Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

Bastard! Ankoku no Hakai Kami

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Bortak42 8.08.2017 22:50
  Bastard! Ankoku no Hakai Kami
  Nie jest źle.Fabuła jest mało ambitna , poza walkami nic ciekawego się tu nie dzieje.Nic specjalnego , wręcz poniżej przeciętnej nawet wśród anime dark fantasy jest niezbyt dobrze , a takich anime jest nie wiele.Same walki są spektakularne , dobrze zrobione , miło się ogląda i są po prostu dobre.Muzyka to ending i pogrywa też w tle.Jest przyzwoita , w normie i tyle.Postacie są w większości nieciekawe.Faktycznie tak , jak w recenzji ciekawi są tylko Dark Schneider , Ninja Master Gara i wampir.Reszta postaci jest nie warta uwagi.Szczególnie postacie kobiece są tutaj nieudane.Wzdychają tylko do głównego bohatera , Yoko jeszcze do małego chłopca Rushe , w którym uwięziony jest Dark Schneider i tyle.Grafika , jak na lata 90 jest dobra i nie mam zastrzeżeń.Kreska i animacja są dobre i tyle.Nie polecam raczej oglądać , bo pomimo , że to klasyka to nie jest to nic ciekawego nawet wśród anime dark fantasy , których jest mało. Oldskulowe i już takie anime nie powstają , ale niezbyt udane.Chyba , że ktoś jest fanatykiem dark fantasy albo chce obejrzeć coś nietypowego to , wtedy warto obejrzeć.Ogólnie jest to seria przeciętna.Oceniam 5/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 11.10.2015 01:32
  Niesamowicie szkoda, że tylko 6 odcinków, bo seria dostarcza niesamowitej zabawy. Polecam z angielskim dubingiem dla pełnego wrażenia wsechobecnego patosu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 1.10.2014 10:51
  Oldschool w najczystszej postaci. Bohater wymiatacz (ale nie chodzi mi o jego „nieograniczoną” siłę, tylko to, że nikomu się nie daje) i pseudo­‑fantasy (bo to sumie Ziemia po Apokalipsie)... dziś już takich nie robią.

  Jak można tak nisko ocenić taki klasyk? :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Lenneth 11.01.2013 20:38
  Przyzwoite i warte obejrzenia, bo oldskulowe – teraz już takich anime fantasy się nie robi. :)
  Fabuła i bohaterowie nie grzeszą skomplikowaniem, a kreska odstaje od dzisiejszych standardów, ale całość ogląda się przyjemnie, bez nudy. Seksistowski podział ról nawet mnie, kobiety, nie dał rady zdenerwować – również wydał mi się uroczo oldskulowy. ;) Urocze były też nawiązania do zespołów metalowych – autor recenzji wspomina o Iron Maydon, a co z samym Dark Schneiderem albo królestwem Meta­‑Rikana? :D
  Fanom „klasycznego” fantasy polecam chociażby rzucić okiem na ten tytuł, a nuż wytrwają przy nim całe sześć odcinków.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Allie6912 7.02.2012 05:41
  Przyjemne
  To anime jest świetnym przerywnikiem pomiędzy innymi seriami, czystą rozrywką z przyzwoitą, choć niezbyt ambitną fabułą. I na to należy się nastawić, rozpoczynając seans.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Solarius Scorch 13.07.2009 23:08
  E tam!
  A ja się dobrze bawiłem. Dark Schneider był zabawny, potwory odpowiednio potworne, a wrogowie fajni. Co z tego, że oprócz walk nie działo się tam prawie nic? Takie serie też są potrzebne.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Mefist 15.06.2007 02:52
  Przyzwoite
  Pod względem fabularnym nic oryginalnego. W sumie poza interesującym głównym bohaterem to anime niczym się nie wybija nawet w ramach własnego gatunku. Ale ogląda się całkiem przyjemnie, jeśli nie nastawia się na jakąś wybitną rozrywkę. Skończyło się zanim zacząłem się poważnie nudzić, więc to też na plus :)
  5/10
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Pazuzu 19.07.2006 14:06
  Ciekawy wniosek
  Oglądając to anime doszłam do jednego wniosu – by żucić naprawdę potężny czar trzeba rozebrać się do rosołu (przynajmniej tak postępuje Dark Shnaider).
  Tylko dla fanatyków fantasy na głodzie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime