Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

ICE – The Last Generation

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Askortt 21.12.2014 01:06
  Omijać
  Najgorsze anime z tego gatunku jakie widziałem. Prawdopodobnie gorsze od hentaja bo udaje, że ma fabułę. Świat i postacie to pomyłki. Omijać szerokim łukiem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  antonique 24.07.2009 20:33
  Ta seria na pierwszym miejscu dotyczy światów alternatywnych, i tak postrzeganą, uważam ją za całkiem niezłą.

  Postać Hitomi nie jest wcale płaska;w rzeczywistości poznajemy trzy Hitomi; Hitomi, która jet uwięziona w umyśle Landknecht, samą Hitomi Landknecht, jak i Hitomi w ostatnim ujęciu- róznież z alternatywnego świata.
  Kazda z nich reprezentuje inny aspekt osobowości Hitomi.

  Japończycy mają zupełnie inne podejście do kultury chrzescijańskiej- jest to dla nich egzotyka, jak dla większości z nas buddyzm- z resztą, ideologia Domu Kisaragi nie jest moim zdaniem interpretacją ideologii chrzescijańskiej, tylko czystym podejściem nihilistycznym w obliczu końca świata- w kontraście do Gwardzistek.
  Bezosobowość postaci w tle; to już taki styl; podobny efekt osiągnięto wycięciem starć w Hack//Sign, podobny klimatycznie jest też Madlax, nawet Noir, czy miejscami Serial Experiments Lain; chodzi o eliminację elementów odwracających zdaniem twórców uwagi od istoty fabuły, którą są zagadnienia filozoficzne- stąd uproszczenie pewnych motywów, które w takiej formie łatwiej interpretować. ICE to anime konceptualne.
  Ma prowokować pytania,a nie dostarczać odpowiedzi.
  Stąd takie formy dialogów, taki design postaci, taki splot fabuły.Nie każdemu musi to odpowiadać; jednak jest to anime które zasługuje na szacunek.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Irja 24.12.2008 19:32
  Anime to na samym początku zapowiadało się nawet ciekawie. Ale niestety już po 5 minutach zaczęłam mieć co do tego wątpliwości, a po kolejnych 5 całkowicie przestałam tak uważać.
  Nie ma w nim dla mnie chyba nic strawnego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Grisznak 24.12.2008 16:13
  zuo
  Dowód na to, że yuri nie jest wolne od produkcji zwyczajnie nieudanych. ICE trzyma poziom tworów Satoshiego Urushihary, gdzie marnej jakości fabuła jest jeno pretekstem do fanserwisu.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime