Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Mitsudomoe

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Jo 13.05.2016 15:59:54 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  KKnD 8.05.2016 21:34
  To w końcu kiedy umarła jedna z trojaczek, skoro później w recenzji nazywane są bliźniaczkami?
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 6
  Cthulhoo 5.05.2016 09:58
  Mam dziwne wrażenie, że ta seria miała kiedyś inną recenzję, w której zostałą zjechana z góry na dół…
  No, ale co ja będę narzekać, skoro aktualny tekst pokrywa się z moimi odczuciami na temat tej serii. Ale też się go trochę przyczepię.
  Po pierwsze: nie podoba mi się fakt, że trzeci akapit to streszczenie praktycznie całego odcinka i zdradza zbyt wielu szczegółów.
  Po drugie: opis Hitohy (której nie nazwałbym najnormalniejszą, co najwyżej najpoważniejszą) został sprowadzony do minimu i nie uchwycił charakteru tej postaci. Ogólnie opisy trojaczek bardziej skupiły się na ich zboczeniach, niż na samych osobowościach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Netr 22.03.2014 01:47
  Bardzo dziwne, początkowo ciężko było sie za nie zabrać, bo takie dziecince postacie no i jeszcze ecchi, ale o dziwo jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Humor przypadł mi do gustu i nie raz na głos się roześmiałem, postacie były strasznie fajne nie dało się kogoś nie lubić. Naprawdę dziwne, zawsze omijałem serie z tak dziecięcymi postaciami, chyba teraz mam całkiem inne spojrzenie w tej kwestii. Na pewno sięgnę po nie jedną podobną serie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Subaru 26.02.2013 12:32

  Jeszcze kilka takich serii i zacznę lubić jedenastoletnie dziewczynki, czyli źle ze mną…

  Mile zaskoczyło mnie to anime, bo jest naprawdę zabawne.
  Pierwszy odcinek powala na kolana i jest też dobrą próbką tego, co czeka potem, więc jak się na początku nie spodoba, to później zapewne też.

  Od razu zacząłem współczuć młodemu nauczycielowi takiej klasy, bo to istne szatany, a to dopiero podstawówka! Co by było potem?! To komedia, oczywiście kwestie wychowania szkolnego nie są tu brane na serio, więc mogą mu spokojnie ściągać majtki bez zawieszenia w prawach ucznia. Fajnie!

  Co do majtek – są najczęstszym tematem rozmów i nieporozumień. Nie cierpię bieliźnianego humoru, ale tu wyszło to naprawdę zabawnie, bez podtekstów kuszących, jedynie otoczka komediowa. W końcu to dzieci, ale… no właśnie. Nie, nie przeszkadzało mi, że jedna z głównych bohaterek ma manię na punkcie piersi, druga ciągle chodzi z pornosem, a trzecia wstydzi sobie kupić stanik. Nie drażniło mnie to, bo było po prostu zabawne, gagi są świetne, choć niektóre nieporozumienia słowne dotyczące majtkowych tematów mogli sobie darować, bo za dużo tego.

  Śmieszny jest też ojciec dziewczynek, który jest co rusz brany za  kliknij: ukryte Biedak nie może się ze swoimi dziećmi publicznie pokazać.

  Śmieszne, polecam. 7/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  bassty 10.06.2011 20:52
  Szkolna komedia opowiadająca o przygodach trzech jedenastoletnich sióstr: Hitohy, Futaby i Mitsuby. Produkcja studia Bridge, zawierająca pierwiastek ecchi.

  Ecchi i jedenastolatki??ciężko mi to sobie wyobrazić.Nie,szczerze to nie chciałbym sobie tego wyobrazić.
  To tyle jeśli chodzi o czepianie się.Jako komedia chyba prezentuje się dobrze(zważając na komentarze) więc może skusze się na troche chemii(choć nie ufam tego typu produkcjom).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  hebi 5.06.2011 20:04
  świetne
  :O nie rozumiem oceny wystawionej przez redakcję… to anime było świetne, jedna z najlepszych komedii… polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  zensc 17.02.2011 15:51
  boskie
  Ubóstwiam to anime! Postaci, gagi, „fabuła” i kreska wszystko idealnie do siebie pasuje. Bardzo rzadko zdarza się pomyślna zmiana projektu postaci względem oryginału z mangi, aczkolwiek w tym przypadku wyszło im genialnie. Jak dla mnie 10/10. Uwielbiam ten gag w którym dwie postacie rozmawiają o czymś i chociaż każdemu wydaje się co drugi ma na myśli to tak naprawdę gadają o czymś zupełnie różnym. Śmiech owe są tez te wszystkie podteksty seksualne które są zupełnie niezrozumiałe  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Anginsan 20.01.2011 21:16
  8,5/10
  No cóż wiele już zostało powiedziany w komentarzach poniżej anime stoi na bardzo ale to bardzo wysokim poziomie jak na komedie niby ecchi. Pisze niby bo wszystko w tym anime jest budowane na niedomówieniach i przez to jest genialne. Najlepszy tekst z anime „Shin będziesz mnie jeszcze kiedyś walił w tyłek” genialny tekst !! Osoby które oglądnęły anime od razu skojarzą akcje na lodowisku :PPP
  Jedno z lepszych komedii roku 2010
  Naprawdę warto rzucić okiem bo siostrzyczki są przesympatyczne.

  A co do sutka pro imię dla chomika !!!!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MiszczKoszykufki 12.01.2011 17:33
  Baczność towarzyszu Sutek!
  „Mitsudomoe” jest jednym z tych anime, które nie ruszyłam po przeczytaniu opisu – jakieś dzieciaki będą mnie uświadamiać? Nie, nie ma mowy! Mimo tego, po jakimś czasie dałam szansę serii i co dostałam? To czego się spodziwałam, czyli mnóstwo podtekstów seksualnych i odczapowych sytuacji bawiących mniej lub bardziej. Były wzloty i upadki a na pewno największy epic fail załapał odcinek drugi –  kliknij: ukryte 

  Do plusów anime zaliczyłabym różne dziwne sytuacje wynikające z nieporozumień między siostrami, nauczycielem i pielęgniarką szkolną, co w sumie jest osią całej fabuły. Dzieci z podstawówki w roli swatek i nauczycieli wychowania do życia w rodzinie – czemu nie, jednych to od razu odstarszyło a mnie to nawet przestało przeszkadzać. W końcu, każdy z nas był kiedyś takim smarkaczem, któremu wydawało się, że wszystko wie ;D

  Jeśli chodzi o postacie to szczególnie polubiłam wychowawcę klasy, który najmniej wie co się wokół niego dzieje, Mitsubę  – wredną jedzę, mającą jak każdy swój słaby punkt (nigdy nie jest się za starym na majtoszki w misie xD). Jestem też fanką ojczulka dziewczyn – to doskonały przykład kochającego tatusia, spełniającego swoje obowiązki pomimo deszczu, słońca i…  kliknij: ukryte Średnia siostra, Futaba irytowała mnie nieziemsko, może dlatego, że nie potrafię sobie wyobrazić 11latki mającej fioła na punkcie cycków i będącej masochistką („Please sensei, kick me! Hurry!”). Za to postać małomównej Hitohy, wiecznie z nosem w magicznej książce nie jest niczym nowym, widziałam podobne typy w innych seriach np. Chiaki z „Minami­‑ke” – obie mają cięty język i podobny styl bycia.


  Ogólnie, perypetie siostrzyczek nie wyżarły mi mózgu, nie jest to jakiś geniusz, ale BARDZO lekka rozrywka między „poważniejszymi” seriami o ile choć trochę toleruje się humor serwowany w „Mitsudomoe”.

  Btw, nigdy nie nazywajcie chomika Sutkiem. Skrzywdzicie biedne zwierze D>

  Odpowiedz
 • Janek 2.01.2011 13:08:17 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  Jerry 29.09.2010 20:18
  mini recenzja
  Humor sytuacyjny, typu:
  Do klasy kupują nowego chomika, którego nazywają „sutek” – można sobie wyobrazić nieporozumienia jakie z tego wynikają.
  Niby głupie, ale zrobione ze smakiem (czyli z małym wyjątkiem, nie przekracza jakiejś tam granicy), a do tego odcinek dzieli się z reguły na 3 takie historyjki, więc nie ma dłużyzn i zanim się znudzisz, lub pomyślisz jakie to absurdalne, to zaczyna się kolejna.

  Mówiąc krótko, jedna z lepszych komedii anime, jakie ostatnio oglądałem. Naprawdę można się przy niej pośmiać i zrelaksować, co nie jest takie częste.

  Jeśli nie wiesz, czy obejrzeć, zobacz pierwszy odcinek – reszta trzyma podobny poziom i styl, koncentrując się najczęściej na jakimś członku klasy i jego interakcji z siostrami. A ta klasa jest dziwna – chciałbym zobaczyć ich rodziców…
  Odpowiedz
 • vpirate65 15.09.2010 10:44:18 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  PiteR 15.09.2010 10:30
  To anime jest świetne takie zabawne że hej siostry rządzą !!!
  Ocena 8/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  szpaq 3.09.2010 16:32
  10/10
  Potężna dawka humoru.Fajne wykonanie naprawdę godne obejrzenia i zalania się złami :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  jared 5.08.2010 08:51
  8/10
  Bardzo ciekawa pozycja w tym sezonie. Już myślałem że nie znajdę w tym roku lekkiego wakacyjnego anime :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime