Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Yagate Kimi ni Naru

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 19.11.2018 23:08
  lesbijki, lesbijki wszędzie
  O ile romans głównych bohaterek nadal wypada bardzo dobrze i interesująco, o tyle rysujące się w tle romanse poboczne ( kliknij: ukryte ) na razie wyglądają dość blado i schematycznie. No, i niezbyt mi się podoba to, że są wprowadzane kolejne wątki homo. Jak dla mnie nie jest to zbyt realistyczne i póki co dość zbędne. Ogólnie to małe potknięcie, ale w ogólnym rozrachunku trochę psuje całokształt serii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  Achim 17.11.2018 07:58
  Tak dobrze żarło, a zdechło.
  Do piątego odcinka wszystko było świetne, niestety w 6 wyszło szydło z worka, czy ta seria jest naprawdę.

  W ciągu jednego odcinka wyciągnęli wszystkie najgorsze cechy romansu.

   kliknij: ukryte 

  Do tego dochodzi cały ten motyw z  kliknij: ukryte 

  A z drugiej strony mamy
   kliknij: ukryte 

  Co do myszjerry.jpg


  Do tego teraz pewnie wjedzie masa beznajdziejnej dramy i wszystko to co zapowiadało jedną z najlepszych serii shojo­‑ai, stanie się niczym innym jak kolejnym, nic nie wartym, nudnym i niepotrzebnym dramatem.


  Niestety, ale japończycy nie potrafią robić dobrych dramatów.

  Raz na 100 może się trafi coś świetnego, a tak to jeden a ten sam nudny schemat.

  Szkoda, naprawdę wielka szkoda że to anime prawdopodobnie podzieli lost setek innych, które świetnie zaczynały, a kończyły na liście porzuconych.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  KamilW 14.11.2018 13:33
  Mam nadzieję, że zaadaptują całą historię włącznie z konkluzją wydarzeń z rozdziału 34 mangi inaczej chyba całość nie będzie miała sensu. Na tą chwilę jest to jeden z lepszych romansów jakie widziałem, nie mówiąc już o shoujo­‑ai.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  ZSRRKnight 5.11.2018 20:08
  Kurde, ale to jest dobre. Świetne tempo, animacja i w końcu ładnie przedstawiona, dobrze zrobiona, niepatologiczna (vide Citrus) relacja głównych bohaterek. No, i co najważniejsze, i Yuu, i Touko to dobrze napisane charaktery, w dodatku sensownie myślące. No, i jeszcze postawa Yuu wobec Touko. Dla mnie chyba anime sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kysz 5.10.2018 19:43
  Po 1 epku
  To kolejna seria sezonu jesiennego, co do której mam dość wysokie oczekiwania. Generalnie nie uważam siebie za szczególną fankę shoujo­‑ai, a yuri fanserwis ogólnie mnie odrzuca. Od czasu jednak, jak obejrzałam Aoi Hana, za każdym razem mam nadzieję, że kiedyś doczekamy się jeszcze tak ciepłej, w miarę dojrzałej, pozbawionej tony fanserwisu serii, która w równie naturalny sposób traktować będzie o związkach homoseksualnych. Yagate Kimi ni Naru na razie zaczęło nieźle i ma potencjał na właśnie taki tytuł.

  Podoba mi się przede wszystkim to, że nie zamyka nas się w serii z tylko dziewczęcą obsadą, w której wszystkie panienki obowiązkowo muszą się zakochiwać w innych dziewczynach. To nie jest świat, w którym króluje homoseksualizm i mam nadzieję, że na dalszym etapie historii akcenty heteroseksualne też się pojawią, bo dzięki temu fabuła wypadnie bardziej realistycznie.

  Również charaktery głównych bohaterek wydają mi się całkiem interesujące. Nie ma tu tak wyraźnego podziału na „tą słodką” i „tą bardziej męską”. W sensie obie bohaterki są bardzo dziewczęce, a jednocześnie nie sprawiają wrażenia infantylnych laleczek, którym tylko jedno w głowie. Ciekawi mnie, jak się będą rozwijały relacje między nimi, ale mam wrażenie, że nie powinniśmy tu dostać zbytniego narzucania drugiej osobie, a na pewno obejdzie się bez patologii w rodzaju tej z Citrusa. To raczej będzie spokojny, niespieszny romans, nastawiony bardziej na kwestie uczuciowe, niż erotyczne. A przynajmniej pierwszy odcinek dokładnie coś takiego zapowiada.

  Do tego wszystkiego mamy naprawdę śliczną grafikę, zwłaszcza jeśli chodzi o kolorystykę i tła. Projekty postaci też są bardzo ładne, przy czym czasami mam wrażenie, że niektóre kadry nie najlepiej oddają ich urok. No i mundurki szkolne są paskudne z tym jakimś dziwnym szyciem na wysokości piersi – sprawia to, że figura dziewczyn wydaje się trochę kanciata.

  Mnie pierwszy odcinek kupił i czekam na więcej – jest szansa, że to naprawdę będzie bardzo dobre shoujo­‑ai.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime