Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

One Piece

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  peperepe 4.01.2018 12:05
  Jak chcecie zapoznać się z One Piece a szkoda wam czasu na anime które jest powolne, a grafika nie powala to polecam mangę. W internecie są nawet dostępne wersje w kolorze -> „One Piece – Digital Colored Comics”
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Grimmjow 29.01.2017 19:50
  Strasznie wszystko rozwleczone
  Wszystko wlecze się niemiłosiernie w tym One Piece. Ja rozumiem, że manga jest doganiana i dlatego to wygląda, jak wygląda, ale już lepiej byłoby, gdyby anime zrobiło sobie kilkuletnią przerwę. Obecnie tego oglądać się nie da, strasznie się męczę przy każdym odcinku, często przewijam do przodu. Spadek jakości jest ogromny. Tak naprawdę 1/3 odcinka to powtórka z poprzednich, a gdy przychodzi wreszcie pora na właściwą akcję, ta dodatkowo jest sztucznie rozciągana. Mam nadzieję, że kiedy manga się zakończy(wiem, że miną jeszcze lata), to ktoś wpadnie na pomysł, aby od nowa zekranizować One Piece, bo w obecnej jakości nawet nie mam ochoty wracać do tego po latach i oglądać od początku. Za dużo przynudzania w tym wszystkim.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Din0 19.05.2016 21:16
  Czy tylko ja mam wrażenie, że autorowi (piszę to pod anime, bo na komentarze pod mangą prawie nikt nie wchodzi) powoli kończą się pomysły? Ja wiem, że One Piece, jest także komedią, ale postacie, jak i owoce są coraz bardziej absurdalne, w porównaniu z postaciami jakie ukazywały się do mniej więcej połowy serii, jest to znaczny spadek jakości.
  Owoce miały być czymś elitarnym, a nagle okazuje się, że większość antagonistów w One Piece, jakiś zjadła i wskutek czego, dochodzi do wcześniej wspomnianych sytuacji, że dostajemy owoce jak np. Sui Sui no Mi, Nui Nui no Mi czy Woshu Woshu no Mi.
  Ja osobiście wolałbym oglądać więcej postaci, które radzą sobie bez owoców, myślę, że wprowadzanie osób które zamiast na owocach polegają na swoich technikach (jak np. Szermierka czy Styl Czarnej Nogi), to byłoby dużo większe urozmaicenie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  RzonoMoja 9.04.2015 18:55
  Średnio
  Słaba ekranizacja bardzo dobrej mangi. Fabuła w OP jest świetna. Oprawa graficzna (w anime) to jakaś porażka! Do tego tak przedużają, że aż żal patrzeć… Jedyne co to muzyka, która jak dla mnie jest na plus. Według mnie najlepszym rozwiązaniem jest zostawić tę słabiutką ekranizację i wziąć się za mangę, która jest niesamowita.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  dgjhgk 18.01.2015 17:48
  Ile ja bym dała żeby zapomnieć wszystkie odcinki jakie oglądałam… A potem obejrzeć je jeszcze raz! I pomyśleć, że myślałam, że w życiu nie dam rady obejrzeć tylu odcinków (zwykle po ok. 100 odcinkach jakoś tracę zainteresowanie). A zaczęłam oglądać na zasadzie „obejrzę 5 odcinków żeby zobaczyć co to ma być” – strasznie mi się nudziło, byłam chora i nie miałam internetu, więc zapuściłam się na dysk brata. KI tak 5 odcinków przerodziło się w prawie 700 a 1,5h w parę lat…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Verte 2.11.2014 20:32
  One Piece
  Właśnie obejrzałem odcinek 668… Nie wierzę, że to anime stoczyło się na tak żałosny poziom jeżeli chodzi o oprawę graficzną. To co się dzieje to jest po prostu tragedia – zwłaszcza, że fabuła jest aktualnie niesamowicie ciekawa. Manga trzyma poziom, ale anime – dno.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  bob88 7.09.2014 12:08
  Smutne jest to co się dzieje z tą serią od ostatnich ~50 odcinków. Totalne dno.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Barakuda 30.08.2014 14:11
  Nie należę do osób, które wyśpiewują peany na cześć „One Piece”, ani do tych mieszających to anime z błotem.
  Jak już wiele użytkowników powiedziało- postacie oryginalne, barwne, niesztampowe. Każdy ma swoją rolę w załodze i każdy wzbudzi w nas jakieś uczucia.  kliknij: ukryte 
  Kreska niezła, nie rozumiem obrzydzenia niektórych. Choć idealna też nie jest.
  Pierwszy opening wg mnie genialny, tak samo jak motywy pojawiające się w serialu (dodają miłego marynarskiego klimatu). Za to pozostałe openingi- dla mnie nie do przejścia.
  Jeśli chodzi o fabułę. Świat przedstawiony jest OK, bez wątpienia mamy do czynienia z baśnią. Nie brakuje zwrotów akcji. Faktycznie jesteśmy raczeni raczej szybkim tempem akcji i błyskotliwym humorem. Ale pod tym względem serial jest nierówny. Zdarza się, że fabuła jest rozciągnięta w czasie i wlecze się, i wlecze, i wlecze, i wlecze.  kliknij: ukryte 
  Ale cóż, każdy ma swój gust. Może komuś się podobają się walki i retrospekcje nieprzerwanie przez kilka odcinków, ale ja miałam wrażenie, że twórcy czasem sztucznie zapychają fabułę.
  Mimo to „OP” jest na liście moich ulubionych anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Isgenic 5.06.2014 06:06
  Nami jest najbardziej sympatyczną postacią z tej animacji. Co ciekawe, wywołuje (przynajmniej ja to tak odbieram) ...uczucia opiekuńcze. Pomimo całej „siły osobowości” Nami jest inteligentna i wie, że kapitanem jest ktoś inny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Mary Goldwish 5.04.2014 12:57
  Najlepsze anime jakie w życiu widziałam, a obejrzałam ponad 300 anime.
  Postacie są niesamowite, kreska jest lekka i niezwykła. Wątki z bitwami są cudowne, zawsze coś się dzieje. Ogladając to anime nie można się nudzić. Główny bohater to w ogóle inna historia. Nigdy nie widziałam tak fajnego GB. Wesoły, miły, głupkowaty czasami :), ceni przyjaźń, nie boi się wrogów, „nie ocenia książek po okładce” nie wszystkie złe postacie traktuje jako wrogów. Oczywiście są osoby, które naprawdę wkurzają np. Nami- uważam, że jest trochę dziwną bohaterką, ale pasuje do całej drużyny Mugiwary. Co ważne nie ma tak , że jakaś historia się skończyła i jest nuda, akcje zawsze są, i powiem, że są czasami dreszcze. Oczywiście anime jest świetną, lekką komedią, ale są historie bardzo dramatyczne, kiedy naprawdę chce się płakać np.  kliknij: ukryte 
  Fabuła 10/10, postacie 15/10 :)
  Uważa się, że nie dorównuje Dragon ball, nie prawda!! One piece o wiele lepszy. Ten kto nie oglądał One piece ma wiele do stracenia. Niektórzy mówią, że Bleach lepszy, proszę nie zapominać bleach ma ok. 400 odcinków, a One Piece ok. 700, a przede wszystkim fabuła różni się pod każdym kątem.
  ONE PIECE GÓRĄ!!!!!!!!!!

  Zamaskowano spoiler. Moderacja
  Odpowiedz
 • miuaba 26.03.2014 17:18:49 - komentarz usunięto
 • miuaba 22.03.2014 15:46:32 - komentarz usunięto
 • odpowiedzi: 0 miuaba 22.03.2014 15:37:42 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  Kamiyan3991 2.03.2014 01:02
  Przereklamowany syf
  Jedna uwaga – nie dajcie sobie wmówić, że to anime rozkręca się po: 50­‑150­‑300­‑400 odcinkach itp… życia nikt wam nie zwróci (tzn. straconego czasu).

  0/10 – największy syf jaki widziałem, to ja już wolę sobie Bleach'a obejrzeć, też słabiutki, ale mniejsze zło.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Natka-chan 16.02.2014 15:41
  Kocham <3 10/10 :>
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  FOX 27.01.2014 22:11
  Książę shounenów... spoczął na laurach.
  Aby uniknąć ataków, że jak to nazywam One Piece'a królem shounenów, bo przecież to Dragon Ball jako jeden i jedyny zasługuje na taki tytuł, pozwolę sobie użyć takiego, a i adekwatnego do serii określenia.

  Seria jest niewątpliwie trudna do oceny. Z jednej strony znajdują się w niej momenty, które wbijają w fotel (krzesło, kanapę czy cokolwiek na czym oglądamy anime), z drugiej są też takie chwile, kiedy chce się tylko przemęczyć kilka odcinków, żeby przejść do kolejnego arca. Są chwile, kiedy wyciska z nas łzy czy bawi, a i takie, kiedy nieśmieszny humor aż wykrzywia wyraz twarzy.

  Fabularnie One Piece to niemal majstersztyk. Dowód na to, że w kategorii „historia skierowana do młodych mężczyzn” można jeszcze wprowadzić trochę świeżości i inności, a i nie zepsuć tego w kilkadziesiąt odcinków, jak ma to miejsce w podobnych seriach. W przeciwieństwie do nich, nie mamy tutaj dynamicznego wstępu (Naruto/Bleach). W One Piece historia potrzebuje kilkunastu odcinków na porządny rozruch, po czym, na jej korzyść, rozwija się i jej poziom nie opada (przynajmniej przez paręset odcinków) jak to mam miejsce u rywali.
  Nie sposób ocenić jednoznacznie fabuły, dlatego podzielę ocenę na sagi:

  East Blue – 8/10
  Arabasta – 8/10
  Sky Island – 8/10
  Water 7 – 9/10
  Thriller Bark – 7/10
  Summit War – 8/10

  Bohaterowie to chyba największy atut tej serii. Jest różnorodnie i bardzo dobrze. Każda z postaci ma swoje indywidualne cechy, które odróżniają ją od pozostałych. Jedne są zabawne, inne irytujące. Jedne budzą podziw, kolejne antypatię. 9/10

  Graficznie bez rewelacji, ale i zastrzeżeń. Jak na shounena jest w porządku.

  Muzyka, jak na shounena, dobrze się prezentuje. Openingi i endingi (przez pierwsze dwieście odcinków) pasują do anime i wpadają w ucho.

  Zostawiając na sam koniec nutkę goryczy odniosę się do drugiej części tytułu tego komentarza – niestety wszystko co dobre musi mieć swój koniec. Od sagi Thriller Bark (epizodycznie zdarzało się wcześniej) widać spadek formy. O ile można to zarzucić serii, która ma ponad 600 odcinków, to należy się One Piece'owi za dłużyzny i wypychanie anime niepotrzebną zawartością (głównie niezbyt śmieszne epizody części bohaterów, które w założeniu miały widza rozłożyć na łopatki, a wywołują uśmiech politowania).

  Podsumowując, zdecydowanie pozycja warta polecenia każdej osobie, która lubi nietypowe shouneny. Jedno z niewielu, jeśli nie jedyne anime, które przez kilkaset odcinków potrafi utrzymać dobry poziom. Ocena za całokształt do skoku w czasie – 8/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Li 9.12.2013 09:08
  Naprawdę ciężko mi ocenić serię. O ile na początku mnie niesamowicie wciągała, tak później zaczęły się wkradać dłużyzny i porzuciłam oglądanie.
  Serię naprawdę miło się ogląda ze względu na postaci. Jest ich tyle, że każdy może coś znaleźć dla siebie. Akcja jest wciągająca i zaskakująca, ma sporo oryginalnego humoru. Taki porządny shonen.

  Niestety, nie dość że manga jest tasiemcowata, to jeszcze anime dodatkowo wydłuża wydarzenia. Ja ostatecznie znudziłam się kliknij: ukryte 

  Dlatego początkową część (mniej więcej do Skypiea) oceniłabym na mocno 8, część do  kliknij: ukryte  – 7, a potem ocena poszłaby nieco niżej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 0
  Meiko 19.11.2013 22:10
  Nakama
  Bardzo lubię to anime, ale niektóre postaci nie przypadły mi do gustu np. nie za bardzo lubię  kliknij: ukryte  Są zbyt dziwaczni i nie pasują mi do ekipy. Chyba mieli być postaciami zabawnymi, ale ich żarty robią się już nużące :( Walki z nimi mnie kompletnie nie interesują i ubolewam że moje ulubione postaci tracą przez nich czas antenowy :P
  Wydaje mi się, że jeśli wciąż bedą dokłaczać nowi „nakama” do załogi to anime może na tym ucierpieć. Arce będą rozwleczone bo przecież każdy musi dostać swoje 5 minut.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 12
  sasukeuzumaki222 10.10.2013 22:51
  wtf
  autor recenzji powinien dostać solidnego kopa zmoderowano za tak bardziewną recenzję, to anime ssie. ma tak wysoką ocenę, a naruto tak niską? przecież to jest beznadziejne i głupie, dotrwałem tylko do 13 odcinka. fabuła jest nudna, walki są beznadziejne, a na postacie się patrzeć nie da bo są brzydkie. widziałem w necie obrazki [link][link][/link] przecież to jest podróba kaiokena z dragon balla. każde dobre anime wzoruje się na dragon ballu, ale to jest przecież zwykła ściąga i nic poza tym :/
  Odpowiedz
 • kadzik142 9.06.2013 22:34:24 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  Arolek 22.05.2013 21:32
  Źle się dzieje...
  Jak ktoś tu wcześniej wspomniał, że z One Piece z kolejnymi odcinkami jest nieco gorszę. Nie dopuszczałem tej myśli dopóki nie doszedłem do epizodu gdzie rozpoczyna się saga z  kliknij: ukryte . Coś mi brakowało od tamtej pory i nie wiem dokładnie czego :/
  Odpowiedz
 • odpowiedzi: 0 Jakiś Ktoś 15.05.2013 01:12:46 - komentarz usunięto
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Julianna 14.04.2013 16:15
  Świetne anime
  Widać tylko ja zakochałam się w One Piece na 7 odcinku :D. Zaczęłam to oglądać, żeby się z tego ponabijać. Te uśmiechy wydawały mi się tak bezdennie durne, grafika śmieszna, a opening jeszcze to cale złe wrażenie przyprawił.
  Aż w pewnym momencie to anime mnie wciągnęło i nie chce wypuścić. Ciągle się boję, że w pewnym momencie fabuła się zepsuje, że nie będzie już tak fajnie. Miałam też obawy związane z nowymi członkami załogi. Nie widziałam na ich pokładzie Zoro, nie mogłam sobie wyobrazić Sanjiego, nie wspominając już o Reniferze, Ussopie czy Robin. A jednak polubiłam te postacie.
  Muszę kupić sobie mangową wersję.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Misaka 27.12.2012 13:25
  One piece rlz
  Najlepsze anime jakie do tej pory widziałam. Nic dodać, nic ująć.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 11
  Kaioken 26.11.2012 20:08
  Zacząłem wczoraj to One Piece no i muszę powiedzieć, że póki co jest .. nudno, m. Obejrzałem dopiero 8 odcinków i jest duża szansa, że potem będzie lepiej, ale początek jest zbyt śmiechowy .. w czasie pojedynków zamiast poważnej walki to w czasie trwania tych walk są mało śmieszne gagi. Nie patrzę już na kreskę, bo zdaję sobie sprawę, że to Anime ma już 13 lat około, a sam Luffy ma ciekawą umiejętność i nawet jakby mi się nie spodobała to pewnie z czasem zdążyłbym do niej się przyzwyczaić, ale porównując pierwsze odcinki One Piece z pierwszymi odcinkami innych shounen'ów to niebo i ziemia .. W Bleach'u był mocny start no i ten klimat, w Naruto też, bo było czuć tą grozę jak była walka z  kliknij: ukryte  w 7 odcinku nie wspominając o D.Gray­‑Man'ie gdzie wszyscy się zgodzą, że jest to jedno z najmroczniejszych Anime i Mang od pierwszego odcinka, m.

  A tu to na razie nie wygląda na Anime, a na bajkę dla dzieci .. szok totalny – nie mam pojęcia czym się tak ludzie jarają i w Polsce i w Japonii co do tego One Piece .. ale póki co zamierzam oglądać dalej .. w końcu dwa odc. dziennie to nie dużo, m .... ehh.

  Nawet Fairy Tail, który jest potomkiem One Piece można by napisać w pierwszych odcinkach nie słynie z walk dla jaj, ale poważnych potyczek, m.

  Możecie mnie oświecić, od którego odcinka zaczyna się jakaś dobra, solidna, POWAŻNA akcja? O ile są takie w tym Anime .. tylko bez spoilerów, bo póki co to oglądam, heh.

   kliknij: ukryte  – wiem, że się czepiam, nielicznego głupiego momentu, ale jeżeli dalej przy jakiś ważniejszych bitwach są podobne to ręce jeszcze nie raz mi opadną .. więc jak to w końcu jest? Wypowie się jakiś znawca tego Anime znający słowo „krytyka”, a nie jakiś koleś, który „muszę być fanem One Piece i koniec bez względu na to jakie jest”? Będę wdzięczny ..
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime