Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yukicon VIII

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

5/10

Ocena redakcji

5/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 4,50

Ocena czytelników

8/10
Głosów: 7
Średnia: 8
σ=1,77

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Avellana)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Maison Ikkoku: Ikkoku-tou Nanpa Shimatsu ki

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 1991
Czas trwania: 23 min
Tytuły alternatywne:
  • Maison Ikkoku: Robinson's Island
  • Maison Ikkoku: Shipwrecked on Ikkoku Island
  • めぞん一刻 : 一刻島ナンパ始末記
Gatunki: Komedia
Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Czas: Współczesność; Inne: Realizm
zrzutka

Balanga na bezludnej wyspie – czyli zbędny dodatek do Maison Ikkoku.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

W upalny letni wieczór Yotsuya i Ichinose wspominają dawną przygodę. Oto pewnego razu Mitaka wynajął jacht i zaprosił na krótki rejs całe towarzystwo z Ikkoku­‑kan, licząc oczywiście na chwilę romantycznej samotności z Kyoko. Cóż to jednak za samotność, gdy w pobliżu kręci się zazdrosny Godai? Co gorsza, łódź nie wytrzymuje hucznej zabawy i zwyczajnie idzie na dno. Nasi bohaterowie lądują na nieznanej wyspie. Jak sobie poradzą?

Jaki jest sens istnienia takich jednoodcinkowych OAV, niewnoszących nic nowego do znanej widzom historii? Cóż, oczywiście chodzi o pieniądze, które jeszcze można próbować wyciągnąć z fanów Maison Ikkoku, stęsknionych za ulubionym serialem. Muszę jednak uprzedzić, że jest to próba wyjątkowo słaba. Momentów romantycznych w zasadzie nie ma, natomiast komedia jest dość umiarkowanych lotów – a co gorsza, wszystkie gagi są absolutnie przewidywalne dla każdego, kto zna już zachowanie poszczególnych postaci.

Tym razem, w odróżnieniu od filmu kinowego, postanowiono nie eksperymentować z kreską i bohaterowie zachowali wygląd znany z serialu. Pewną osłodą może być to, że zarówno Akemi, jak i Kyoko, przez cały niemal czas paradują w kostiumach kąpielowych (chociaż na fanserwis w dzisiejszym tego słowa rozumieniu nie należy liczyć). Muzyka pozostaje niezauważalna, z wyjątkiem piosenki w końcówce – tej samej, która rozbrzmiewała w pierwszej czołówce serii. Ot, kolejny ukłon w stronę wiernych fanów.

Ocena ogólna, jak widać, nie jest najwyższa. To pozycja wyłącznie dla fanów serialu, którzy sięgną po nią, nawet jeśli niczego nadzwyczajnego nie zawiera. Pozostali naprawdę nie mają się po co fatygować.

Avellana, 9 marca 2006

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Kitty Films
Autor: Rumiko Takahashi