Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Dorohedoro

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  GLASS 30.03.2020 19:30
  Ostatni odcinek przypominał bardziej zajawkę do drugiego sezonu, a nie sensowne zakończenie, ale to też trochę wina materiału źródłowego. Jako ogromna fanka mangi (mój numer 1 ever) jestem bardzo zadowolona z tej adaptacji. Nie jestem wrogiem CGI w anime, wręcz przeciwnie, cieszę się, że próbują robić sensowne serie wykorzystując animację komputerową. Dla mnie Dorohedoro taką serią było. Ale myślę, że na większą pochwałę zasługują TŁA I ARCHITEKTURA Dziury, jak i Świata Magów – prawdziwa uczta dla oczu, nie tylko pod względem szczegółów, ale i pięknej kolorystyki oddającej ciężki i duszny klimat mangi. Oby seria się dobrze sprzedała, to może doczekamy się drugiego sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 29.03.2020 20:48
  Nie znam mangi, ale anime spodobało mi się bardzo. Świetne postaci, z obu stron barykady, rzadko takie coś się zdarza. Niespotykany, rozbudowany świat. Pozycja przynajmniej ponadprzeciętna. A jak czytam komentarze, manga jest jeszcze lepsza… Zadaję sobie tylko pytanie, czemu tak późno doczekała się ekranizacji? W każdym razie bardzo się cieszę, że trafiłam na tę pozycję :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Chmura 16.03.2020 03:17
  Bardzo przypadły mi do gustu postacie żeńskie na sterydach (Nikaido i Noi) jakby rodem z miss wellness, lub może raczej jak ofiary dopingu z olimpiad lat 80. Samo anime, jak na razie, jest ciekawe i intrygujące, a fabuła wydaje się mieć jeszcze wiele do zaoferowania. Bardzo stylowe i charakterystyczne jako obraz. Mam tylko głęboką nadzieję, że cały ten kolorowy bajzel zostanie zręcznie związany w jakąś ciekawą i sensowną puentę, a nie będzie tylko bajzlem dla samego bajzlu, jak niestety bywa przy tak wizualnie ekspresyjnych seriach. Nie jestem jakimś tam pierwszym lepszym czcicielem chaosu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Impos 24.02.2020 00:21
  Nie czytałam mangi, więc się nie znam, ale jeśli anime miało zachęcić do sięgnięcia po nią, to przynajmniej w moim przypadku spełniło swoją rolę.
  Opening i endingi są urocze (to jeden z tych nielicznych przypadków, kiedy seria jest już za połową, a ja wciąż nie przewijam), lubię każdą nową postać, jaka się pojawi i nie wiem, której stronie konfliktu kibicować.
  Nawet krytykowany poniżej głos Caimana mi nie przeszkadza, no bo w sumie jak ma brzmieć człowiek z głową jaszczura?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  El Tiburón 20.01.2020 19:41
  Nie.
  Nie spodziewałem się niczego dobrego i się nie omyliłem. Brudny, plugawy styl graficzny mangi jest praktycznie nie do przeniesienia na ruchomy ekran. Twórcy walczą z góry przegraną walkę, z raczej mizernym efektem: CGI strasznie kłuje w oczy, podobnie jak dziwna, nienaturalna sztywność ruchów. Do tego historia leci na złamanie karku byleby nadążyć z ogromem materiału, historia i bez tego jest aż nadto pokręcona żeby dodatkowo utrudniać jej przyswajanie. Ci szaleńcy wepchnęli cały pierwszy tom w dwa odcinki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 16.01.2020 11:24
  Dorohedoro po 1 odcinku
  Dziwaczne, ale intrygujące. Epileptyczny opening nie pomaga, ale jakoś dało się znieść pierwszy epizod. Bolą strasznie postacie wykonane w CGI, ale tła ładne, więc jakaś tam rekompensata jest. Kontynuuję, przynajmniej na razie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  tamakara 14.01.2020 12:59
  Lol jakie to jest pociesznie obrzydliwe!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 14.01.2020 00:28
  Tak, tak i jeszcze raz tak.

  Na razie wszystko super, nawet te trójwymiarowe postaci aż tak w oczy nie kolą… za to tła – miodzio. Muzyka tez świetnie pasuje. No żyć – nie umierać.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  vries 12.01.2020 22:45
  Ugh… projekty postaci w 3d (szczególnie Nikaido). Czasem wydaje się, że te postaci trzecioplanowych wyglądają lepiej niż te pierwszoplanowych.
  No i w zasadzie tyle narzekania. Tła są świetne, reżyseria wydaje się być ok. Oglądamy dalej.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime