Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Eyeshield 21

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Ancietejka 6.01.2019 15:11
  Obejrzałam na razie nieco ponad 35 odcinków (do wejścia drugiego openingu), może więc podzielę się wstępnymi spostrzeżeniami.

  Akcje w serii są, co łatwo zauważyć, mocno przesadzone i przerysowane, nie brakuje dziwnych zagrań, biegnięcia 5 metrów przez kilka minut, nawet wygląd niektórych postaci jest przekomiczny. Główny bohater ma tę swoją prędkość, dzięki której może robić cuda na boisku, mamy też jednak postaci, które potrafią go zatrzymać w każdej sytuacji, co też chyba można nazwać jakąś super mocą (a przynajmniej tak to jest przedstawione). Realistycznego przedstawienia spotkań tu nie znajdziemy, wszystko musi być lepsze, szybsze, większe, groźniejsze itp.

  Jednak…

  Powyższe zastrzeżenia – choć nie dla każdego muszą one stanowić wadę produkcji – blakną przy mega sympatycznych bohaterach, szybkiej akcji i co prawda mało oryginalnej i nieco naiwnej, ale ciekawej fabule, gdzie nawet odcinki poboczne ogląda się z przyjemnością. Do anime przyciągają przede wszystkim bohaterowie. Sena jest sympatyczny, fajno patrzeć na jego rozwój, a pewnie dalej będzie jeszcze lepiej. Hiruma – można go kochać, można go nie znosić, trzeba jednak przyznać, że jest bardzo wyrazistą i zakręconą postacią, potrafiącą jednak też docenić odwagę czy upór u innych osób (lubię patrzeć na jego poważny wyraz twarzy, gdy kogoś obserwuje). Reszta ekipy też daje radę, ich perypetie prowadzą często do komicznych wydarzeń, a muszę przyznać, że humor w anime mi odpowiada. Zaimponowali mi chociażby Bracia Huh,  kliknij: ukryte  Do tego seria dostarcza wiele emocji –  kliknij: ukryte . A był to przecież ledwo odcinek poboczny!
  Cieszy fakt, że można wiele dowiedzieć się o prezentowanej dyscyplinie, czyli futbolu amerykańskim, którego zasady i terminy są jasno przedstawione. Przed zabraniem się za E21 moja wiedza o tym sporcie była nikła, teraz w miarę rozumiem, co i dlaczego dzieje się na boisku.
  Bardzo też mi się podoba pierwszy opening. Nie jest to utwór, który wpada w ucho za pierwszym razem, nawet nie za 5 czy 10, ale nigdy go nie przewijałam, aż w pewnym momencie pomyślałam, że jest naprawdę super. Idealnie pasuje do anime o pokonywaniu własnych słabości i spełnianiu marzeń.
  Co jeszcze mogę dodać? Chyba nic. Naprawdę bardzo sympatyczna seria.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 27.12.2018 23:28
  „Słowem widz nie może oderwać się od ekranu, ponieważ każdy mecz wypchany jest zwrotami akcji, jak gdyby twórcy ustawili sobie za cel udowodnienie tezy, że w futbolu amerykańskim wygrywa się sprytem i liczy się naprawdę każda sekunda.”

  Akurat futbol amerykański jest sportem mega taktycznym, przypominającym wręcz szachy pod tym względem :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Ancietejka 27.12.2018 20:47
  Fajno, że powstała recenzja tego anime – mogłam dzięki niej rozpocząć przygodę z jakże sympatyczną serią sportową. Czeka mnie długi seans, oby był do końca ciekawy. :)

  PS Hirumę pokochałam od pierwszej sceny.
  Odpowiedz
 • 2 5.01.2015 04:37:57 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Reundem 10.07.2013 23:38
  Run for fun, run to live
  Anime traktujące o sporcie i szkolno­‑życiowych perypetiach mazgajowatego nastolatka uzależnionego od swojej „starszej siostry”, gnębionego przez szkolnych bandziorów. Brzmi oklepanie i niezbyt interesująco? I tu niespodzianka. O ile sporo jest serii które pod pozorem sportowej kariery próbują przemycić w sobie jakieś głębsze moralne przesłanie, lub też mieszają emocjonalne problemy z komedią,bez większego powodzenia, to Eyeshield 21 jest dowodem na to że można zrobić serię łączącą w sobie te elementów wiele innych, a jednocześnie naprawdę ciekawą i udaną.  kliknij: ukryte . Fabuła jest ciekawa, nie dłuży się jak innych seriach tego typu, na ekranie mamy wiele rozbudowanych postaci. Nawet odcinki typowo poboczne, nie związane z główną linią fabularną,są wciągające. Grafika nie poraża, ale jest miła dla oka i płynna. Muzyka, zwłaszcza w scenach akcji, wpada w ucho. Jedyny minus to  kliknij: ukryte . Poza tym jest to 1xx odcinków czystej przyjemności, nawet jeśli nie jest się fanem sportu. Polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  podkladek0713 4.10.2012 18:37
  też jakoś tak troszkę sceptycznie podchodziłam do tego bo football amerykański ale jak się wciągnęłam… :D ale fakt przesadzili z tą końcówką… chyba chcieli przedobrzyć:P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Marta001 28.12.2011 22:03
  Ya-haa!!
  Muszę już na starcie powiedzieć, że nie miałam ochoty oglądać tego anime. Nigdy nie byłam fanką sportów (a szczególnie footballu amerykańskiego). I muszę dodać, że w każdym anime/mandze niezależnie od gatunku doszukuję się domieszki romansu – obojętnie jaką formę przyjmie. Jednak okazało się, że Eyeshield ma coś – to coś – co potrafi przyciągać widza. Bez kontrowersyjny był Hiruma!!! (ten gość jest xxx :*, ;P, XD) By nie przedłużać – obejrzeć trzeba przynajmniej 10 odcinków – uwierzcie mi na słowo – później już nie będzie trzeba nikogo zmuszać!! :)
  Odpowiedz
 • Fan Eyeshielda 21 13.12.2011 00:58:59 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  bob88 21.10.2011 23:59
  ogólnie pozytywne anime ale końcówka..masakra. prawie 20 odcinków walki z Ojo ....masakryczna nuda. ZA końcówkę 6 sorrka
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  hakman4 20.04.2011 17:40
  Piłką przez boisko...
  .. jak i ja przez całą serie Eyeshield 21 przeszedłem z wielkim zadowoleniem.
  Świetne anime opowiadające niby o futbolu amerykańskim w japońskim stylu :D. Bohaterowie wznoszeni na pozycje prawdziwych herosów. Nie wspominając o klimacie jaki towarzyszy każdej walce na murawie boiska porównywanej do nadludzkich. Wszystko co jest tam ukazane jest specyficzne i unikalne dla tej serii. Ni ma co ukrywać, że rzadko takie serie się spotyka. Po za fabułą która odkrywa nam coraz to ciekawe poczynania każdego z bohaterów i ich relacje między nimi. Humor też jest super, a groteskowy uśmiech Hirumy jest między innymi tego powodem ;].
  Jak każdym shounenie jest pogoń do bycia silniejszym, lepszym i bycia pełnym dumy wojownikiem. Co w Eyeshieldzie jest wspaniale przedstawione.
  Według mnie Eyeshield jest takim gloryfikacją futbolu amerykańskiego i przedstawienie go jako ciekawy sport :).
  Warte obejrzenia i zachwycenie się :). Mnie już nakłania do przeczytania mangi.
  Wstawiam 10/10 :P.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Adi2525 20.02.2011 01:50
  Anime rewelacyjne, dodaje je jako ulubione. Ocena 8 stąd, że urwali akcję zakończeniem, które zasługiwało na kontynuacje… Dawno nie oglądałem tak dobrego anime z gatunku sport, ostatnie tak dobre anime o sporcie, które oglądałem to Major.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Karolcia955 27.01.2011 20:36
  Świetne^^
  Anime mimo wielu odcinków jest naprawdę godne uwagi. Zwykle nie brałam się za anime, które miało więcej niż 50 odcinków, ale Eyeshielda oglądałam z wielką przyjemnością XD Dawno nie spotkałam się z tak dobrym anime ;) Szkoda, ze nie ma recenzji, bo naprawdę na nią zasługuje^^
  Odpowiedz
 • fuZZic 10.09.2010 20:28:59 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  BananaDoor 27.12.2009 16:27
  Ulubione
  To moje ulubione anime. po prostu je kocham.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  hakman4 13.11.2009 11:47
  :D
  Na dzień dzisiejszy obejrzałem 7 odcinkow i jestem pozytywnie nastawiony do tego anime.Nie porywa z fotela lub krzesła przy przed komputera ,ale ma to w sobie jak większość anime w którym jest rywalizacja i walki ,ze się chętnie ogląda :D.
  Trochę dziwię się,że tak dobre anime nie ma swojej recenzji.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime