Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Dr. Stone

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  DCR 9.01.2020 11:50
  A propos nauki
  Bardzo postmodernistycznie to zabrzmiało z romantyczną wizją nauki. Zgodzę się, że niektóre jej dziedziny wiążą się z analizą terabajtów danych, ale w dalszym ciągu istnieją dziedziny opierające się na empirii – medycyna, biologia, psychologia, a i sama fizyka do momentu pojawienia się komputerów (czyli stosunkowo niedawno). Pod tym kątem wydaje mi się być jak najbardziej aktualne. Na rynku audiowizualnym panuje ogromny deficyt tytułów ukazujących naukę w świetle pozytywnym, dlatego jego sukces wiązałabym bardziej z tym, niekoniecznie z romantyczną wizją nauki. Z uwagami w odniesieniu do gatunku całkowicie się zgadzam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 18.12.2019 22:46
  Dr. Stone po 24 odcinku (koniec)
  Bardzo fajny ostatni odcinek, który idealnie komponuje zakończenie jednego wątku i zaczęcie drugiego już zapowiedzianego. Nawet nie będę ukrywał, że również w pewnym momencie szczerze się wzruszyłem, bo aż tak zżyłem się z tą ekipą i to nie nawet z samym Senkuu, jako cała paczka są po prostu świetni i bezbłędnie się uzupełniają. Ogólnie rzecz biorąc to było to naprawdę niezwykle przyjemne i po prostu dobre. Tytuł dostarczył mi dużo frajdy, głównie za sprawą wspomnianych postaci, które uważam za największy plus produkcji. Sama historia na ten moment również mnie zaciekawiła, ale więcej da się wywnioskować dopiero po arcu Stone Wars. Na uwagę też zasługuje solidna przez całą emisję strona techniczna. Trzyma równy dobry poziom, a to duża zaleta w dobie produkcji, które albo całe są koszmarne, albo tylko mają „te momenty” warte uwagi. Sympatyczna i pozytywna seria warta uwagi, którą polecam i osobiście wyczekuję drugiego sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 13.12.2019 21:32
  koniec
  Daję tej serii z czystym sumieniem 8/10 – za niezwykle sympatyczną ekipę (zwłaszcza Chrome'a, Kinrou i Ginrou) i frajdę, jaką sprawiała mi co odcinek.
  Tyle teraz czekać na drugi sezon…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 13.12.2019 18:43
  Zakochałam się w tej serii. Z mangą już od dawna jestem na bieżąco, więc tym bardziej mogę docenić tutejszą reżyserię. I chociaż możemy tu spotkać kilka antylogicznych kwiatków, to nie o to przecież tu chodzi. Senku z ekipą tworzy tak przesypmatyczną bandę, że mogą robić cokolwiek, a i tak będę im kibicować.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  skrytyfankamena 12.12.2019 14:14
  Zdecydowanie jedna z najlepszych bajek sezonu i roku. Nie mogę uwierzyć, że jutro już ostatni odcinek. Rupcie więcej i to szybko.

  A logikę dzieciaczki wlozcie do kieszeni, tu chodzi przede wszystkim o fun, humor, niepodrabialny klimat i charyzmatyczne postaci.

  Daję znaczek jakości znafcy dobrych bajek.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Saarverok 12.11.2019 16:45
  Cały Internet zamarł, jak Senku oświadczył, że  kliknij: ukryte . A potem buchnął serdecznym śmiechem nad głupotą twórców tego anime.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 8
  Saarverok 26.10.2019 00:53
  hmmmm...
  No ok, bardzo miły emocjonalny odcineczek i w ogóle. Ale jakie to było naciągane szkoda gadać.  kliknij: ukryte no to się kupy nie trzyma w cholerę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Saarverok 19.10.2019 12:24
  Fajne anime, ale zastanawia mnie jedna rzecz –  kliknij: ukryte  Oj, coś czuję, że będą się srogo tłumaczyć w kolejnym odcinku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 15.10.2019 13:19
  Po 15 odcinku
  A mi się wciąż niesamowicie podoba :D Cała gromadka (chociaż troszkę dwuwymiarowa) jest po prostu przesympatyczna, humor serii do mnie wciąż trafia i absolutnie nei czuję się znudzona. Aż rozważam wzięcie się za mangę, skoro Waneko zaczęło wydawać :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  BlaXk Magic Mushroom 13.10.2019 09:58
  Zaczyna wiać nudą
  Od człowieka­‑pora powoli dostaję już niestrawności. Zobaczymy w końcu tak dla odmiany co tam u tarzana­‑komunisty?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Łowca czarownic 5.10.2019 11:44
  Dziwne zjawisko. Na stronie gdzie nic się nikomu niepodoba i zawsze jest marudzenie powszechne następuje powszechne chwalenie serii którą porzuciłem po 3 odcinkach nie mogąc zdzierżyć nagromadzenia dziwności oraz irytującego zachowania bohaterów które odstraszyły mnie skutecznie. Z jednej strony się cieszę bo znaczy, że gusta są różne ale kiedy czytam inne recenzje, gdzie bohaterowie są krytykowani za irytujące zachowania czy za projekt a tutaj taka powszechna to naprawdę się dziwię. Może jakość drastycznie wzrasta po 3 odcinkach a bohaterowie się całkowicie zmieniają? Sprawdzę. Chociaż o Kanata no Astra też zdanie mam raczej średnie a ludzie zachwali po epizodach 9­‑10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Ancietejka 4.10.2019 20:50
  odcinek 14
  I jak tu nie kochać ekipę Senku? Chrome to mój ulubieniec, potem Kinrou.

  Zastanawiam się, czy zobaczymy jeszcze Taiju z Yuzurihą – jesteśmy przy 40 rozdziale, oni znów się pojawiają  kliknij: ukryte  więc jeśli tak, to na samym końcu sezonu. Ach, już słyszę ten pełen wzruszenia głos Taiju wykrzykującego „Senku!”.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kaczka 4.09.2019 21:03
  odcinek 9
  Chyba już dawno żadne anime mnie tak pozytywnie nie zaskoczyło. Bohaterowie są świetni, Senku jest epicki (już nawet nie przeszkadza mi, że jest człowiekiem­‑porem), a te wszystkie jego wynalazki naprawdę mnie ekscytują. Dobrze, że jestem taka głupia, bo żadnych nielogiczności i uproszczeń nie wyłapuję xD A scena  kliknij: ukryte  Humor w tej serii też jest świetny. Mam nadzieję, że nic tego nie zepsuje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 30.08.2019 21:37
  odcinek 9
  Haha, widok  kliknij: ukryte  wywołał u mnie banana na ustach. Fajne są takie smaczki.

  Sam odcinek też w porządku. Ta seria daje frajdę i o to przede wszystkim chodzi.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 30.08.2019 19:38
  po 9
  Fajna bajka o tym, jak łyse małpy podbiły kosmos. Wszystko w dużym uproszczeniu, ale scena kliknij: ukryte była dla mnie w jakiś sposób wzruszająca :) Polecam zapoznać się z historią, bo fajnie jednak na takim dużym skrócie dowiedzieć się, jak wyszliśmy z jaskiń i obecnie mykamy na smartfonach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 17.08.2019 18:09
  I tak się robi fajne anime! Wiadomo, że jest dużo uproszczeń, ale kto tu będzie wytykał kilka nieścisłości? (To znaczy, oczywiście się tacy znajdą, ale nie będę to ja :) ). Fabularnie zarys jest bardzo ciekawy, tworząc wiele możliwości. Autor ma w zanadrzu wiele ciekawych zwrotów akcji, a początkowo nie przypuszczałam, że seria tak mnie wciągnie. Absolutnie mnie kupuje para głównych bohaterów, jako całkowite przeciwieństwa, a jednak doskonale się uzupełniająca.

  Nie jest to seria wybitna, skłaniająca to głębokich refleksji nad światem, ale bawi, ciekawi i budzi sympatię. I niczego więcej od niej nie oczekuję :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 17.08.2019 15:15
  odcinek 7
  Muszę przyznać, że anime coraz lepiej mi się ogląda, sprawia autentyczną frajdę. Dobrze, że rzeczywiście chodzi tu o odbudowę świata, wykorzystanie nauki itp., a nie pójście w stronę nawalanek co pół odcinka. Kolejni nowi bohaterowie przedstawiają się w porządku, od razu polubiłam Chrome'a –  kliknij: ukryte  Tylko dlaczego dziewczyny tak paskudnie wyglądają z twarzy? Te blisko położone oczu usta, brrr… Taka kreska, wiem, no ale miło się na nie nie patrzy.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 13.07.2019 14:15
  Po dwóch odcinkach, zwłaszcza po drugim, jestem pozytywnie nastawiona do serii. Oczywiście trzeba przymknąć oko na wiele rzeczy, choć ciężko mi uwierzyć, że  kliknij: ukryte  no ale dobra, zostawiamy, nie myślimy.
  Anime prezentuje się lekko i wie, jak wywołać uśmiech u widza (jakoś w tym sezonie, po zapoznaniu się z pierwszymi odcinkami KnA, zwracam dużą uwagę na humor…). Bohaterowie też na plus. Bałam się, że Taiju będzie mnie irytował swoim ADHD, ale o dziwo przyjemnie się na niego patrzy, ot, taka pocieszna postać.
  Zaskoczył mnie ending – intrygujący.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Cintryjka 13.07.2019 00:06
  Po dwóch odcinkach
  Mam takie małe przemyślenia co do wyglądu i zachowania dwójki bohaterów (abstrahując od fabuły, bo tu na podsumowania jeszcze nie czas, aczkolwiek seria ma potencjał).

  Tsukasa wygląda i zachowuje się jakby uciekł z  kliknij: ukryte 
  Z kolei Taiju toż to kopiuj­‑wklej  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 12.07.2019 22:49
  Trzeba jednak przymknąć oko na te wszystkie głupotki/nieścisłości. Seria raczej o realizm się nie stara i trzeba to przyjąć, inaczej będzie się tylko zgrzytać zębami podczas seansu. Podoba mi się za to, że „antagonista” nie jest w zasadzie zły. Ma inne poglądy niż Senkuu, w dodatku dość sensowne i szczerze można się z nimi utożsamić. Bardzo spoko, że nie robią konfliktu na zasadzie dobro vs zło, tylko jedna droga vs inna droga. Jedyny naprawdę irytujący element to Taijuu, ale cóż, to tylko shounen.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kaczka 6.07.2019 21:28
  pozytywne zaskoczenie
  Pomijając te wszystkie logiczne nieścisłości, bo może to zostanie jakoś wyjaśnione, zapowiada się lepiej niż myślałam. Por nie wkurza mnie aż tak bardzo jak się spodziewałam, a ten kreowany na bezmyślnego mięśniaka jest w sumie bardzo sympatyczny. Już po pierwszym odcinku jestem ciekawa co będzie dalej i w jaki sposób będą próbować odbudować tę cywilizację.
  Odpowiedz
 • Człowiek­‑por zamierza odbudować obróconą (dosłownie) w gruzy ludzką cywilizację. Fascynujące założenia fabularne, a myślałem że nic mnie już nie zdziwi w shounenach.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 6.07.2019 16:40
  Widać że sypnęli groszem. Może być fajne (tak wiem że manga jest mega popularna ale się nie wczytywałem się w nią).

  Jeszcze tylko popcorn i czekamy na gorące debaty tanukowiczów o logiczności i realizmie w shounenie ;P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  imspidermannomore 6.07.2019 11:22
  chyba nie moja bajka
  Obaj bohaterowie działają mi na nerwy. Cwaniak – właściwie od pierwszego wejrzenia (te jego keczfrejzy, ugh!). Osiłek – gdzieś tak pod koniec odcinka (zmęczyły mnie głośne okrzyki zdziwienia). Zobaczę co będzie dalej ale zaczynam się obawiać, że chyba jestem za stary na tę bajkę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 6.07.2019 03:19
  Dr. Stone po 1 odcinku
  Pomijając pewne nieścisłości to naprawdę spoko się oglądało i pozytywnie nastraja na przyszłość. Na starcie bardzo ładna strona techniczna, szczególnie opening i nasi protagoniści nawet nie irytują, a wręcz dobrze się uzupełniają. Jestem zainteresowany i ciekawy, więc czekam na dalsze odcinki oraz pojawienie się nowych postaci.

  Natomiast moje zastrzeżenia na ten moment dotyczą głównie przemiany w kamień. Gdy mamy sceny w których są pokazane różne strony świata i jak ludzie się przemieniają w kamień (kwestie jak do tego doszło na razie pozostawmy, bo dajmy szansę twórcy, że wyjaśni/wyjaśnił to w dalszych rozdziałach pierwowzoru) jest jedna w której mieszkańcy miasta stali się głazami, a pies na smyczy nie. Lecz w drugiej połowie odcinka jak na zaprzeczenie tego widzimy (mam na myśli tutaj prowizoryczne laboratorium, ukamienowane ptaki i eksperymenty na nich), że jednak zwierzęta również przemieniły się w kamień. Czy mam przez to rozumieć, że nie wszystkie „żyjące ciała” ulegają przemianie, czy też nie wszystkie zwierzęta? No nic, może się to jakoś wyjaśni w dalszej części.

  Sprawy takie jak utrzymanie zdrowego rozsądku Senkuu (bo liczył) oraz Taiju (bo chce wyznać uczucia) przez 3700 lat w postaci kamienia pozostawię, bo nie ma sensu tego nawet ruszać. Po prostu wyjątkowo ustalmy, że to shounen i idziemy na pewne ustępstwa. Coś w stylu dziury na pół klaty Ichigo z Bleacha chociażby.

  Zauważyłem również teraz poniżej, że użytkownik Weiter ma zastrzeżenia co do budynków, przemieszczania się ciał etc. Akurat ja tego bym się najmniej czepiał. No bo ja na przykład nie wiem jak zachowuje się nietykalna przez człowieka przez taki długi okres przyroda, więc jestem w stanie zrozumieć, że budynki pod wpływem ciężaru roślinności w końcu się rozpadły itd., a co za tym idzie również przemieszczanie się ciał jest możliwe. W pewnym okresie mogła nawet rzeka powstać i poprzenosić wiele rzeczy, potem zniknąć, a odległość tutaj nie ma znaczenia. Jak widzimy do Yuzurihy drzewo przyrosło na amen i ją trzyma kurczowo, a wielkoluda wywiało, co mogło spokojnie nastąpić. Chyba kwestia wyobraźni i tyle, autora rzecz jasna.

  Ale pamiętajmy, żeby nie brać tego tak za bardzo na serio, chociaż z drugiej strony jak widać po pierwszym odcinku, autor mangi zagadnienia naukowe chce brać na serio, więc pod względem logiki trochę brak tu konsekwencji, ale… TO SHOUNEN. Przed odpaleniem epizodu już przeczuwałem, że tak będzie, więc tego nie krytykuję, ale przyjmuję do wiadomości jako standard gatunkowy. Ma bawić oraz ciekawić, a uczyć przy okazji, ale nie obowiązkowo i na razie to robi, dlatego zastrzeżeń w tej kwestii ode mnie brak.

  Tyle ode mnie po pierwszym odcinki i czekam na kolejne. Oczekiwań większych nie mam, więc może pozytywnie się zaskoczę dalszym rozwojem historii.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime