Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

8/10
grafika: 3/10
fabuła: 10/10

Ocena redakcji

8/10
Głosów: 3 Zobacz jak ocenili
Średnia: 8,00

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 92
Średnia: 6,4
σ=2

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Mecenas)

Wylosuj ponownieTop 10

Colorful

Rodzaj produkcji: seria TV
Rok wydania: 1999
Czas trwania: 16×15 min
Tytuły alternatywne:
  • カラフル
Gatunki: Komedia
Rating: Nagość; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Ecchi
zrzutka

Lubisz się pośmiać, popatrzeć na bieliznę lub uważasz facetów za idiotów? Obejrzyj Colorful!

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Powstają różnego rodzaju anime. Komedie, romanse, horrory, czy innego rodzaju produkcje to norma. Dostaniemy też serie bardziej pokręcone, takie jak FLCL czy Puni Puni Poemi. Colorful jednak pod każdym względem osiągnął szczyt. Jest to anime niewysokich lotów, grafika nas w żaden sposób nie zachwyci, a o muzyce czy postaciach nie mamy co mówić. Ale za to jest inny aspekt godny uwagi. Otóż tak naprawdę jeszcze nigdy nie powstało anime o zboczeńcach.

Colorful to krótka, szesnastoodcinkowa seria o wszelkiego rodzaju podglądaczach. Tytuł ten ukazuje nam, że istnieją najrozmaitsi tego typu faceci. Jedni są już weteranami, potrafiącymi zrobić wszystko, by otrzeć się o pierś kobiety bądź zobaczyć choćby milimetr damskiej bielizny. Są też zwykli nieudacznicy, którzy w takich sytuacjach liczą wyłącznie na ślepy traf i jakiegoś rodzaju szczęście.

Postaci, które pojawiają się w serii, nie zasługują na szczególny opis, bo są to tak naprawdę osoby, które tylko przewijają się w tych króciutkich historyjkach. A to student z Ameryki, a to nauczyciel w­‑f, a to po prostu paru kumpli, którzy liczą na to, że zobaczą bieliznę koleżanek/uczennic/ekspedientek bądź innych przedstawicielek płci pięknej. Czasami im się jednak nie udaje i stąd główna frajda dla osób oglądających tę serię.

Oczywiście nie mamy co liczyć, że to anime będzie w jakikolwiek sposób poważne i że choć na chwilę przestaniemy się śmiać. Jest to jak najbardziej komedia, która tak naprawdę rozbawi każdego. Sam oglądałem to anime z dziewczyną i muszę przyznać, że już dawno tak nie padaliśmy ze śmiechu, jak przy Colorful. Dla facetów może to być pewnego rodzaju poradnik, jakim kretynem nie należy być. Dla kobiet – pokazanie, jakimi faceci potrafią być idiotami. Tak czy siak, to anime powinno się oglądać z grupą przyjaciół.

Grafika, o której wcześniej wspomniałem, jest momentami koszmarna. Brak nosów u kobiet jest po prostu tragiczny, ale nawet pomijając ten aspekt, kreska i tak jest przeciętna i w żaden sposób nas nie zachwyci. Istnieją po prostu produkcje, które ogląda się dla frajdy, a nie dla walorów estetycznych. Colorful na pewno do takich pozycji należy.

Przy okazji podsumowania chciałbym jeszcze wspomnieć, że ocena za fabułę to tak naprawdę mój gest w stronę twórców tych 80 minut śmiechu i bardziej niż samą historię oceniam pomysł – tak w tym wypadku należy ją rozumieć. To anime naprawdę przynosi ludziom niesamowitą frajdę. Pomimo tego, że jest to produkcja zdecydowanie ecchi, kobiety też będą miały ubaw, oglądając to „coś”.

Mecenas, 21 listopada 2005

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Triangle Staff
Autor: Torajirou Kishi
Projekt: Takahiro Kishida
Reżyser: Ryuutarou Nakamura
Scenariusz: Kazuharu Satou
Muzyka: Moka