Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Dansai Bunri no Crime Edge

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Farathriel 11.08.2016 17:22
  Straszny rak i okrutnik
  Rzadko porzucam oglądane anime, ale jak już to robię to przynajmniej niech będzie wiadomo, że za całokształt, a nie jeden wybrakowany element.

  Przerwałem pod koniec 4 odcinka. Anime ma fabułę. Och! Niech was ta ocena fabuły w recenzji nie zmyli – tam jest fabuła. Tylko dziurawa jak stare portki w których grałem z kolegami w nogę będąc w podstawówce. W każdym razie nikt nic nie wyjaśnia, nawet nie próbuje. Niektóre rzeczy nie mają najwyraźniej potrzeby bycia wyjaśnionymi. Po prostu scenarzysta płynie sobie z prądem.
  Bohaterowie to dramat… w sensie – że źle napisani. Sztuczni, plastikowi, jakby ćwierć­‑inteligentne marionetki, którymi jakiś demiurg steruje sponad kotary scenicznej.

  Są serie, które wypadły lepiej przy tym… I to tylko dlatego, że nie próbowały sikać ludziom w oczy twierdząc bezczelnie, że to deszcz. Swoją drogą – mówiąc o sikaniu – wygląda na to, że autor, który to naskrobał to mangaka­‑hentajowiec od loliconów. Tak czy inaczej takiego nagromadzenia zboczeń w anime, które z założenia zboczone miało nie być dawno nie widziałem. Kto przetrwał ten seans to wie o jakich scenach mówię.

  O grafice i animacji rozwodził się nie będę. Jest poprawna. To wszystko. Chociaż powinienem przyczepić się do kanciastych i topornych projektów postaci. Ale w porządku. Zostawię to. Dość już się nad tym tytułem pastwiłem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Celestyna 12.07.2016 02:34
  Nie, to w ogóle nie jest dobre.
  Przebrnęłam jedynie przez trzy odcinki. Oficjalne ,,dosyć” powiedziałam, gdy z niedowierzaniem skonstatowałam, że będąca w wieku gimnazjalnym Iwai popuściła. Ohydne, chore i pedofilskie, radzę Wam tego nie tykać, bo jedynym uczuciem, jakie w Was wzbudzi, będzie szczere obrzydzenie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Arhi 19.01.2015 22:23
  Brakuje mi w anime takiego subtelnego podejścia do romansu jak tutaj
  Mam swoją listę anime które darze sympatią,a to jest jedna z nich.Ocenę uważam za za niską.w porównaniu do mangi faktycznie niektóre sceny tracą kliknij: ukryte to jednak dla tych subtelnych scenek rodzajowych  kliknij: ukryte warto jest to zobaczyć.Nie każdemu się spodoba ale dla tych kilku ujęć warto bo mimo wszystko w ruchu wyglądają lepiej niż w mandze
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrKrzychu 13.01.2015 11:52
  The Severing Crime Edge
  Seria nie mniej udana, lecz ogólny potencjał nie został wykorzystany. Oprawa muzyczna jest dużym atutem Dansai Bunri no Crime Edge, bardzo dobrze komponuje się z klimatem serii, również walki przedstawione w tym anime są pokazane z udanej strony. Całokształt nie wyszedł ekipie z Studio Gokumi źle.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Subaru 24.02.2014 18:22
  Dansai Bunri no Crime Edge
  To kryminał dla dzieci. A nie za dużo w nim krwi?

  Niewątpliwie jest to seria bardzo słaba pod każdym względem. Sam pomysł na Mordercze Narzędzia może i jakiś potencjał ma, ale wykonanie…

  Główny bohater to gimnazjalista, jego towarzyszka – chyba jeszcze trochę młodsza. Oburzyło mnie to dlatego, że nie dość, że chłopak w pewnym momencie zamienia się w  kliknij: ukryte , to jego paring z „Królową”... oboje są mocno nieletni, a wyraźnie zaznaczono tu coś więcej niż zwykła przyjaźń, momentami widać pożądanie (przynajmniej ja tak to odebrałem, skoro  kliknij: ukryte ). Jak dla mnie to niesmaczne i mogłoby się bez tego obejść.

  Kreacje bohaterów generalnie wypadają bardzo słabo, tworzone na siłę, dwie cechy na krzyż i postać gotowa. To o wiele za mało, by wypadali przekonująco.

  Ma wiać grozą, ale seria raczej bawi. Klimat zupełnie nie wypalił. Nie będę mieć koszmarów przez nożyczki…

  4/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  sebel 15.12.2013 19:43
  Mi się osobiście bardzo podobało.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Anonymous 25.11.2013 12:44
  Ech, anime o fetyszach.
  Wartałoby wspomnieć o tym że autor mangi to rysownik hentaiów dla loliconów.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Bolek i Lolek 24.11.2013 17:38
  Grafika 7/10? Kuźwa za co? Najwyzej 4/10 za to coś. Bez kitu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  God Himself 14.09.2013 00:03
  He.
  Na początku wszystko było dobrze – „gra” polegająca na zabijaniu, klątwa i „supermoce” (mniej więcej) – standardowe wprowadzenie do opowieści. Ciekawy zabieg w trakcie walk – zmiana kolorów otoczenia, stworzenie swojego rodzaju atmosfery.
  A skończyło się… kliknij: ukryte 

  Ktoś tu źle zinterpretował znaczenie słowa „ciekawe” i zamiast zrobić porządną historię postanowił znienacka wrzucać zwroty fabularne pozbawione sensu i bohaterów którzy są nierealni jak uczciwy polityk.  kliknij: ukryte 

  Mankamentem (poza grafiką) jest też… jakby to nazwać: „nastawienie”(?) serii? Nie do końca wiadomo, czy ważniejsze tutaj są walki i fabuła, czy pokazywanie małych, dyszących i drżących dziewczynek. To połączenie jakoś (przynajmniej dla mnie) nie działa. Brakuje zdecydowania, albo jedno, albo drugie.
  Drugiego sezonu chyba nie przeżyję.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Vikichan 7.08.2013 09:10
  Bomba
  Blob, nie mogłam się oprzeć by ci nie napisać „Ty jeszcze tego świata nie poznałeś” Hen semi(polecam) to dopiero dziwactwa, wg fabuła anime polega na streszczeniu, w tamtym przypadku ... 7% fetyszy… a tu jest około 2,5%(choć o ścinaniu włosów słyszę pierwszy raz).

  Oczywiście masz racje że to anime można puścić dziennikarzom i klechom na pożarcie tylko bać się co by było gdyby domyślili się że można wejść na strony z anime.XD

  No i podzielam chęć obejrzenia drugiego sezonu CE, bo pierwsza seria została prze zemnie pochłonięta.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 30.06.2013 13:11
  ...
  No cóż…

  Czuje, że mój mózg jest wyprany po obejrzeniu tego anime. Uważam, że poza scenami seksu (których tu brak) ta seria łączy w sobie wszystkie te japońskie dziwactwa, które powodują, że reporterzy i wszelakie purytańskie osoby mają argumenty aby japońską animację oczerniać. Fetysze, golizna, morderstwa, zboczenia, wzdychające i jęczące kobiety (mężczyźni zresztą też), pedofilskie zapędy itd. Gdyby tę serię puścić na kongresie ultrakatolików wywołała by ogromną reakcję łańcuchową. Energią wytworzoną z rage'u powstałego z ich oburzenia można by zaopatrzyć zapewne połowę miast w Polsce prądem na rok, gdyby to „rage” był alternatywnym źródłem energi :P. Nie powiem, widziałem już dziwniejsze anime, ale chyba nigdy takiego stężenia dziwactw jak w przypadku Crime Edge…

  A najgorsze jest to, że CE oglądałem z chorą fascynacją i (prawdopodobny) drugi sezon też pewnie obejrzę…

  Nawet nie wiem jak to ocenić i komu polecić. Ciekaw jestem co powie ekipa z Tanuki, o ile serię będą recenzować…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Przemyshi 23.05.2013 01:13
  Jaki to OST?
  O ile się nie mylę, to jest sopran pod skrzypce…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 12
  Orzi 6.04.2013 18:02
  Dla jakiego rodzaju fetyszystów to jest robione...
  Dla jakiego rodzaju fetyszystów to jest robione… Ja rozumiem, świat przedstawiony i takie tam, ale nie widzę w sensu w robieniu anime w tak obsesyjnym stopniu opartym o ścinanie włosów. Bo fascynacja głównego bohatera fryzjerstwem dalece wykracza poza normy zdrowia psychicznego i seksualnego.

  Do tego oklepany motyw z klątwą, wydarzenia dziejące się „z nikąd” na potrzeby scenariusza, czy kolejna zła organizacja bez konkretnego celu i sensu… Zapowiada się niezła zabawa w stylu Code;Breaker :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime