Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Gakkon 4 - konwent

Komentarze

Centaur no Nayami

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Akawashi 19.07.2017 09:30
  Czy mi się wydaje czy naprawdę dialogi były trochę drętwe pod względem płynności w drugim odcinku?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 18.07.2017 01:53
  ep2
  Póki co w miarę wierne mandze i dobrze pokazuje uniwersum.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Koogie 16.07.2017 21:40
  Drugi odcinek znacznie lepiej niż pierwszy, który w ogóle nie czuć było że niby był pierwszy.
  Nie wiem czy jestem fanem politycznej natury tej serii, jest to trochę dziwne w serii w której centaur nosi spodnie a syrenki majtki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Grisznak 16.07.2017 20:56
  Byłoby w zasadzie czysto radośnie (syrenka yaoistka…), acz moją uwagę zwrócił jeden detal – żołnierz przy wejściu do szkoły dla syrenek. Skoro to społeczeństwo jest takie tolerancyjne, kochające i cacy, to po co taka warta?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Impos 16.07.2017 19:14
  Naprawdę dziwne te syrenki…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Grisznak 11.07.2017 10:42
  Zapowiadała się lżejsza, obyczajowa wersja MonMusu, a tu proszę, nagle, niczym grom z jasnego nieba dowiadujemy się, że bohaterki żyją w kraju, w którym poprawności politycznej podporządkowano wszystko, a „tolerancja” jest ważniejsza niż wolność i prawa jednostki, zaś ci, którzy nawet w pozornie mało istotny sposób naruszają zasady stworzone przez władze, są zsyłani do obozów. Muszę przyznać, że po pierwszej, leciutkiej i komediowej połówce, ta scena wywołała u mnie mocny dysonans.

  Zapowiada się nader pyszna seria – bo wyczuwam, że autor pod płaszczykiem konwencji „cute monstergirls doing cute things” postanowił przekazać sporo więcej. Kto wie, może nawet będzie z tego największa niespodzianka sezonu?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Otak 10.07.2017 19:05
  To jest baaaaaaardzo specyficzna manga która widza robi w konia (hehe czaicie ? KONIA XD hehe). W błędzie jest ten kto spodziewa się zwykłej szkolnej okruszki. Chyba najlepiej zabrać się najpierw za mangę za wypadek gdyby anime miało ją spłycić. Oby nie, bo seria mądra, daje do myślenia i postacie są świetnie skonstruowane.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 9.07.2017 23:06
  Pierwszy odcinek nie jest nawet wprowadzeniem, tylko jakby którymś z kolei i oglądając wydaje się, że patrzymy na coś kompletnie wyrwane z kontekstu. Po połowie odcinka są po krótce tłumaczone zasady działania świata(jak zauważył kolega poniżej) i po krótkiej historii swojej przeszłości uczniowie kończą ją… hymnem.

  Z jednej strony wydaje się być lekkimi okruchami życia(tutaj niestety na przedbiegach przegrywa z Demi­‑chan), z drugiej mocno trzymane są pewne zasady(również, tak jak zauważył kolega poniżej). Takich „strzałów pomiędzy” jest kilka i w zasadzie trzeba się zastanowić z czym tak naprawdę będziemy mieli do czynienia.

  Mam mieszane uczucia. No i dalej nie wiem jak centaury noszą majtki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 9.07.2017 22:33
  To było… dziwne.

  I nie mówię tu o oglądaniu centaurów w bikini o dziwo :P

  Ale w tej serii wszystko wydaje się dziwne po pierwszym odcinku. Choćby pacing: nie dostajemy kompletnie żadnego wprowadzenia, tylko dwa wyrwane z kontekstu epizody z życia bohaterek. Ni ładu ni składu.

  No i ta lekcja. Niby wprowadzenie do świata, jednak ta wizja była niepokojąca. 'Poprawność polityczna', niewolnictwo (i to w wersji bondage?) i dyskryminacja. Jakieś dziwne 'wyginanie' ras. Zesłanie do placówki korekcyjnej za mówienie zbyt wiele? Jeszcze te rządowe postacie w tle, nadzorujace 'poprawność' lekcji. Mocno niepokojące. Hmm… nawet nie wiem co tym myśleć. Historia wbrew obyczajowości wydaje się mieć drugie dno.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime