Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Sword Art Online: Alicization

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  ISS 15.02.2019 10:45
  Sword art to taka kura.

  Na początku(pierwsze 12 czy tam 13 odcinków) biegała sobie po podwórku, zajadała ekologiczną pasze i znosiła złote jaja.

  Jednak właściciele tej kury, zamiast pozwolić jej nadal być wolną, woleli wpierniczyć ją do klatki i karmić antybiotykami, żeby znosiła dziesiątki zwykłych jaj, zamiast jednego złotego.

  Oczywiście jakościowo te jajka są niczym, więc postanowili że czas sprowadzić kolejne kury(alty) które również zamiast złotych jaj, zaczęły znosić zbuki.

  Dziś ta kura, zamiast być szczęśliwą i wolną kurką, siedzi zamknięta w klatce i znosi zbuka za zbukiem, a że ludzie nadal te jaja kupują, to twórcy nie widzą powodu do zmian.

  Dlatego SAO jest syfem i nic więcej. Te anime skończyło wraz z pierwszym aktem pierwszego sezonu.

  Fajną odskocznią mogło być GGO, ale 3/4 odcinka to ujęcia żopy i bezsensowne gadanie przekreśliło szanse na bycie czymś ponad przeciętne anime.


  Dziś SAO to syf, nudny syf. Fabularne dno, postacie to nieciekawe miernoty, których nie da się oglądać, w anime nie dzieje się dosłownie nic ciekawego, jedno a to samo mielone do porzygu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Klemens 11.02.2019 01:03
  Boże, jakie to jest beznadziejne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 8
  ZSRRKnight 2.02.2019 23:10
  odcineg 17
  Tak się zastanawiam ile waży Alicja i ta jej wypasiona zbroja, skoro Kirito był w stanie ją utrzymać jedną ręką (ba, przerzucuł ją nawet parę metrów w górę!).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 27.01.2019 01:03
  Ta seria coraz bardziej mnie zaczyna wkurzać. Zaczynają gadać więcej niż w Jojo. Mało mnie obchodzi ten świat, bo jest wyjątkowo płytki, stworzony wokół prostego konceptu rozwlekanego do granic możliwości. Wszystkie te dialogi mają chyba stwarzać wrażenie jakiegoś rozbudowanego świata a tak naprawdę jest to niepotrzebne wydłużanie serii. Może i SAO nigdy nie miało jakiś super wysokich standardów, ale to jest chyba najsłabsza seria w cyklu… a w sumie to wciąż ten sam pomysł, przechodzenie dungeon­‑ów i walka z bossami.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 13.01.2019 10:35
  odcineg 14
  No jasne – stupiętrowa katedra, a w niej: wielka, po prostu otwarta, bez żadnej straży lub zabezpieczeń zbrojownia, do której każdy może na luzie wejść. W dodatku brak jakiejkolwiek żywej duszy – Kirito i jego przydupas łażą sobie i nikt oprócz rycerza ich nie zauważa. To co, w tej całej katedrze są tylko rycerze, administrator i (jak wskazuje końcówka odcinka) jakieś moe kadetki? Mam nadzieję, że nie, bo jak dla mnie po prostu głupio to wygląda.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Nikodemsky 22.12.2018 18:48
  Można włączać umu counter, wybór seiyu dla cardinaloli mnie kupił :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  rool 21.12.2018 03:44
  chore to rodem japońska filozofia a z Kayab'y zapewne zrobią narodowego bohatera – typowe dla japończyków. Nieważne że usmażył kilkatysięcy ludzi, ważne że stworzył coś niesamowitego, więc należy mu sie order i jakiś pomnik.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Slova 11.12.2018 17:06
  Dla wszystkich, którzy oglądali wersję z CR – oprócz ostrzeżenia na początku wycięte zostało 15 sekund z wiadomej sceny. I to działanie CR, a nie Japończyków.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Xaven 11.12.2018 02:02
  Ciekawe co tam u Kirito i Eugeo... aaa, niee, chwila.. co tu się wyprawia?!
  Komentarz do odcinka nr. 10.
   kliknij: ukryte  Jakbym tak zapomniał, że oglądam SAO to bym uznał, że to nawet ciekawe było… ale nie, nie, nie, już trochę tych odcinków SAO wypuściło i żeby takie scenki teraz robić? Widocznie chcieli zszokować widza… ale taki szok dla mnie trochę niezbyt pozytywny, bo nie chciałbym pamiętać, że takie scenki w SAO leciały, a teraz… a teraz już za późno. I te sceny będą mnie od teraz nawiedzać jak tylko pomyśle o ważniejszych scenach z Alicization lub nawet całego kanonu SAO.
  A zaczynało się tak dobrze…

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Nanami 10.12.2018 15:58
  10 odcinek what.
  Jak długo anime oglądam, a trochę to już będzie, w życiu się nie spotkałam z „disclaimer” z ostrzeżeniami dla młodocianych widzów. Już myślałam, że to jakiś żart albo część wewnętrznego systemu w fabule, a tu jednak nie! ...może to ze względu na jednak dosyć młodą grupę docelową oraz okupowany time­‑slot (dla młodzieży) i jednak to był bardzo poryty odcinek i niesmaczny, więc w sumie…
  Kupy to się nie trzyma w ogóle, leci na tych samych schematach typu Kirito jest ponad zasadami i zawsze się zjawia, by uratować dzień [tm]. Ale mimo wszystko nie jest złe jako zapychacz czasu.
  W ogóle ten cały taboo index pomijając, to gdzie do jasnej anielki są ich przełożeni?!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Saarverok 10.12.2018 08:20
  Dziwny pacing to ma. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w kolejnym odcinku aby wku*wić widza wróciła Asuna i spółka. A samo tłumaczenie Taboo Indexu to była jakaś potłuczona śpiewka – jak oni to rozkminili, że jak niższej klasy szlachcianka zwróci uwagę komuś o wyższej randze, to ten może ją bezkarnie zmolestować w ramach „upomnienia”? Już nie wspomnę o tym, że wszyscy zboczeńcy w SAO mają języki jak jaszczurki, bleeeeee. Ciekawe, czy Kirito też taki ma? Ale chociaż na plus jest to, że  kliknij: ukryte , to może przejdziemy do czegoś normalniejszego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 8.12.2018 22:05
  Odc 10
  Wtf, ale poryty odcinek. Ale dobrze, zainteresował mnie, bo szczerze mówiąc od tego odcinka zależało czy nie dropnę serii. A zrobiło się trochę ciekawej więc na razie jadę dalej z tym wózkiem…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 2.12.2018 11:15
  Miało być lepiej, ale to nadal SAO...
  eh, jestem ciekaw czy kiedykolwiek w tej serii będą ciekawi, sensowni antagoności. Póki co mamy niestety tych samych, durnych, gwałcących, molestujących bez sensu psychopatów. Nie wiem, co jest nie tak z Rekim Kawaharą, ale to już naprawdę robi się nudne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  blob 26.11.2018 00:06
  Odc. 8
  Oj, odcinek 8 a już się budżecik skończył? Coś się animatorzy nie postarali.

  Serio, to jest uważane za najlepszy arc SAO? Jeśli się coś w tym nudziarstwie nie zacznie dziać zaraz to chyba to dropnę…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 17.11.2018 23:39
  Nawet nie wiem, kiedy zleciało te 20 minut, a jak Asuna na ekranie to się dłużyyyyy i dłużyyyyy :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 4.11.2018 10:33
  odcineg piądy
  Buu… Odcinek bez Kirito to odcinek stracony. Same nudy.
  O, i przynajmniej już wiadomo, że Ordinal Scale jest kanoniczne. W sumie mam nadzieję, że nie będzie to miało zbyt dużego wpływu na fabułę, bo lepiej, żeby nie kombinowali za bardzo.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Saarverok 28.10.2018 18:47
  Czo to jes
  Nie wierzę, A­‑1 robi ładne grafiki :O Coś słyszałem, że to studio składa się głównie z freelancerów, ma paru stałych ludzi, jak wpadnie kapitał to rekrutują lepsze jednostki, ale w porównaniu do pierwszego SAO wypada miodnie. Tylko oby nie zrobili błędu jak z: Grancrest Senki, Fate:Apocrypha czy Qualidea Code, że im się pieniążki zaczęły koło piątego odcinka kończyć. Z drugiej strony, A­‑1 też ma parę całkiem solidnych serii, więc trzymam kciuki, by to pozostało na podobnym poziomie :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  ZSRRKnight 28.10.2018 08:24
  Pierwsza walka w sezonie i od razu dużo bardzo ładnej animacji. No i przede wszystkim krew – miła odmiana po tych dwóch sezonach pikseli czy czegoś tam. Ogólnie nadal jest utrzymany dość wysoki poziom, znaczy wyższy niż w poprzednich sezonach. Nadal jest parę głupotek, jak na przykład te techniki Kirito, których używał przy walce z goblinem, a które chyba nie pojawiały się wcześniej oraz ogólnie powód, dla którego Selka poszła do jaskinii. No, i jeszcze  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 21.10.2018 21:53
  Na razie bawię się przednio, po tych wszystkich wróżkach i mieczach świetlnych miło jest wrócić do takiego czystego fantasy. Aincrad zawsze wspominam najlepiej, a jeżeli tu będzie od nowa budowana koncepcja świata i będzie to rozwijane w sensowny sposób, to SAO wróci tym do łask.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  blob 17.10.2018 23:20
  Na razie nuda. Ale no cóż, może to budowanie świata wyjdzie serii na dobre. Czytałem tylko trochę o tym, ciekawy ten Arc chociaż? Jest na co czekać?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 14.10.2018 08:39
  odcinek 2
  No to się porobiło… Epizod spokojniejszy, za to dużo tajemnic, niedopowiedzeń. I w sumie już trochę czuć, że całość jest rozplanowana na jakieś 50 odcinków, bo tempo akcji, póki co, jest dość wolne. W zasadzie to dobrze, bo więcej czasu jest poświęconego na budowanie świata, czego w poprzednich sezonach nie było.
  Ending muzycznie całkiem spoko, choć wizualnie jest badziewny. Aż się zastanawiam, czy w A­‑1 Pictures są jeszcze jacyś kreatywni ludzie, bo, żeby aż tak nie mieć pomysłu na animację w endingu…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 8.10.2018 23:11
  Chłopaki z anilinkz chyba nie lubią SAO :D albo przynajmniej Asuny. [link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Szept 8.10.2018 14:58
  Miałem ogromne obawy co do 3 sezonu. Częściowo zostały one rozwiane. Dużo odcinków, co daje sporo czasu na prowadzenie fabuły zgodnie z novelką – pierwszy odcinek to potwierdza. kliknij: ukryte 
  Jestem ciekawy jak twórcy poradzą sobie dalej. Alicyzacja jest bardzo mroczna a klimat niekiedy jest ciężki. Może nie powierzchniowo, ale warto podumać nad losem niektórych postaci. PG­‑13 też będzie kulą u nogi.
  Póki co, zapowiada się dobrze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 8.10.2018 02:27
  Sword Art Online: Alicization po 1 odcinku
  Nigdy fanem czy też przeciwnikiem SAO jako takiego nie byłem, ino po prostu twierdziłem, że to okej/dobra seria i tyle, ale no…. odcineczek pierwszy zajebisty. Nowelek nie znam i całe szczęście, ponieważ wkręciłem się niesamowicie i czekam niecierpliwie na dalszy rozwój wydarzeń. Najbardziej mi się spodobała pierwsza połowa odcinka i wyjaśnienia Kirito na temat tej nowej technologi, ciekawe, nie powiem i mam nadzieję, że nie będzie to kolejny bullshit, lecz efektownie oraz zgrabnie fabularnie poprowadzona opowieść. Nie wymagam wiele bo to dalej jest uniwersum SAO, ale słyszałem mega pozytywne opinie o tym arcu i wiele osób twierdzi, że jest najlepszy i jak na razie po pierwszym epizodzie opinie według mnie potwierdzają wcześniejsze komentarze czytelników. Tak jak pisałem wcześniej, z pewnością będę oglądał serię dalej i czekam na kolejne odcinki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Weiter 7.10.2018 13:58
  Pierwsze 20 minut mi się podobało, reszta już trochę mniej. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime