Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Aicon

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 7/10 grafika: 4/10
fabuła: 8/10 muzyka: 7/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 7,00

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 30
Średnia: 7,17
σ=1,59

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Bambosh Rider)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

3x3 Eyes: Seima Densetsu

Rodzaj produkcji: seria OAV
Rok wydania: 1996
Czas trwania: 3×45 min
Tytuły alternatywne:
  • 3x3 Eyes: Legend of the Divine Demon
  • 3x3 Eyes, Shin
  • Sazan Eyes: Senma Denetsu
  • 3×3EYES聖魔伝説
Tytuły powiązane:
Gatunki: Przygodowe
Widownia: Shounen; Rating: Przemoc; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Azja; Czas: Współczesność; Inne: Magia
zrzutka

Kontynuacja wydarzeń zawartych w 3x3 Eyes. Przyzwoita seria, w połączeniu z poprzedniczką tworzy zgrabną całość.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Po kilku latach Yakumo udaje się odnaleźć zaginioną po starciu z Benaresem Pai. Nie obeszło się jednak bez kłopotów. Trójoka cierpi na amnezję i za nic nie może sobie przypomnieć zajść sprzed walki z Wu Kaiyanwanga. Co więcej, w ramach wdzięczności, uznaje Yakumo za zboczeńca. Po drobnych perypetiach trafiają do rodziny, która zaadoptowała Pai. Jednakże coś niedobrego wisi w powietrzu…

Seima Densetsu kontynuuje wydarzenia z pierwszej serii OAV – i robi to przyzwoicie. Fabuła jest ciekawsza niż w Sazan Eyes, co nie powinno dziwić – zmierza wszak do zakończenia. Same rozwiązania niektórych wątków fabularnych potrafią zaskoczyć – zwłaszcza tajemnica amnezji Sanjiyanki. Zakończenie jest – przynajmniej dla mnie – trochę rozciągnięte na siłę, aż chce się krzyknąć: „No, Pai, jasna cholera, zabij go w końcu i nie baw się w hamletowskie dylematy!”, jednakże to jedyny mankament – wierzcie mi, są gorsze finały.

Yakumo nie próżnował przez te kilka lat. Z fajtłapowatego nastolatka stał się młodym adeptem sztuk walki, można też powiedzieć, że trochę wydoroślał. Pai z kolei uparcie uważa się za zwykłą dziewczynę, zaś jej charakter przypomina – ku radości chłopaka – tę „milszą” jaźń. Warto również wspomnieć o mnichach i początkowo denerwującym MacDonaldzie – poszukiwaczu skarbów. Odnośnie bohaterów negatywnych: znowu mamy do czynienia z Benaresem i Kaiyanwangem oraz plejadą służebnych demonów.

Od powstania pierwszej serii minęły wprawdzie cztery lata, jednak Seima Densetsu praktycznie nie zmieniła się pod względem graficznym. Ciekawsze są natomiast sceny walki – chociażby z tego względu, że Yakumo umie dołożyć – czy to wręcz czy magią. Krwawej obróbki nieszczęśnika jest mniej niż w Sazan Eyes, aczkolwiek wciąż za dużo dla co wrażliwszego widza. Muzyka nadal pasuje do klimatu.

Czas na ocenę całości – jest doprawdy godna polecenia. Denerwować może niedomknięcie kilku ważnych wątków – ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, że serię robiono na podstawie wycinka mangi. Resztę plusów i minusów wymieniłem w recenzji Sazan Eyes. Jeżeli chodzi o ocenę – siedem za całość, sześć plus za samo Seima Densetsu.

Szaman Fetyszy, 26 kwietnia 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Studio Junio
Autor: Yuuzou Takada
Projekt: Tetsuya Kumagai
Reżyser: Kazuhisa Takenouchi, Kiyoko Sayama
Scenariusz: Kazuhisa Takenouchi, Yuuzou Takada
Muzyka: Kaoru Wada

Wydane w Polsce

Nr Tytuł Wydawca Rok
1 3x3 Oczy vol. 2 Anime Virtual 2005