akcja rozgrywa się w trakcie pierwszego roku pracy Negiego w szkole, czyli w okresie, w którym jeszcze niewiele uczennic wiedziało o magicznych talentach ich pedagoga. Wiosenną przerwę klasa 2A spędza na tropikalnej wyspie, należącej do Ayaki Yukihiro. Nie jest to czas miły dla młodego nauczyciela. Wdał się on przed wyjazdem w słowną utarczkę z Asuną. Padło kilka słów za dużo z jego strony i w efekcie partnerka Negiego jest na niego śmiertelnie obrażona. Uczennice, widząc przygnębienie swojego opiekuna, postanawiają pogodzić go z Asuną.

Twórcy nie wysilili się zbytnio, tworząc Spring Special!?. Fabuła, choć jakaś jest, może zostać spokojnie rozpisana do końca przez każdego, kto przeczytał powyższy wstęp do niej i widział przynajmniej trzy komedie romantyczne w swoim życiu. Nie przeszkadzałoby to pewnie, gdyby nie fakt, że w serii Magister Negi Magi Negima!? przez 26 odcinków w sumie nie zobaczyłem tyle romansu między Negim a Asuną, co przez 25 minut czasu trwania tej OAV. Trochę to niekonsekwentne, biorąc pod uwagę, że większa część serii telewizyjnej rozgrywa się chronologicznie po wydarzeniach pokazanych tutaj.

Fani dostają dodatkowo wszystkie swoje ulubione uczennice w strojach kąpielowych. Nie bez powodu OAV ta ma wyróżnik Ecchi, w przeciwieństwie do podstawy. Szkoda, że element ten czasami zastępuje humor. Technicznie za to jest bez zmian, co jest niewątpliwą zaletą.

Reasumując – jest okazja, aby zobaczyć znowu bohaterów znanych z Magister Negi Magi Negima!?, w słonecznym krajobrazie i w ładnej oprawie. Do tego mamy lekką dawkę absurdalnego humoru i ciepłą atmosferę. Dodatek powinien przypaść do gustu każdemu, kto polubił serię.

Costly, 9 marca 2009

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: GANSIS, SHAFT
Autor: Ken Akamatsu
Projekt: Kazuhiro Oota
Reżyser: Shin Oonuma
Scenariusz: Ken'ichi Kanemaki
Muzyka: Kei Haneoka

Wydane w Polsce

Nr Tytuł Wydawca Rok
1 Magister Negi Magi Negima!? Spring and Summer Special!? Anime Virtual 2008