Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Magnificon Expo 2019

Komentarze

Kimetsu no Yaiba

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 18.06.2019 12:50
  Kimetsu no Yaiba po 11 odcinku
  Czyżby seria wracała na odpowiednie tory? Według mnie bardzo dobry odcinek za sprawą oczywiście Inosuke i Zenitsu. Nowe postacie, pomimo tego iż jestem świadom, że mogą kogoś irytować, dla mnie są mega pozytywnym dodatkiem do produkcji. Nadają tego nowego i kontrastującego z innymi pozytywnego klimatu. Seiyuu także świetnie dobrani i widać, że wczuli się w odgrywane role. Szczerze? To przez większość tego epizodu miałem naprawdę uśmieszek na twarzy i pozytywne emocje, więc można uznać, że tytuł ten ponownie mnie kupił. Czekam na więcej w takim razie i mam nadzieję, że seria nie zaliczy już skoku w bok.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 16.06.2019 11:31
  odcinek 11
  Hiro Shimono i Yoshitsugu Matsuoka mają frajdę ze swoich ról, przyjemnie się ich słucha. Na Zenitsu już widzowie psioczą, mnie się jednak podoba i bynajmniej nie irytuje. Parę razy się zaśmiałam przy jego akcjach. Inosuke też się fajnie zapowiada.
  No, miałam porzucić, tymczasem chłopcy mnie przekonali, bym oglądała dalej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Weiter 15.06.2019 23:26
  No blondasek daje do pieca. Jest równie irytujący co Asta z black clover.. Byłoby mi miło, gdyby padł w następnym odcinku, choć wiem, że to nierealne..
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  MrParumiV18 9.06.2019 13:15
  Kimetsu no Yaiba po 10 odcinku
  To niezły Galactik Football. I tylko czekałem, aż któraś użyje oddechu. 😅

  A tak poza tym to według mnie tylko muzyka w jakiś sposób ratuje tą pozycje (szczególnie w OP i ED), gdyż coraz bardziej zaczynają mnie irytować rozwiązania ufotable jak i sam główny bohater. Zaczynam powoli rozumieć, co czuły osoby, które krytykowały wyjaśnienia Tanjirou na temat każdej błahostki, sceny i akcji jaką ma zamiar przeprowadzić. W tym epizodzie chyba przeszedł już samego siebie pod tym względem, a przez to moje nerwy sięgnęły zenitu. Coraz ciężej się to ogląda, nie powiem. Jakieś tam nadzieje mam na poprawę w przyszłości, ale jak na początku oczekiwania miałem, tak teraz mi to kompletnie powiewa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 3.06.2019 10:03
  Kimetsu no Yaiba po 9 odcinku
  Ło matko boska… nie spodziewałem się aż tak ogromnego spadku jakości (w każdym aspekcie) względem odcinków poprzednich, a zaznaczmy, że tamte też nie były jakieś wybitne, ale miały chociaż ten klimat. Za to tutaj… dialogi, kadrowanie, logika kolejnych po sobie scen i scenariusz… wszystko to niestety, ponieważ mimo wszystko oczekiwania były, woła o pomstę do nieba.

  Nie za bardzo mi się chce wypisywać jakiekolwiek nieścisłości jakie wykryłem w tym odcinku, ponieważ musiałbym, a) poświęcić na to multum czasu, a mi się po prostu nie chce (może zrobię to później w wolnej chwili w odpowiedzi), b) wypisywać wszystko scena po scenie używając imion postaci aby to miało sens, a oprócz Nezuko oraz Tanjirou to żadnych nie pamiętam i nie chce sobie nawet przypominać. :D

  Tak czy siak, oprócz, jak na ufotable tandetnego CGI, dochodzą nielogiczne i chaotyczne kadrowania scen. O jednym przypadku wspomniała poniżej w spoilerze Ancietejka i tyle chyba wystarczy, a wiedzcie, że było tego o wiele więcej. Mimo wszystko i tak jestem prawie że pewny, iż te osoby, które obejrzą ów epizod, będą doskonale wiedzieć o co chodzi oraz będą tak samo zakłopotani, zirytowani i zniesmaczeni jak ja.

  To tyle ode mnie w tym momencie. Zawiodłem się strasznie tym odcinkiem i coraz bardziej myślę nad przerwaniem oglądania, ale myślę, że dam jeszcze serii czas, a nuż się poprawi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 2.06.2019 12:35
  po 9 odcinkach
  Sama już nie wiem, czy to oglądać. Zamiast wciągać coraz bardziej – odpycha. Walki prezentują się beznadziejnie (chyba zaczynam rozumieć, o czym pisał Maxromem w odpowiedzi na mój pierwszy komentarz), animacje przy nich są może nie tyle złe, co, nie wiem, niepasujące, dziwne (?). Dziewoja z piłkami strasznie irytuje,  kliknij: ukryte 
  W 9 odcinku  kliknij: ukryte  Tak mi się rzuciło w oczy.
  Ogólnie spodziewałam się czegoś ambitniejszego, nienastawionego jedynie na przesadzone walki. Obejrzę jeszcze z jeden odcinek, może dwa, bo ma się w końcu pojawić dzikogłowy i wróci blondas, i zobaczę, czy sobie odpuścić, czy nie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Impos 2.06.2019 12:14
  Jakoś dobrze mi się to ogląda. Niby standardowy shounen, ale jak na razie nic nie zdenerwowało mnie na tyle, żeby serię porzucić (w przeciwieństwie np. do Black Clover). Choć część postaci z openingu jeszcze się nie pojawiła na dobre…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Weiter 19.05.2019 00:17
  ep7
  Po cholerę oni wrzucają te shooty z CGI w zbędnych miejscach.. O ile rozumiem w mieście, bo jakoś ten tłum trzeba zrobić, tak 2 sekundy machania ręką do tego chłopaka całkowicie zbędne i mogło ich by nie być.

  Na + główny antagonista serii, zaciekawił.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 12.05.2019 19:24
  Kimetsu no Yaiba po 6 odcinku
  Ta Nezuko… taka pocieszna i sympatyczna osóbka… Pewnie dlatego, że mało gada, a jak trzeba to działa. Dla mnie jak na razie najlepsza postać serii, co może dziwić, gdyż tak naprawdę niewiele sobą reprezentuje oprócz oddziaływania na motywację głównego bohatera. No, ale mnie szczerze urzekła. Może to przez sam design, chociaż kto tam wie… bo w sumie to sam do końca nie wiem dlaczego. ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 11.05.2019 19:02
  ep 6
  Spodziewałem się dobrego startu zabijania demonów, ale nic z tego.
  Odcinek był tak przeciągany, jakby ufotable mentorowało u ekspertów ze studia Pierrot.
  Najśmieszniejsza była ta scena, jak Tanjuro szedł, a jakieś dziesięć sekund później ten typ za nim.

  Tandetne toto.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kamen 4.05.2019 19:28
  ep 5
   kliknij: ukryte 

  Seria ogólnie przeciętna, ale ma jakieś przebłyski.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 28.04.2019 02:30
  ep 4
  Cliché aż wylewa się z ekranu…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Kamen 21.04.2019 01:41
  ep 3
  Ta seria ma chyba najgłupsze wytłumaczenie nadludzkiej sprawności, jaką widziałem.

  Ruchy jak w Bliczu, bo gość umie lepiej oddychać? Serio?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zachajv 16.04.2019 00:37
  Czy tylko ja mam wrażenie, że nic specjalnego z tego nie będzie i skończy się na co najwyżej przyzwoitej ale niezbyt ciekawej bajce na 6/10 ?
  Głowny bohater nie przypadł mi do gustu, a fabuła nie wydaje się zbyt ciekawa i jakoś bez żadnych emocji oglądałem te odcinki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  MrParumiV18 15.04.2019 00:26
  Kimetsu no Yaiba po 2 odcinku
  Ależ fajny ending. Stylistycznie i muzycznie bardzo podobny do tego co występuje w Fateach. Widać rękę ufotable. A co do odcinka to ogólnie sądzę to samo co po pierwszym. Dobrze, że trzyma wizualnie i muzycznie wysoki poziom, bo dzięki temu raczej tego nie porzucę. Natomiast co do poniższych zarzutów odnośnie tłumaczenia wszystkiego to mi to osobiście w ogóle nie przeszkadzało, a wręcz wydawało się znajome. W shounenach często to występuje, więc osoby, które się tego czepiają powinny raczej zmienić preferowane gatunki lub nie narzekać własnie na tą kwestię. Chociaż w sumie to kto komu zabroni. Dla mnie jak na razie to i tak jedna z lepszych pozycji w sezonie (co nie znaczy, że dobra, przynajmniej na razie), więc kontynuuje z nadzieją na coraz lepszą akcje i zmianę charakteru głównego bohatera.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Ancietejka 14.04.2019 18:13
  drugi odcinek
  Jak będą dalej bombardować widza oczywistymi wypowiedziami i zbytnim tłumaczeniem wszystkiego, co się dzieje na ekranie, to nie wiem, czy wytrzymam. To na razie mój najpoważniejszy zarzut wobec tej serii. Ogólnie dalej ogląda się bez szału i emocji.
  Czekam na bohatera z  kliknij: ukryte  i na blondasa, zwłaszcza że głosy im podkładają kolejno Yoshitsugu Matsuoka i Hiro Shimono.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 8.04.2019 02:11
  Kimetsu no Yaiba po 1 odcinku
  Łał! Mimo iż utarte schematy i standardowy do bólu ufotable, czyli śliczne (graficznie) robienie dram z niczego już w pierwszym odcinku i nie wywołujące emocji wzruszenia (przynajmniej u mnie), to nieźle się nakręciłem na to anime, aż tak, że już teraz chciałbym obejrzeć dalej! Aż dziw mnie bierze, że pominąłem ten tytuł w zapowiedzi sezonu, po prostu kompletnie mi umknął i całe szczęście, że zainteresowała mnie miniaturka serii. Tak czy siak, jeśli utrzyma się klimat i strona techniczna to tyle mi wystarczy, z pewnością będzie to okej pozycja oraz jedna z lepszych w tym sezonie. Tak więc wyczekuję na kolejny epizodzik i oby moje niewielkie prośby się sprawdziły.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 8.04.2019 00:53
  Takie to ładne, że aż szkoda, że to tylko battle shounen z WSJ.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Ancietejka 7.04.2019 13:39
  po pierwszym odcinku
  Na razie jestem na tak. Nie zachwyciło jakoś mocno, ale też nie odrzuciło – na plus na pewno kreska, projekty postaci, które do mnie bardzo przemawiają, klimat i czekająca nas historia. Na minus, jak już jeden z przedmówców zauważył – za dużo momentami gadania, wyjaśniania typu „śnieg mnie uratował”. Sceny walki też nie zawsze są w porządku – rozumiem, że miało być efektownie, ale trochę przesadzili, chociażby z  kliknij: ukryte .
  Innych tytułów z ufotable nie znam, nie będę więc narzekać i przewidywać, że na pewno będzie źle (i to ledwo po jednym odcinku). Nie oczekuję niczego wybitnego, ale myślę, że dostaniemy porządną serię – przynajmniej tak się zapowiada.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Maxromem 7.04.2019 10:27
  Eh, standardowy ufotable, czyli mocny przerost formy nad treścią. Dużo też dramy, która niestety nie wywołała we mnie żadnych emocji, bo dotyczy postaci, które ledwo poznaliśmy i na których nikomu nie zależy. Potencjał niby gdzieś jest, ale raczej na niezłą przygodówkę, a nie na coś wybitnego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Weiter 7.04.2019 08:49
  Całkiem przyjemne, ale ending nie napawa mnie optymistycznie.
  Tak jak by umieszczali „x” różnych stylów rysunku w 1 anime.
  Coś w stylu łączenia claymore, fate:zero i nagle Katanagatari.


  Te ataki wodą.. Strasznie to kontrastuje z całością, która raczej lekki mrok ma i swój własny klimat, a takie bzdury będą to niszczyć..
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 7.04.2019 03:30
  Średnie
  Taka tam sezonowa bajeczka do obejrzenia. Myślałem, że będzie dużo gorsze, więc pod tym względem miłe zaskoczenie.

  Ale ogólnie to dostaliśmy takie typowe ufotable – ładną animację i mocno średnią reżyserię, która z czasem zrobi się gorsza, jak to przy ufotable bywa.

  Ta scena, gdzie z potworkiem na brzuchu leżał sobie i wspominał całe życie trochę graniczyła z komedią. Szkoda, bo mogli odpuścić sobie ten nudny motyw.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 7.04.2019 01:17
  Powiem tak: jeśli utrzymają poziom klimatu i grafiki z pierwszego odcinka, to będzie to mocny tytuł w tym sezonie…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  I. 6.04.2019 19:02
  Odcinek 1
  Krótko – jestem bardzo na tak i czekam na więcej.
  Ta muzyka… Nie da się nie rozpoznać stylu Kajiury. Czekam na więcej x 2!
  W openingu podobało mi się jak zaanimowali magiczne techniki/ataki bohaterów. Tak, na więcej scen akcji też czekam! :D

  Trochę mnie denerwowało że postaci musiały wyjaśniać i opisywać widzowi wszystko co się działo na ekranie – czułam się, jakbym oglądała jakąś specjalną wersję dla niedowidzących. Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach będą skracać te wewnętrzne przemyślenia/powtórzenia.

  Na tę serię najbardziej czekałam i pierwszy odcinek nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Oby kolejne odcinki utrzymały ten poziom a będę bardzo zadowolona :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime