Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Komentarze

Kimetsu no Yaiba

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Kamen 21.04.2019 01:41
  ep 3
  Ta seria ma chyba najgłupsze wytłumaczenie nadludzkiej sprawności, jaką widziałem.

  Ruchy jak w Bliczu, bo gość umie lepiej oddychać? Serio?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zachajv 16.04.2019 00:37
  Czy tylko ja mam wrażenie, że nic specjalnego z tego nie będzie i skończy się na co najwyżej przyzwoitej ale niezbyt ciekawej bajce na 6/10 ?
  Głowny bohater nie przypadł mi do gustu, a fabuła nie wydaje się zbyt ciekawa i jakoś bez żadnych emocji oglądałem te odcinki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  MrParumiV18 15.04.2019 00:26
  Kimetsu no Yaiba po 2 odcinku
  Ależ fajny ending. Stylistycznie i muzycznie bardzo podobny do tego co występuje w Fateach. Widać rękę ufotable. A co do odcinka to ogólnie sądzę to samo co po pierwszym. Dobrze, że trzyma wizualnie i muzycznie wysoki poziom, bo dzięki temu raczej tego nie porzucę. Natomiast co do poniższych zarzutów odnośnie tłumaczenia wszystkiego to mi to osobiście w ogóle nie przeszkadzało, a wręcz wydawało się znajome. W shounenach często to występuje, więc osoby, które się tego czepiają powinny raczej zmienić preferowane gatunki lub nie narzekać własnie na tą kwestię. Chociaż w sumie to kto komu zabroni. Dla mnie jak na razie to i tak jedna z lepszych pozycji w sezonie (co nie znaczy, że dobra, przynajmniej na razie), więc kontynuuje z nadzieją na coraz lepszą akcje i zmianę charakteru głównego bohatera.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Ancietejka 14.04.2019 18:13
  drugi odcinek
  Jak będą dalej bombardować widza oczywistymi wypowiedziami i zbytnim tłumaczeniem wszystkiego, co się dzieje na ekranie, to nie wiem, czy wytrzymam. To na razie mój najpoważniejszy zarzut wobec tej serii. Ogólnie dalej ogląda się bez szału i emocji.
  Czekam na bohatera z  kliknij: ukryte  i na blondasa, zwłaszcza że głosy im podkładają kolejno Yoshitsugu Matsuoka i Hiro Shimono.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 8.04.2019 02:11
  Kimetsu no Yaiba po 1 odcinku
  Łał! Mimo iż utarte schematy i standardowy do bólu ufotable, czyli śliczne (graficznie) robienie dram z niczego już w pierwszym odcinku i nie wywołujące emocji wzruszenia (przynajmniej u mnie), to nieźle się nakręciłem na to anime, aż tak, że już teraz chciałbym obejrzeć dalej! Aż dziw mnie bierze, że pominąłem ten tytuł w zapowiedzi sezonu, po prostu kompletnie mi umknął i całe szczęście, że zainteresowała mnie miniaturka serii. Tak czy siak, jeśli utrzyma się klimat i strona techniczna to tyle mi wystarczy, z pewnością będzie to okej pozycja oraz jedna z lepszych w tym sezonie. Tak więc wyczekuję na kolejny epizodzik i oby moje niewielkie prośby się sprawdziły.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 8.04.2019 00:53
  Takie to ładne, że aż szkoda, że to tylko battle shounen z WSJ.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Ancietejka 7.04.2019 13:39
  po pierwszym odcinku
  Na razie jestem na tak. Nie zachwyciło jakoś mocno, ale też nie odrzuciło – na plus na pewno kreska, projekty postaci, które do mnie bardzo przemawiają, klimat i czekająca nas historia. Na minus, jak już jeden z przedmówców zauważył – za dużo momentami gadania, wyjaśniania typu „śnieg mnie uratował”. Sceny walki też nie zawsze są w porządku – rozumiem, że miało być efektownie, ale trochę przesadzili, chociażby z  kliknij: ukryte .
  Innych tytułów z ufotable nie znam, nie będę więc narzekać i przewidywać, że na pewno będzie źle (i to ledwo po jednym odcinku). Nie oczekuję niczego wybitnego, ale myślę, że dostaniemy porządną serię – przynajmniej tak się zapowiada.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Maxromem 7.04.2019 10:27
  Eh, standardowy ufotable, czyli mocny przerost formy nad treścią. Dużo też dramy, która niestety nie wywołała we mnie żadnych emocji, bo dotyczy postaci, które ledwo poznaliśmy i na których nikomu nie zależy. Potencjał niby gdzieś jest, ale raczej na niezłą przygodówkę, a nie na coś wybitnego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Weiter 7.04.2019 08:49
  Całkiem przyjemne, ale ending nie napawa mnie optymistycznie.
  Tak jak by umieszczali „x” różnych stylów rysunku w 1 anime.
  Coś w stylu łączenia claymore, fate:zero i nagle Katanagatari.


  Te ataki wodą.. Strasznie to kontrastuje z całością, która raczej lekki mrok ma i swój własny klimat, a takie bzdury będą to niszczyć..
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 7.04.2019 03:30
  Średnie
  Taka tam sezonowa bajeczka do obejrzenia. Myślałem, że będzie dużo gorsze, więc pod tym względem miłe zaskoczenie.

  Ale ogólnie to dostaliśmy takie typowe ufotable – ładną animację i mocno średnią reżyserię, która z czasem zrobi się gorsza, jak to przy ufotable bywa.

  Ta scena, gdzie z potworkiem na brzuchu leżał sobie i wspominał całe życie trochę graniczyła z komedią. Szkoda, bo mogli odpuścić sobie ten nudny motyw.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 7.04.2019 01:17
  Powiem tak: jeśli utrzymają poziom klimatu i grafiki z pierwszego odcinka, to będzie to mocny tytuł w tym sezonie…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  I. 6.04.2019 19:02
  Odcinek 1
  Krótko – jestem bardzo na tak i czekam na więcej.
  Ta muzyka… Nie da się nie rozpoznać stylu Kajiury. Czekam na więcej x 2!
  W openingu podobało mi się jak zaanimowali magiczne techniki/ataki bohaterów. Tak, na więcej scen akcji też czekam! :D

  Trochę mnie denerwowało że postaci musiały wyjaśniać i opisywać widzowi wszystko co się działo na ekranie – czułam się, jakbym oglądała jakąś specjalną wersję dla niedowidzących. Mam nadzieję, że w kolejnych odcinkach będą skracać te wewnętrzne przemyślenia/powtórzenia.

  Na tę serię najbardziej czekałam i pierwszy odcinek nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Oby kolejne odcinki utrzymały ten poziom a będę bardzo zadowolona :)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime