Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Mind Game

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Subaru 16.02.2014 15:07
  Mind Game

  Lubię psychodelię, ale ten tytuł mnie przerósł.

  Może i film dobry, ale ja się nudziłem. Dlaczego? Bo za dużo tego.
  Wariacja barw, kadrów, zjawisk, pokracznych postaci, dźwięków – generalnie jeden wielki, totalnie porąbany cyrk, i tak przez cały film. Zwyczajnie po pół godzinie mi to spowszedniało, nie mogłem się skupić na takiej ilości bodźców, zmęczyło mnie to i zaburzało odbiór i pełne zrozumienie fabuły. Zdaje się, że akurat ten film trzeba by obejrzeć dwa razy, by nic nie umknęło. Niestety, nie mam ochoty.

  Graficzny fajerwerk. I wydaje mi się, że oprawa graficzna jednak przyćmiła fabułę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Godofblackmetal 13.02.2011 03:46
  Złamałem swoje przyżeczenie...
  ...gdyż postanowiłem, że nie będę wystawiał komentarzy produkcjom które nie spowodują, pojawienia się niemego wyrazu zachwytu na mojej twarzy. I tak od BARDZO długiego czasu milczałem…a więc, czym jest Mind Game? Moim zdaniem, jest jednym z najwybitniejszych filmów jakie widziałem w życiu. Nigdy wcześniej nie czułem tak mocnego bicia serca podczas żadnego wcześniejszego seansu. Pod każdym względem jest to film genialny. Nie zwracajmy uwagi na stylistykę, która spłoszyła pewnie nie jednego, w tym anime ważna jest treść. Twórcy genialnie wręcz prowadzą historię, w moim mniemaniu wznieśli się na wyżyny, a muzyka perfekcyjnie współgra z całością. Komu mógłbym polecić ten film? Na pewno nie najmłodszym, pomijając odważne sceny, historia jest zbyt skomplikowana dla dzieci,inni będą za to w niebo wzięci. Mind game zostawił mnie z wieloma pytaniami, pytaniami na które chciałbym znaleźć odpowiedź, o sens istnienia. To bardzo intensywne uczucie, ale jednocześnie pozytywne. Polecam zapoznanie się z tym filmem, i życzę tobie drogi czytelniku aby Mind Game sprawił Ci tyle radości co mi. Arcydzieło i prawdziwa perła w morzu przeciętniactwa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Itsurugi 14.11.2007 22:36
  .
  Od anime spodziewałem się bardzo dużo… a dostałem jeszcze więcej! Wprost arcydzieło.

  Co do recenzji to mam pewne zastrzeżenie, recenzent moim zdaniem zdradził trochę za dużo o filmie. Podaje już swoją interpretację, co niektórym może zepsuć trochę zabawę z oglądania.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Malky 25.09.2007 17:49
  niespawiedliwa ocena
  pisze tylko dlatego ze trafilem na recenzje tego niesamowitego znime i widze ocene ludkow 6.6 co jest ocena jak najbardzije krzywdzaca dla tego anime – jest ono po prostu jednym z najlepszych jakie mialem przyjemnosc ogladac – w nietypowej formie i stylu jednak jego przekaz do dzisiaj siedzi mi w glowie – pod zadnym pozorem nie bierzcie pod uwage tej oceny – owszem za pierwszym podejsciem moze sie wydac ciezki w odbiorze  – nie jest to pozycja dla dzieci – raczej dla bardziej dojrzalego widza – POLECAM
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Magenta 5.05.2007 20:49
  kosmos
  Świetna recenzja!

  Kosmiczne anime! Człowiek zatapia się w nim, podąża tokiem myślenia i skojarzeń twórców i mimo, że film podany jest w formie, do której nikt chyba nie jest na dobrą sprawę przyzwyczajony, to jego forma cudownie podaje treść. Taka trochę psychoanaliza, taki trochę Freud ;) FANTASTYCZNE anime! Czułam się jak w teatrze na ostro psychodelicznej, współczesnej sztuce (a właśnie, wstańcie od tych komputerów, do teatru idźcie! :P )

  :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Szuki 12.11.2006 14:23
  eksperyment...
  Bardzo ciekawy film. Podchodziłem do niego jak do jeża, ale na szczęście moje obawy były nieuzasadnione… Rewelacyjny humor, ciekawe pomysły i niebanalne podejście do tematu. To lubię.

  Postacie – 8
  Grafika – 7
  Muzyka – 8
  Fabuła – 7
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  achiever 7.11.2006 13:18
  no, obowiązkowe anime musi być, ale...
  Będę musiał się wkrótce zabrać za anime, ale właśnie co do recenzji to jest rzeczywiście bardzo ciekawie napisana, z tym że chyba ma trochę niepotrzebnych spoilerów jak: kliknij: ukryte  Dlatego proponowałbym to jakoś zmienić póki świeża recenzja. Parę jeszcze innych elementów jak odnośnie cytatu z filmu.

  Taką recenzję rzeczywiście się świetnie czyta, ale w pewnym sensie aż za, bo po niej mogę pójść do znajomych i opowiedzieć te elementy anime, które są w anime, udając że już je widziałem. Być może moja uwaga nie jest słuszna, bo sam jestem zwolennikiem jak najbardziej surowych recenzji jeśli chodzi o treść, tym bardziej jeśli dotyczy pełnometrażówek. Po prostu uwielbiam wchodzić w anime (jak to brzmi:) z czystą kartą, by samemu poddać się zwróceniu uwagi i własnemu wyłapaniu tych najlepszych elementów. Po tej mimo że tak ciekawej i zachęcającej recenzji, niestety ale już wiem całkiem sporo o anime i poniekąd jestem już na nie ustawiony, co i jak. Aczkolwiek dodam jeszcze raz, że poza tą uwagą będącą istotną być może tylko dla mnie, Rekin wykonał naprawdę świetną robotę, jeśli chodzi o całość i zapominając o tych nieświadomych wg mnie spoilerach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  Daldow 7.11.2006 12:53
  Naprawdę dobra recenzja.
  Abstrahując kompletnie od wysokiej moim zdaniem wartości samego anime, chciałem zwrócić uwagę na naprawdę dobry poziom recenzji.

  Autor zauważył niuanse fabularne i związek pomiędzy ekstrawagancją sfery graficznej i fabularnej. Gratuluje tobie Rekinie recenzji. Naprawdę miło czyta się coś merytorycznego i na poziomie.

  Pozdrawiam wraz z całą redakcją Azunime.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime