Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

The Big O

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  zz_pl 11.09.2011 23:45
  Po przeczytaniu kilku bardzo pozytywnych recenzji zdecydowałem się sięgnąć po ten tytuł. Niestety po zakończeniu seansu bardzo trudno mi się z nimi zgodzić. Faktycznie, jest to seria w pewnym sensie oryginalna, ale wg. mnie ilość wad które posiada całkowicie obdzierają ja z laurów które zostały nałożone przez recenzentów. Każdy z odcinków rozpoczynał się krótką historią która ma być podstawą do negocjacji prowadzonych przez bohatera. Niestety historia, historią, ale jak by się to nie zaczęło, kończyło się to zawsze jakąś walką. Owszem dostajemy czasem strzępy większej fabuły, ale są one zbyt małe abyśmy mogli zacząć dociekać o co właściwie w niej chodzi. Bohaterowie są dość ciekawi, część z nich jest jak wyciągnięta z animowanego Batmana, jest do dla mnie wielki plus który wywołał nieraz duży uśmiech podczas oglądania. Niestety relacje między głównymi bohaterami są zepchnięte na dalszy tor. Tu właśnie leży największy błąd tego anime. Brakło czasu na zapoznanie się z postaciami, a one same wydają się mało znały innych bohaterów. Ponieważ każdy odcinek opowiada inną historię, przedstawienie nowych postaci, opowiedzenie ich historii i związana z tym walka na koniec odcinka pozostawiają nam bardzo niewiele czasu na zaznajomienie się z głównym bohaterem i poznaniem jego własnej roli. Ciężko przez to wszystko dobrze określić grupę docelową tego anime. Jako odbiorca starszy oczekiwałem, że po kilku, może kilkunastu odcinkach, fabuła w całości skoncentruje się na postaci Rogera i odnalezieniu odpowiedzi na pytania które pojawiły się wcześniej. Niestety tak się nie stało, a więc jeśli byłby to Shounen, może młody odbiorca przyjął by to lepiej niż ja, ale też nie jestem pewien czy chciałby wgryzać się głębiej w fabułę, która była tak na prawdę przedstawiana jako dodatek do poszczególnych odcinków.
  Myślę że każdy może tego spróbować, zwłaszcza jeśli istnieje tyle pozytywnych recenzji, choćby po to aby zobaczyć podobieństwa z Batmanem, może ja po prostu nie widzę plusów tego anime. Ale jeśli nie polubicie go po kilku odcinkach, dajcie sobie spokój, ewentualnie zobaczcie ostatnie aby zobaczyć jak to się skończyło.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Broken Fang 8.03.2011 00:08
  ...
  Genialna seria, jedna z najlepszych jakie miałem przyjemność oglądać, genialny klimat przypominający mi ten z Batmana TAS, do tego świetnie nakreślone postacie. Końcówka była ok, ale jak na mój gust za mocno trąciła Evangelionem (choć dużo lepiej zrobiona, widz się w tym wszystkim nie gubił).

  PS. Fajny był motyw z tym złotowłosym, co się przez całą serie przewijał, były nawet dowcipy z tradycyjnych mechowych serii.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime