Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Gunjou no Magmell

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Ektrom 19.10.2019 12:19
  Muzyka
  Fabularnie – średnio. Postacie trochę jednowymiarowe, po marvelowsku czarno­‑białe. Za to świat (a zwłaszcza potworny kontynent) niezwykły, klimatyczny. Surowy i piękny jednocześnie. Muzyka cudo – dawno nie zwracałem takiej uwagi na ścieżkę dźwiękową jak tu. Tylko dla samego Magmellu i muzyki warto obejrzeć tę serię.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Chmura 9.07.2019 02:39
  średniaczek
  Taki średniaczek. Najbardziej podobał mi się sam wykreowany świat, tajemniczy, niezwykły kontynent, który pojawił się znikąd. To przypominało mi książkę „Darwinia” R.C. Wilsona (też, z resztą, nie najlepszą, ale mającą swój klimacik). Podobało mi się również przedstawienie siły przyrody i pewne działania proekologiczne dla ochrony kontynentu Magmel i jego złożonego środowiska, pełnego gatunków bardzo nietypowych, zwykle niebezpiecznych, ale stanowiących olbrzymia wartość dla medycyny i nauki na przykład. To tworzyło ciekawą sytuację, że był to jakby zamknięty rezerwat, całkiem dziki i niezbadany, w którym odbywały się grożące utratą życia ekspedycje kłusowników i badaczy po te wszystkie „skarby”. Niestety trochę zawiodły mnie postacie. Te pierwszoplanowe były mocno stereotypowe, szczególnie bohaterka była bez wyrazu, a drugoplanowe, ich klienci – „rekiny” biznesu i nauki, byli niepoważni, infantylni, zbyt optymistyczni i pomocni, przez co mało wiarygodni, po prostu płascy (nie licząc pana sprzedawcy:)). Irytującym i zbędnym, jak dla mnie, elementem był też główny szwarccharakter,  kliknij: ukryte  O wiele lepiej oglądało mi się odcinki z zamkniętą pojedynczą historią niż tą końcówkę, która zaczęła szukać jakiejś fabuły, a i tak znaleźć jej nie mogła. Troszkę dziwię się twórcom, bo stworzyli realia dające bardzo szerokie pole dla wyobraźni, a skończyli  kliknij: ukryte . Jednak mimo tych wad uważam, że ta seria i tak była całkiem przyjemna i interesująca.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 10.04.2019 12:36
  Gunjou no Magmel po 1 odcinku
  Brak logiki już na starcie. Jedyny plus to świat, który daje pole do popisu, ale co z tego skoro bierze się za to Pierrot z człowiekiem od TG na czele… Dam szansę jeszcze jednemu epizodowi, ale raczej pewny drop.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 9.04.2019 14:20
  pierwszy odcinek
  Kolejny serial, które początek oglądało się jako tako, bez szału. Motyw eksploracji nowego świata daje naprawdę wiele fajnych możliwości, a widzę, że idą w kierunku słabego  kliknij: ukryte . Walki ocierają się o kicz. Główny bohater to typowy gość o super umiejętnościach, rzucający od czasu do czasu zabawnymi tekstami. Było takich już mnóstwo. Już bardziej mi się spodobał jego klient,  kliknij: ukryte .
  Obejrzę kolejny odcinek, może też trzeci, ale coś czuję, że porzucę, zwłaszcza że wzięłam sobie do oglądania sporo w tym sezonie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Maxromem 9.04.2019 10:32
  Duzy plus za swiat przedstawiony – jest naprawde barwny, ciekawy i niestandardowy. Co do reszty… bohater mnie na razi nie przekonuje, tempo akcji mega przyspieszone (chociaz moze to tylko w pilocie), akcja jest taka sobie. Fabula nawet ciekawa, ale jeszcze poczekamy. Na razie taki sredniak mocny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Impos 9.04.2019 08:44
  Pierwszy odcinek trochę nijaki i dość przewidywalny, ale jakoś nie oglądało się specjalnie źle.
  Raziło mnie tylko, że główny bohater tak bez sensu zabija miejscowe zwierzątka. Rozumiem, że są potencjalnie niebezpieczne i ma to pokazać jak super sobie on radzi w niebezpiecznych warunkach, ale spodziewałam się bardziej współczesnego podejścia do przyrody…
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime