Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Forum Kotatsu

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

5/10
postaci: 6/10 grafika: 8/10
muzyka: 8/10

Ocena redakcji

brak

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 10
Średnia: 6,3
σ=2,72

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Avellana)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Harukanaru Toki no Naka de ~Hachiyou Shou~: Kokoro no Yukue

Rodzaj produkcji: odcinek specjalny
Rok wydania: 2004
Czas trwania: 18 min
Tytuły alternatywne:
  • 遙かなる時空の中で ~八葉抄~ 心の行方
zrzutka

Odcinek specjalny, czyli, jak zwykle, bonus dla wiernych fanek.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Pewnego pięknego dnia, gdy Yorihisa kończy właśnie poranny trening, a Eisen rozkoszuje się pięknem spokojnego dnia, do posiadłości księżniczki Fuji przybywają Inori i Takemichi. Nagły splot wydarzeń sprawi jednak, że hachiyou zaczną się nawzajem podejrzewać o co najmniej nieładny uczynek…

Proszę się jednak nie denerwować – to nie kolejna intryga podstępnego Akrama. Odcinek specjalny serii telewizyjnej Harukanaru Toki no Naka de ma charakter lekkiej komedii (co zresztą dla takich odcinków jest dość typowe). Fabuła jest wątlutka, ale nie o nią tu przecież chodzi, ale o pokazanie kolejnych panów wśród świetlistych iskierek słońca… Pojawia się tu połowa „podstawowego składu” hachiyou, a co więcej, z każdej pary strażników został wybrany tylko jeden, przypisany do elementu „niebiańskiego”, czyli ten. W dodatku, z wyjątkiem może Yorihisy, są to ci, którzy w serii dostali dla siebie mniej czasu ekranowego – zawsze więc jest to miła okazja, by im się przyjrzeć z bliska.

Pod względem oprawy technicznej odcinek nie odbiega oczywiście od reszty serii. Zauważyłam tylko pewną zmianę w kolorystyce – nie same postaci, ale paleta barw tła jest cieplejsza i bardziej słoneczna, podkreślając beztroski klimat króciutkiego epizodu.

Jak zwykle jest to propozycja tylko dla widzów, którzy oglądali serię telewizyjną – ale jak na tego typu dodatek wydała mi się całkiem udana. Na pewno nie jest to coś, co można oceniać oddzielnie – stąd ten sam zestaw ocen.

Avellana, 13 czerwca 2007

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Yumeta Company
Autor: KOEI, Touko Mizuno
Projekt: Ken'ichi Oonuki
Reżyser: Aki Tsunaki
Scenariusz: Junko Okazaki
Muzyka: Yoshihisa Hirano