Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Hugtto! Precure

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Orzi 26.05.2018 22:16
  Mój pierwszy Precure
  Po niezwykle pozytywnej recenzji KiraKira na tanuku postanowiłem zapoznać się z Precure'ami. Jako, że bardzo lubię serie mahou shoujo skierowane do starszej widowni (jak Madoka czy Księżniczka Tutu) dla odmiany chciałem zerknąć jak wyglądają serie z tego gatunku robione rzeczywiście dla shoujo i, po cięższym starcie, zostałem absolutnie kupiony przez najnowsze odcinki…

  Nie spodziewałem się po serii robionej dla małych dziewczynek tak dobrze prowadzonego rozwoju postaci (Lulu jest jednym z najlepiej napisanych robotów uczących się uczuć), bardzo dobrej reżyserii (Satou jest w formie, sceny z ostatniego odcinka jak rozmowa LuLu z przełożoną czy pojednanie koleżanek na ławce w parku były zrobione perfekcyjnie) czy w naturalny sposób prowadzonego romansu. Ta seria jest zbyt dobra na coś robionego po to, aby małe dziewczynki kupowały różowe tablety.

  Zacząłem też KiraKira i po 7 odcinkach, chociaż początek był lepszy, nie widzę w tej serii tak wysokiego kunsztu (i maskotki dodające swoje -peko do każdego wyrazu są bardzo irytujące…). Zobaczymy jak się rozkręci. W każdym razie bardzo zainteresował mnie rozstrzał w ocenie tych serii między ludźmi z Polski (Avellana i moi znajomi), a redditem. Jedni mówią, że KiraKira było świetne i są niechętni do Hugtto, a drudzy wręcz przeciwnie, że KiraKira jest bezbarwna a Hugtto to powrót do formy. Nie mając wcześniej styczności z cyklem skłaniam się ku drugiej opcji, ale z ostatecznym werdyktem muszę poczekać aż obejrzę oba te sezony w całości.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime