Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Kuroshitsuji: Book of the Atlantic

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Akari 11.09.2017 17:23
  Strasznie się ucieszyłam na wieści, że mój ulubiony art będzie ekranizowany. Bardzo wyczekiwałam możliwości jego obejrzenia i… Chyba się lekko zawiodłam. Poprzedni art Book of Murder był lepiej nagrany i bardziej zgodny z wersją mangową. Ogólnie to trzymali się pierwowzoru, tylko dorzucili kilka dodatkowych scen, które w miarę pasowały do kanonu, więc nie było z tym problemu. To co mi się najbardziej nie podobało to animacja tła. O ile postacie jak zawsze wyszły pierwszorzędnie to sceneria, a głównie statek wypadały nie naturalnie. Nie znam się zbytnio na rodzajach animacji, ale wyraźnie sceny ze statkiem odróżniały się do reszty. On był realizowany bardziej (chyba w 3D, tak to się nazywa) jak w bajkach np. disneya, a postacie były typowo rysowane. Ten kontrast trochę psuł przyjemność z oglądania. Aczkolwiek możliwość zobaczenia Undertakera w wersji pokolorowanej rekompensowała wszelkie minusy.
  Aktualnie w sieci krąży tylko jedna wersja po polsku, która kuleje z tłumaczeniem i jakością napisów. Literówki, błędy ortograficzne, brak napisu, napis nie przetłumaczony itp. Wszystko to dość znacząco odbierało przyjemność z oglądania. No ale trzeba się cieszyć, że wreszcie można było to zobaczyć.
  Ogólnie moja ocena jest głównie skupiona na fabule i (trochę nie poprawnie) na wrażeniach jakie mi towarzyszyły, kiedy czytałam ten art, jeszcze w wersji mangowej. No ale, kinówka jest dedykowana głównie fanom Kuroshitsuji, którzy tak czy siak spędzą przyjemnie lekko ponad półtorej godziny z ulubionymi bohaterami.Przy okazji krótkie to wyszło, myślałam, że jak przy Book of Murder będzie to seans na 3h.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ted 28.01.2017 04:24
  I teraz pół roku czekania na wersję BD, heh.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime