Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Aggressive Retsuko [2018]

 • Cudo : Weiter : 10.07.2018 00:13:46
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Weiter 10.07.2018 00:13
  Cudo
  Pojawiło się na netflixie wraz z wysypem nowych anime(brawo netflix!) łatwo można było to przegapić. Potęguje to fakt, że stylistyka tego anime jest utrzymywana mocno w dziecięcej formule (hello kitty), a co za tym idzie niewielu mogło się tym zainteresować.

  Błędnie. Seria choć wizualnie skierowana jest dla dzieci, tak względem samej treści, jest już raczej dla dorosłych. Przedstawia perspektywę pracy w korporacji i wszystkie dla niej typowe problemy. Niby nic odkrywczego tutaj nie odkrywa, bo któż nie spotkał się z:

  - Szefem, który nadużywa swojej władzy na każdy możliwy sposób.
  - Jego pomocnikiem czytaj prawą ręką, który nie wiadomo właściwie czemu pracuje i co robi.
  - Typową „Karynę” w wersji nieco ulepszonej, która posiada odpowiednią wiedzę do wykonywania pracy, ale po przez wykorzystywanie metody „podlizywania się” wszelka praca ją omija.
  - Przełożonej, której nie chcę się pracować, wiec podrzuci swoją pracę Tobie.


  Ukazuje to w bardzo przyjemny sposób (przynajmniej dla nas, bo dla naszej bohaterki, to już raczej nie) dając powód do śmiechu, jak i pewnych przemyśleń. Co dziwne sam soundrack w niektórych momentach jest rewelacyjny i perfekcyjnie dopasowany do sytuacji (EP 3 dla przykładu). To samo tyczy się aktorów, którzy użyczyli głosu postaciom, zrobili to rewelacyjnie.


  Naprawdę polecam. Sezon 2 potwierdzony.

  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime