Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 8/10 grafika: 6/10
fabuła: 6/10 muzyka: 6/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 6,50

Ocena czytelników

4/10
Głosów: 5
Średnia: 4,2
σ=2,32

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Avellana)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Superbohaterki

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 1995
Czas trwania: 2×27 min
Tytuły alternatywne:
  • Hyper Doll
  • Hyper Doll: Mew & Mica the Easy Fighter
  • Rakusho Hyperdoll
  • 楽勝!ハイパードール
Gatunki: Komedia
Postaci: Magical girls/boys, Obcy; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność
zrzutka

Dwie śliczne kosmitki mające za zadanie bronić Ziemi przed Bardzo Złą OrganizacjąTM i przeciętny nastolatek, ganiający za nimi bez przerwy i zmuszający je do rzetelnego wypełniania swoich obowiązków…

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Mica i Mew to z pozoru dwie normalne, nie znoszące się nawzajem nastolatki. Oczywiście to tylko kamuflaż. W rzeczywistości to dwie (nie znoszące się nawzajem) kosmitki, obdarzone w dodatku niezwykłymi mocami. Zostały one wysłane na Ziemię w celu ochraniania naszego nieszczęsnego padołu, narażonego na bezustanne ataki tajemniczej organizacji. Wszystko fajnie, superbohaterowie są, więc o co się martwić? Sęk tkwi w tym, że nasze obrończynie mają swoją misję w głębokim poważaniu… Bo w końcu kogo by obchodził los planety w trakcie niezwykle istotnej kłótni na temat rozmiaru biustu? W takich chwilach jedyną nadzieją jest ich kolega ze szkoły – Akai, który nieopatrznie odkrył ich prawdziwą tożsamość. Wówczas to on musi zdobyć pizzę, by przywołać szefa naszych bohaterek, który pogrozi im zmianą nazwy drużyny. Dopiero taka groźba zdolna jest zmusić Mikę i Mew do akcji… A potem już tylko pierze lata.

Anime o Hyper Dolls (bo tak nazywa się drużyna naszych wspaniałych bohaterek) to sympatyczna, lekka w odbiorze komedia. Obserwowanie wysiłków Akaiego, mających na celu zagonienie Miki i Mew do roboty, wywołuje szczery śmiech, przy równoczesnym niewielkim wysiłku umysłowym. Jedynym zgrzytem może być fakt, że absolutnie nie wiadomo, kto i dlaczego najeżdża tę naszą bezbronną planetę… Jednak zupełnie nie przeszkadza to w odbiorze filmu. Fabuła jest prosta niczym konstrukcja cepa, zabawna, pełna paradoksów i dziwnych gagów. Bohaterowie są sympatyczni i zróżnicowani, aczkolwiek nie należy spodziewać się po nich szczególnej głębi emocjonalnej. Ot, kilkoro zwyczajnych nastolatków w niezwyczajnej sytuacji. Co gorsza, napalonych nastolatków. Jak można się zatem domyśleć, dojdzie do kilku dwuznacznych sytuacji, choć podanych w sposób subtelny i niegorszący.

Na osobny akapit zasługują Wielkie Złe Potwory niszczące miasto. To one najbardziej zapadają w pamięć… Są nietuzinkowe, rozbrajające, zakompleksione… Nie będę tutaj psuć zabawy, dość powiedzieć, że Mimizuman ma u mnie Oskara za tę rolę.

Muzyka… No, tutaj akurat niczym szczególnym się nie wyróżnia. Przeciętny j­‑popowy kawałek jako opening, muzyki w trakcie odcinka prawie brak. Nie zauważyłam nic, co mogłoby zwrócić uwagę. Animacja również stoi na dobrym, średnim poziomie. Ani nie ujrzymy tu jakichś fajerwerków graficznych, ani też nie odrzuci nas na samym początku.

Hyper Doll to świetny poprawiacz nastroju. Lekka, łatwa, przyjemna i śmieszna – czegóż chcieć więcej? Jeśli ktoś ma ochotę na niecałą godzinkę mało wymagającej rozrywki, to właśnie anime jest jak znalazł.

Mai_chan, 22 marca 2005

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Triangle Staff
Autor: Shinpei Itou
Projekt: Satoru Nakamura
Reżyser: Makoto Moriwaki
Scenariusz: Ryou Motohira
Muzyka: Takayuki Negishi