Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Shokugeki no Souma: Shin no Sara

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Gutosaw 28.12.2019 01:01
  Satysfakcjonujące zakończenie.
  Ostatni odcinek bardzo dobrze podsumował całą serię. Wszystkie postaci dostały trochę czasu, by ich przyszłość została nakreślona. Souma osiągnął jeden z głównych celów, które sobie założył. Aż ciężko wyobrazić sobie lepsze zakończenie, dość dobrego, sezonu. Cierpliwie wyczekuję następnego sezonu, wobec którego nie mam jednak wygórowanych oczekiwań.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 28.12.2019 00:47
  Shokugeki no Souma: Shin no Sara po 12 odcinku (koniec)
  I tak pisałem wystarczająco poniżej, więc co tu więcej mogę dodać. Dla fana, czyli mnie, bardzo udana kontynuacja kucharzy, którzy swoją drogą dostaną kolejny, już piąty sezon na wiosnę 2020. Coś mi się wydaje, że studio poleci jednak tak jak z mangą no i może dobrze. Troszkę dziwi natomiast fakt, że zdecydowali się do tego ostatniego odcinka upchnąć mega dużo rzeczy. Skondensowali materiał źródłowy niemiłosiernie min. tylko wspominając i w sumie praktycznie całkowicie pomijając krótki arc z wyjazdu Soumy i Megumi. Myślałem, że poświecą na to jakiś czas antenowy w kolejnym sezonie, a tu proszę. Oczywiście wadą raczej bym tego nie nazwał, bo nie miał on jakiegoś głębszego znaczenia dla głównej osi fabularnej, która się rozpocznie, ale mimo wszystko zaskoczenie. Tak czy siak ja jestem usatysfakcjonowany i z niecierpliwością wyczekuję powrotu serii.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 21.12.2019 22:32
  Shokugeki no Souma: Shin no Sara po 11 odcinku
  No kurcze no… zbyt dużo emocji. Odcinek wspaniały!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 2.12.2019 23:36
  Shokugeki no Souma: Shin no Sara po 8 odcinku
  Jeśli kogoś to interesuje to: Ten sezon potrwa najprawdopodobniej 12/13 odcinków, a przynajmniej ja tak bym chciał, ponieważ najlepiej to pasuje do obecnie ekranizowanego arcu. Jeśli to się potwierdzi to skończą raczej wraz z finałem ostatniej bitwy i podjęciem kilku ważnych decyzji:  kliknij: ukryte , co będzie wskazywać na przełom 30­‑31 tomu/262­‑263 rozdziału mangi.

  Natomiast jeżeli chodzi o sam epizod i resztę poprzednich to bawię się wybitnie, nawet jak wiem jaki będzie tego ostateczny rezultat. Nie da się oderwać oczu od ekranu, a gęsia skórka w moim przypadku nie znika przez cały seans. Dla mnie magia, aż sam się sobie dziwię jak się w to wkręcam, a przecież nie jest to coś nadzwyczajnego, wybijającego się poza schematy, czy nieprzewidywalnego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Gutosaw 26.11.2019 20:04
  4 danie - odcinek 7
  Shokugeki zawsze było serią, która nie pozwalała się oderwać od ekranu. Nie inaczej jest tym razem. Jednak poziom od sezonu drugiego już nie jest tak wysoki. Fajnie byłoby sklecić ciekawe zakończenie, bo przedłużanie nie wyjdzie serii na plus. Ciągle największą wadą jest to, że znowu trzeba podjadać podczas seansu. Masochistą nie jestem, a oglądanie tych potraw mocno stymuluje. Liczę że przyszłe odcinki będą tak samo wciągające, stymulujące, a finałowe pojedynki będą po prostu lepsze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MrParumiV18 21.10.2019 00:39
  Shokugeki no Souma: Shin no Sara po 2 odcinku
  Stare dobre Shokugeki, czego chcieć więcej. Ciągle świetnie się to ogląda, ale martwi niemiłosiernie fakt, że po tym arcu epickości zdecydowanie trafia szlak. Strasznie jestem ciekaw jak to poprowadzą jeśli chodzi o wersję animowaną. Czy pójdą w stuprocentową ekranizację mangi, czy zakończą po tym arcu i dalej już nie polecą, czy też może po przedyskutowaniu z twórcą pierwowzoru zrobią fillerowe zakończenie, które może będzie lepiej odebrane niż to mangowe. Poczekamy, zobaczymy, natomiast w moim przypadku nie ma to kompletnie znaczenia na co się ostatecznie zdecydują, ponieważ mimo wszystko kucharze w moim kąciku ulubionych serii zawsze będą.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime