Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Nejiro 9

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

6/10
postaci: 4/10 grafika: 7/10
fabuła: 3/10 muzyka: 5/10

Ocena redakcji

5/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 4,50

Ocena czytelników

4/10
Głosów: 14
Średnia: 4,43
σ=2,64

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Grisznak)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Shin Koihime Musou Special

Rodzaj produkcji: odcinek specjalny
Rok wydania: 2010
Czas trwania: 24 min
Tytuły alternatywne:
  • 真・恋姫†無双 群雄, 南の島でバカンスをするのこと~あと, ポロリもあるよ!
zrzutka

Haremiki z Dziejów Trzech Królestw na tropikalnej wyspie.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl
Ogryzek dodany przez: mareczek65

Recenzja / Opis

Cała żeńska obsada Koihime Musou, która w alternatywnym świecie, stworzonym na potrzebny OAV­‑ek, chodzi do szkoły im. św. Franciszki, wybiera się na wakacje. Celem jest wyspa Nyanban, należąca do rodziny Enshou, która tutaj jest przewodniczącą samorządu. W międzyczasie okazuje się, że Ryuubi zaginęła podczas katastrofy lotniczej. Już na wyspie dziewczyny dowiadują się o znajdującym się na niej skarbie. Kanu, Rin Rin i spółka wyruszają na jego poszukiwanie, jednak mają konkurencję w postaci Miu, młodszej siostry Enshou, która bardzo chce zaimponować swojej oneesama. Oczywiście, jak na Koihime Musou przystało, wszystko jest fanserwiśne jak diabli.

Uczciwie muszę przyznać, że ze wszystkich trzech OAV do cyklu Koihime Musou, ta wypada najlepiej. Czemu? Po pierwsze, jest tu jakiś zamysł i fabuła. Owszem, są one głównie pretekstem do kolejnych mniej lub bardziej wybrednych żartów, ale jednak, w odróżnieniu od dwóch poprzednich produkcji OAV, przynajmniej istnieją. Po drugie, ciut podskoczyła jakość humoru, osiągając momentami nawet ten poziom, gdzie nie trzeba kończyć żartu spadającymi majtkami lub stanikiem, by wywołać śmiech – vide parodia Titanica na samym początku. Po trzecie, mimo wszystko, jakoś po prostu lepiej to się ogląda. Nie, żeby zaraz wskakiwać na wyżyny, ale cóż, śmiało mogę napisać, że jeśli komuś podobało się Koihime Musou, to ta OAV raczej go nie rozczaruje.

Jako że akcja rozgrywa się na tropikalnej wyspie, bohaterki biegają wyłącznie w kostiumach kąpielowych. Tutaj twórcy popisali się, wykorzystując całkiem sporo fasonów tychże. Zresztą – projekty strojów były zawsze mocną stroną tego anime. Pojawiają się w zasadzie wszystkie ważniejsze postaci występujące w drugiej serii, od Kanu i jej przyjaciółek zaczynając, przez kolejne haremiki, na Miu i jej służącej kończąc. Pamiętając, że cały ten fraucymer to w istocie mniej lub bardziej cycate odpowiedniki bohaterów Dziejów Trzech Królestw trudno się nie roześmiać, zwłaszcza że pewne żarty z oryginału da się tu dostrzec – vide końcowa scena transformacji trójki sióstr w ekipę magical girls o nazwie „Siostry z Brzoskwiniowego Sadu” (przysięga w brzoskwiniowym sadzie jest jedną z pierwszych i najbardziej znanych scen z Dziejów Trzech Królestw). Jako że mamy do czynienia z produkcją OAV, nie ma tu żadnej cenzury.

Jak wspomniałem, jest nieco lepiej niż w poprzednich OAV­‑kach (choć druga, Shin Koihime Musou: Live Revolution, to tak naprawdę kolejne występy bohaterek śpiewających piosenki z tego anime) i te niespełna trzydzieści minut można spokojnie poświęcić, bez obaw o bliski kontakt trzeciego stopnia z „humorem”, jaki prezentowała pierwsza OAV. Trudno wprawdzie oczekiwać jakiegoś finezyjnego dowcipu, ale nie wydaje mi się, aby ktokolwiek liczył na coś podobnego w tym anime.

Grisznak, 16 lutego 2011

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Doga Kobo
Autor: BaseSon
Projekt: Miwa Ooshima, Tomoya Hiratsuka
Reżyser: Nobuaki Nakanishi
Scenariusz: Gou Zappa