Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Kimetsu no Yaiba

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  blob 17.08.2019 23:20
  Seria fajna, klimatyczna i krwawa jak na shounena. Jedynie trochę wkurza, że mamy tradycyjny  kliknij: ukryte .
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 17.08.2019 22:01
  odcinek 20
  Ale ta pani motylek jest irytująca, ledwo obejrzałam przez nią odcinek. Oby zabierała jak najmniej czasu antenowego.
  Reszta w porządku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ryuki 15.08.2019 10:13
  No i w końcu obejrzałam, też obecnie czytam mangę ale nie wyszłam jeszcze aż tak bardzo za anime( na wakacje zabrałam się za trzy nowe tytuły do czytania Fire Force, Kimetsu i Birdmen, tylko ostatnia seria nie ma obecnie anime ).

  Ogólnie historia jest fajnie poprowadzona i manga powoli robi się coraz ciekawsza. Co prawda niepotrzebnie zaczęłam tą mangę zaraz po doczytaniu do obecnego rozdziału Blue Exorcist ponieważ cały efekt był lekko stłumiony w porównaniu ale i tak jest bardzo dobrze. Najlepszy początek z 3 mang jakie zaczęłam.

  Anime natomiast jest wierną adaptacją oprócz pomijania słów narracji co zaowocowało pewnymi brakami humoru i wytłumaczeniami strateg i umiejętności. Zrobili to by lepiej seria wyszła jako anime. Ok, co do animacji jest ona bardzo słodka^^ no ale w końcu to ufotable więc żadnej rewelacji tu nie dałam. Zakończenie walki z Rui wyszło bardzo epicko i przypomniało mi przez wygląd animacji to co A1 zrobiło z walką z Impure King w Blue Exorcist. Jedynym zgrzytem jest używanie modeli CG w drobnych scenach jak np. animacja chodzenia kiedy kamera jest na tyle daleko by tego nie zauważyć. Cóż tytuł unlimited budget^^ jaki fani dali ufotable brzmi dość zabawnie jeśli zauważy się te próby zaoszczędzenia. Muzykę zauważyłam więc tu również jest dobrze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 12.08.2019 12:25
  Kimetsu no Yaiba po 19 odcinku
  Logika na drugi plan.
  Sztos odcinek!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kamen 10.08.2019 23:56
  odc 19
  Z tego wychodzi, że  kliknij: ukryte 

  W sumie spoko odcinek, ale jakakolwiek logika i równowaga mocy została wrzucona do szamba i to zemści się w kolejnych. Aż mi się załączyły przebłyski z Nanatsu no Taizai (coś takiego pogrążyło tę mangę).

  Zamaskowano spoilery. Moderacja
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 10.08.2019 21:53
  odcinek 19
  Najlepszy epizod jak do tej pory. Łezka poleciała pod koniec. Boli jedynie fakt niczym nieuzasadnionego  kliknij: ukryte  – no cóż, wina mangi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Klemens 7.07.2019 23:37
  No i drop. Nie wytrzymam tej trójki ani chwili dłużej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 7.07.2019 21:21
  Kimetsu no Yaiba po 14 odcinku
  O ch.. chodzi z tą trójką?! :D Te ich wzajemne dyskusje i interakcje przez cały 14 odcinek mnie po prostu rozwalają. Trzy drastycznie odmienne charaktery wrzucone do jednego wora, tuż to wybuchowa mieszanka. Coraz bardziej robi się również z tego niezła komedia, a aktorzy głosowi chyba też nieźle się przy tym bawią. Dla mnie pozytyw, nawet jeśli to już lekka przesada. Uogólniając, ubaw po pachy, a Nezuko nadal przeurocza osóbka, ke Ke KE. ;D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Kaczka 7.07.2019 12:28
  14 odcinek
  Czyli zmiany openingu nie będzie? W sumie nie narzekam, nigdy nie mogę się przekonać do drugiego, jeśli pierwszy był dobry.
  Na szczęście dzik się wreszcie trochę ogarnął, bo działał mi już na nerwy. U tych demon slayersów powinny być też jakieś psychologiczne testy. Ale przyznam, że każdy kolejny odcinek ogląda się coraz przyjemniej, zwłaszcza teraz takie zwolnienie akcji po kilku odcinkach walki było fajne. No i wraca Nezuko :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nie chce mi się logować 3.07.2019 01:28
  Mam wrażenie, że im więcej walki w tych odcinkach tym gorsze one są. Pojawia się walka – wyłączam się albo przewijam, bo ile można oglądać to samo (serio, przez 3 odcinki klepać w bębenki i nic więcej?), a segmenty po walkach oglądam z zaciekawieniem – chociaż to też już coraz mniej, bo jak widać każdy taki segment prowadzi do kolejnej napieprzanki. No ale czego ja oczekiwałem po tego typu anime. Chyba to nie jest pozycja dla mnie – szkoda, że tak późno się zorientowałem
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kaczka 23.06.2019 10:53
  po 11 odcinku
  Tak jak sporo osób tutaj, zaczynałam być mocno rozczarowana serią, ale blondasek do mnie trafił i trochę rozruszał atmosferę. Może po kilku odcinkach zrobi się irytujący, ale teraz czegoś takiego brakowało. To chyba było minusem tej serii, że przez tyle odcinków śledziliśmy tylko poczynania Tanjirou, który nie oszukujmy się, najlepszym protagonistą na świecie nie jest.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 18.06.2019 12:50
  Kimetsu no Yaiba po 11 odcinku
  Czyżby seria wracała na odpowiednie tory? Według mnie bardzo dobry odcinek za sprawą oczywiście Inosuke i Zenitsu. Nowe postacie, pomimo tego iż jestem świadom, że mogą kogoś irytować, dla mnie są mega pozytywnym dodatkiem do produkcji. Nadają tego nowego i kontrastującego z innymi pozytywnego klimatu. Seiyuu także świetnie dobrani i widać, że wczuli się w odgrywane role. Szczerze? To przez większość tego epizodu miałem naprawdę uśmieszek na twarzy i pozytywne emocje, więc można uznać, że tytuł ten ponownie mnie kupił. Czekam na więcej w takim razie i mam nadzieję, że seria nie zaliczy już skoku w bok.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 16.06.2019 11:31
  odcinek 11
  Hiro Shimono i Yoshitsugu Matsuoka mają frajdę ze swoich ról, przyjemnie się ich słucha. Na Zenitsu już widzowie psioczą, mnie się jednak podoba i bynajmniej nie irytuje. Parę razy się zaśmiałam przy jego akcjach. Inosuke też się fajnie zapowiada.
  No, miałam porzucić, tymczasem chłopcy mnie przekonali, bym oglądała dalej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Weiter 15.06.2019 23:26
  No blondasek daje do pieca. Jest równie irytujący co Asta z black clover.. Byłoby mi miło, gdyby padł w następnym odcinku, choć wiem, że to nierealne..
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  MrParumiV18 9.06.2019 13:15
  Kimetsu no Yaiba po 10 odcinku
  To niezły Galactik Football. I tylko czekałem, aż któraś użyje oddechu. 😅

  A tak poza tym to według mnie tylko muzyka w jakiś sposób ratuje tą pozycje (szczególnie w OP i ED), gdyż coraz bardziej zaczynają mnie irytować rozwiązania ufotable jak i sam główny bohater. Zaczynam powoli rozumieć, co czuły osoby, które krytykowały wyjaśnienia Tanjirou na temat każdej błahostki, sceny i akcji jaką ma zamiar przeprowadzić. W tym epizodzie chyba przeszedł już samego siebie pod tym względem, a przez to moje nerwy sięgnęły zenitu. Coraz ciężej się to ogląda, nie powiem. Jakieś tam nadzieje mam na poprawę w przyszłości, ale jak na początku oczekiwania miałem, tak teraz mi to kompletnie powiewa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 3.06.2019 10:03
  Kimetsu no Yaiba po 9 odcinku
  Ło matko boska… nie spodziewałem się aż tak ogromnego spadku jakości (w każdym aspekcie) względem odcinków poprzednich, a zaznaczmy, że tamte też nie były jakieś wybitne, ale miały chociaż ten klimat. Za to tutaj… dialogi, kadrowanie, logika kolejnych po sobie scen i scenariusz… wszystko to niestety, ponieważ mimo wszystko oczekiwania były, woła o pomstę do nieba.

  Nie za bardzo mi się chce wypisywać jakiekolwiek nieścisłości jakie wykryłem w tym odcinku, ponieważ musiałbym, a) poświęcić na to multum czasu, a mi się po prostu nie chce (może zrobię to później w wolnej chwili w odpowiedzi), b) wypisywać wszystko scena po scenie używając imion postaci aby to miało sens, a oprócz Nezuko oraz Tanjirou to żadnych nie pamiętam i nie chce sobie nawet przypominać. :D

  Tak czy siak, oprócz, jak na ufotable tandetnego CGI, dochodzą nielogiczne i chaotyczne kadrowania scen. O jednym przypadku wspomniała poniżej w spoilerze Ancietejka i tyle chyba wystarczy, a wiedzcie, że było tego o wiele więcej. Mimo wszystko i tak jestem prawie że pewny, iż te osoby, które obejrzą ów epizod, będą doskonale wiedzieć o co chodzi oraz będą tak samo zakłopotani, zirytowani i zniesmaczeni jak ja.

  To tyle ode mnie w tym momencie. Zawiodłem się strasznie tym odcinkiem i coraz bardziej myślę nad przerwaniem oglądania, ale myślę, że dam jeszcze serii czas, a nuż się poprawi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 2.06.2019 12:35
  po 9 odcinkach
  Sama już nie wiem, czy to oglądać. Zamiast wciągać coraz bardziej – odpycha. Walki prezentują się beznadziejnie (chyba zaczynam rozumieć, o czym pisał Maxromem w odpowiedzi na mój pierwszy komentarz), animacje przy nich są może nie tyle złe, co, nie wiem, niepasujące, dziwne (?). Dziewoja z piłkami strasznie irytuje,  kliknij: ukryte 
  W 9 odcinku  kliknij: ukryte  Tak mi się rzuciło w oczy.
  Ogólnie spodziewałam się czegoś ambitniejszego, nienastawionego jedynie na przesadzone walki. Obejrzę jeszcze z jeden odcinek, może dwa, bo ma się w końcu pojawić dzikogłowy i wróci blondas, i zobaczę, czy sobie odpuścić, czy nie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Impos 2.06.2019 12:14
  Jakoś dobrze mi się to ogląda. Niby standardowy shounen, ale jak na razie nic nie zdenerwowało mnie na tyle, żeby serię porzucić (w przeciwieństwie np. do Black Clover). Choć część postaci z openingu jeszcze się nie pojawiła na dobre…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Weiter 19.05.2019 00:17
  ep7
  Po cholerę oni wrzucają te shooty z CGI w zbędnych miejscach.. O ile rozumiem w mieście, bo jakoś ten tłum trzeba zrobić, tak 2 sekundy machania ręką do tego chłopaka całkowicie zbędne i mogło ich by nie być.

  Na + główny antagonista serii, zaciekawił.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 12.05.2019 19:24
  Kimetsu no Yaiba po 6 odcinku
  Ta Nezuko… taka pocieszna i sympatyczna osóbka… Pewnie dlatego, że mało gada, a jak trzeba to działa. Dla mnie jak na razie najlepsza postać serii, co może dziwić, gdyż tak naprawdę niewiele sobą reprezentuje oprócz oddziaływania na motywację głównego bohatera. No, ale mnie szczerze urzekła. Może to przez sam design, chociaż kto tam wie… bo w sumie to sam do końca nie wiem dlaczego. ;)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 11.05.2019 19:02
  ep 6
  Spodziewałem się dobrego startu zabijania demonów, ale nic z tego.
  Odcinek był tak przeciągany, jakby ufotable mentorowało u ekspertów ze studia Pierrot.
  Najśmieszniejsza była ta scena, jak Tanjuro szedł, a jakieś dziesięć sekund później ten typ za nim.

  Tandetne toto.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kamen 4.05.2019 19:28
  ep 5
   kliknij: ukryte 

  Seria ogólnie przeciętna, ale ma jakieś przebłyski.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 28.04.2019 02:30
  ep 4
  Cliché aż wylewa się z ekranu…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Kamen 21.04.2019 01:41
  ep 3
  Ta seria ma chyba najgłupsze wytłumaczenie nadludzkiej sprawności, jaką widziałem.

  Ruchy jak w Bliczu, bo gość umie lepiej oddychać? Serio?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Zachajv 16.04.2019 00:37
  Czy tylko ja mam wrażenie, że nic specjalnego z tego nie będzie i skończy się na co najwyżej przyzwoitej ale niezbyt ciekawej bajce na 6/10 ?
  Głowny bohater nie przypadł mi do gustu, a fabuła nie wydaje się zbyt ciekawa i jakoś bez żadnych emocji oglądałem te odcinki.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime