Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Kujira no Kora wa Sajou ni Utau

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Maxromem 25.10.2017 00:02
  Jak zrujnować dobrze zapowiadającą się serię? Wystarczy wprowadzić irytującego psychopatę, który pławi się w mordzie jako antagonistę.

  Cóż oczekiwania co do tej serii momentalnie mocno spadły, tak jak i przyjemność z oglądania. Zobaczymy czy jeszcze dadzą radę to odratować, ale wątpię. Szkoda.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Xaven 19.10.2017 19:39
  Słońce świeci nad wielorybem skąpanym w piasku.
  Niby tylko 2 odcinki wyszły, ale myślę, że będzie to zdecydowanie czarny koń sezonu. Czarujący świat fantasy z charakterystyczną ładną kreską oraz niewinni bohaterowie, których prawdopodobnie czeka zetknięcie z „obcym światem”. Proste, subtelne oraz piękne. Pozostaje mi mieć tylko wiarę w to, że po tych dwunastu odcinkach będę mógł z czystym sumieniem wystawić najwyższą notę (albo chociaż dziewiątkę).
  Z dużymi oczekiwaniami idzie w parze duże rozczarowanie, mam nadzieję, że go tutaj nie doświadczę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  San-san 19.10.2017 09:48
  Strzał w dziesiątkę. Bohater daje się lubić. Ma swoje zadanie – swoją rolę. Nie jest typowym uselessem. Ma swoje zdanie i potrafi być niepokorny, a przy tym jest dość niewinny. Świetnie sprawdza się w roli narratora, komentatora. Nawet jego płaczliwość i emocjonalność ma tu swój sens, jak uważam.

  Świat jest odrobinę absurdalny, ale zapowiada się ciekawie. Niby fantasy, ale dziejące się w przyszłości. Takie fantasy/ sf
  jak Nausicaa, albo niektóre światy Le Guin
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 14.10.2017 15:35
  Ten tytuł nie był u mnie na liście „to watch”. Nie był przez przypadek chyba. Manga była nominowana w tym roku do nagrody Tezuki i tak wpadłem na ten tytuł. Wpadłem i odpadłem, bo tłumaczenie porzucone (seria ma oficjalne wydanie na zachodzie). To co poczytałem dawało szanse na przyzwoitą fabułę, więc tu pewnie braków nie będzie.
  Jeśli chodzi o grafikę, nie przekonuje mnie ta dziwna stylizacja teł. Cóż… całość jest ok.
  Na pewno będę oglądać. Szkoda tylko, że tomów jest mało i będzie to raczej infomercial, po którym przydałoby się poczytać mangę, której sobie nie poczytam (bo nie będę sprowadzać tomików).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ikamo 13.10.2017 11:18
  mmm ten ending
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Spoko 12.10.2017 10:22
  Anime prezentuje świat który można określić jako czarujący i pełny tajemnic które mam ochotę poznawać razem z głównym bohaterem. Pierwszy odcinek zapowiada się pyszne danie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 12.10.2017 08:12
  Przyłączam się. Kreska Grimgarowa, co mi od razu przypadło do gustu, a pomysł na świat to jak na moje trochę połączenie Gargantii i Tengen Toppy. W każdym razie – bardzo mi się podoba :) I naprawdę podziwiam kreatywność, bo wydaje się, że w tym niecodziennym świecie będzie miejsce na ciekawą fabułę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 10.10.2017 00:56
  Skąd w tym roku biorą się te wszystkie serie fantasy? Trailer mocno mi się spodobał, a pierwszy odcinek zdecydowanie sprostał oczekiwaniom. Mamy tutaj kolejny już w tym sezonie piękny i niecodzienny świat przedstawiony, nastrojową muzykę i zalążek całkiem ciekawej fabuły. Normalnie żyć – nie umierać!

  Zdecydowanie polecam!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime