Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Aicon

Komentarze

Zettai Shounen

 • zettai : tamcia15 : 20.02.2010 20:06:38
 • Świetne : Gryfon : 13.01.2009 00:08:55
 • 8/10 : guuchan : 2.06.2008 16:58:21
 • zettai anime : dakkon : 2.06.2008 00:08:34
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  tamcia15 20.02.2010 20:06
  zettai
  świetna seria.
  o ile pierwsza cześć jest zdecydowanie wyciszająca – bo nie ma to jak poczuć duszne parne lato w środku zimy, o tyle w drugiej więcej się dzieje, a element fantastyczny zdaje się być zostawiony daleko w Tanie.
  polecam.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Gryfon 13.01.2009 00:08
  Świetne
  To jedno z najspokojniejszych, najwolniejszych i najbardziej wyciszonych anime jakie widziałem. Nie jest to seria, od której nie można się oderwać, za to jest wielka szansa, że wielu widzów przywiąże się do jej niezwykłych „zwykłych” bohaterów, z ich wielkimi problemami. Ostrzegam lojalnie – to nie serial fantastyczny tylko obyczaj, z fantastycznym tłem. Pomimo wolnego tempa i mało chwytliwej kreski czaruje. Pierwsza, „wiejska” część ze swoją żółtawą kolorystyką i odgłosami cykad czaruje co prawda o wiele bardziej, niż ponura, wyprana z kolorów część „miejska”, ale i tak warto. Podsumowując – świetna i bardzo mało wciągająca seria z prawdziwymi bohaterami i doskonałą, otwartą i wieloznaczną końcówką.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  guuchan 2.06.2008 16:58
  8/10
  Faktycznie ma to coś, ten specyficzny spokojny nastrój upalnego dusznego lata, przeplatanego dźwiękiem cykad i ....tajemnicy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  dakkon 2.06.2008 00:08
  zettai anime
  Poczucie obywatelskiego obowiązku nie pozwoli mi patrzeć obojętnie na fakt, iż to anime przez prawie dwa lata nie doczekało się żadnego komentarza. Napiszę więc cokolwiek, a nuż ktoś się zainteresuje.

  Z góry uprzedzam, zgadzając się jednocześnie z Autorką recenzji, iż nie jest to seria, która każdemu przypadnie do gustu. Ba, jestem święcie przekonany, patrząc na mikroskopijną wręcz popularność tego tytułu, że cztery na pięć osób stwierdzi, że jest po prostu nudne. Fakt, nie ma tu epickich pojedynków, stad bishounenów oraz bishoujo, pantsu czy innych tego typu wątpliwych atrakcji. Akcja toczy się nieśpiesznym rytmem, całe anime otoczone jest nimbem melancholii i tajemnicy, natomiast bohaterowie są jacyś tacy… ludzcy? Wpleciony w fabułę wątek fantastyczny, stanowiący jednocześnie główną oś fabularną, na początku co prawda nie przypadł mi za bardzo do gustu, ale konsekwencja twórców w prowadzeniu scenariusza zmieniła moje zdanie. Fabuła rozwija się powoli, ale w ściśle upatrzonym kierunku, rzadko schodząc z obranej ścieżki, za co twórcom należą się brawa. Na całe szczęście twórcy nie pokusili się o wyjaśnienie głównego wątku, gdyż zepsułoby to tylko klimat tego anime, a ja osobiście lubię krążące wokół niedopowiedzenia. Co prawda niektórzy uznaliby to za wadę, lecz dla mnie to ogromna zaleta. Brawa również jestem skłonny bić za konstrukcję bohaterów – mimo iż niczym specjalnym się nie wyróżniają, to z przyjemnością śledziłem ich losy. Ciężko mi powiedzieć co miało na to wpływ, myślę, że była to ich „zwyczajność” i umiejętne wykorzystanie przez twórców dialogów w ich przedstawieniu.

  Pochwaliłem twórców za dobry scenariusz, ale od strony technicznej to anime też nie ma się czego wstydzić. Graficznie nie poraża, jaka kreska jest każdy sobie na screenach obejrzeć może, mnie osobiście tego typu kreska ani nie mierzi ani nie grzeje, ALE… jestem skłonny przyznać temu anime bardzo wysoką notę za grafikę rzędu 9/10 za coś co bardzo, ale to bardzo rzadko spotyka się w anime i przez wielu jest niedoceniane. Każdy uważniejszy widz z pewnością zwróci na to uwagę podczas oglądania ZS. Mianowicie chodzi mi o sposób przedstawiania akcji, ogólniej zwany pracą kamery (jeżeli można to tak nazwać w przypadku produkcji animowanej :P) – wielokrotnie byłem zaskakiwany jak statyczną i teoretycznie nieciekawą scenę można odmienić zupełnie poprzez zastosowanie ciekawej perspektywy czy nietypowego kadrowania. Coś niesamowitego. Również od strony dźwiękowej seria wybija się zdecydowanie. O ile opening i ending nie zachwycają (choć łatwo w ucho wpadają), to muzyka towarzysząca akcji jest niczego sobie. Doskonale pasuje do klimatu.

  Cóż, nie chcąc przedłużać, w związku z tym co napisałem powyżej, to NIE polecam tej serii. No chyba, że należysz do tego rzadkiego gatunku, któremu podobały się takie tytuły jak Aria czy Windy Tales – wydaje mi się, że Zettai Shounen ma z nimi wiele wspólnego. I tylko miłośnikom tych serii jestem skłonny ZS polecić z czystym sumieniem. Reszta niech sobie odpuści – naprawdę szkoda czasu.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime