Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Ben-Tou

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Softon 30.11.2019 22:43
  Tanio
  Kto był studentem ten wie o co chodzi :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Samek 12.02.2015 18:09
  Chciałem dać 7, to po prostu solidnie wykonany tytuł z oryginalną osią fabularną, ale przez scenę w openingu w któreh Wizard wcina bento a Satou w tle obrywa nie mogę się powstrzymać od śmiechu, tyle w tym powagi – mocne 8/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  tamakara 23.12.2014 12:08
  Próbowałam.
  Dla Shimono H. i dla niesławnych stoisk z przecenionym jedzeniem. Kto widział, ten wie, że to aż prosiło się o bitewną parodię.
  Niestety, poległam. Na fanserwisowe dwuznaczności mogłabym przymknąć oko, ale Ume była nie do zniesienia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 26.07.2014 23:58
  Zazwyczaj stronię od komedii, które są wypełnione absurdami, jednak Ben­‑to jest oparty na jednym wielki absurdzie i dawno tak nie piałem ze śmiechu, być może zmienię zdanie na temat tego typu komedii :)

  Często widząc różne sytuacje/sceny nie mogłem się nadziwić, jednocześnie śmiejąc się z absurdalnej wręcz otoczki całości, bo w prawdziwym świecie raczej co najwyżej dać jako porównanie(łowcy promocji?).

  Co ciekawe – jest masa motywów ecchi(dziwię się, że nie ma tagu pod serią), choć znowu nie ma żadnego wyraźnego wątku romantycznego, ciężko znaleźć serie w takim stylu. W tym przypadku wyszło to akurat na dobre, bo przy tak niewielkiej ilości materiału zapewne pojawiłaby się niedokończona historia, jeśli jeszcze do tego dołączyć by jakiś romans.

  Żałuję tylko trochę, że  kliknij: ukryte 

  Nie sądziłem, że dam radę się wciągnąć w tego typu komedię ale to 12 odcinków poleciało jak z bicza i jestem naprawdę zadowolony( kliknij: ukryte ).

  Generalnie mogę polecić każdemu, kto ma ochotę na absurdalną komedię, z dość przemyślanym humorem i przy okazji chciałby zobaczyć nieco efektywnych walk.

  Ode mnie mocne 8/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  hakman4 3.01.2013 16:07
  Ciekawe ,
  Zaczynając oglądać tą serię można zauważyć zbiegi okoliczności prowadzących bohatera do trudno wytłumaczalnych sytuacji. Pierwszy odcinek to były same „Lole” i „WTF xD” . Później się wytłumacza.
  W sumie seria jest o mordobiciu za jedzenie. Były anime o laniu się na ulicach,szkołach, w terenie, w światch alternatywnych,ale w supermarkecie ? Czemu nie :D.
  Jak to typowy shounen wszytko jest podciągane do rangi „Bardzo ważne”..Bo jakoś bohater musi rzeźbić swój charakter.W tym wypadku przez mordobicie xD. Nawet jest podkreślona posiadanie dumy i szacunku. Co jest ciekawe. Ma sens w tym co się dzieje.
  Nie zmienia to faktu,że to przykład uzwierzęcania ludzi w wielkich miastach. Niby jest jedzenie dla wszystkich,ale dla tych ,którzy mało zarabiają okazje w supermarketach są „zdobyczami”. Smutne,ale prawdziwe. Często ten ze wsi jest bardziej ucywilizowany od tego miastowego.Bez obrazy. xD
  Na razie jestem po 3 odcinku ;). Dobrze się zapowiada.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  yetik 14.11.2012 20:07
  Poproszę o dokładkę
  Sam się nie spodziewałem, że tak mnie to wciągnie, coś świetnego. Jeżeli ktoś lubi lekkie animce żeby się odstresować to ciężko będzie znaleźć coś lepszego.

  Ładna kreska, wpadające w ucho motywy dźwiękowe ciekawi i zróżnicowani bohaterowie to jest to co tygrysy lubią najbardziej. A sam opening jest po prostu świetny i nieźle człowieka nakręca. Za każdym razem gdy go słyszałem to miałem ochotę iść do marketu i powalczyć o jakiegoś kotleta =].

  Oczywiście jest kilka rzeczy które można było potraktować inaczej (być może lepiej), ale to kwestia gustów.
  U mnie mocna 8.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 5
  Cthulhoo 21.08.2012 12:43
  Takie trzy uwagi do recenzji:
  1) zabrakło mi stwierdzenia, że Ben­‑To naśmiewa się z battle shounenów. Można zauważyć to w dialogach (kto został wilkiem, nie będzie więcej już psem” itp), czy samych założeniach fabularnych (walka na poważne o przecenione jedzenie, cały ten kodeks honorowy, kolejni, coraz to silniejsi przeciwnicy). Oczywiście są to moje subiektywne odczucia, więc nie tarktuję tego jak wadę, ale wspomnieć o tym mogę.

  2) autor pisze o braku wątku romantycznego, to po części prawda, ale w trakcie serii rozwijają się relacje między You a Ice Witch, co może w przyszłości (jak będzie drugi sezon) zaowocować narodzinami takowego wątku.

  3) była mowa o muzyce w trakcie walki, ale dość charakterystyczne były piosenki marketowe, które można było usłyszeć za każdym razem, gdy akcja przenosiła się do sklepu (pamiętam, że jedna z nich dotyczyła ryby).

  Samą zaś recenzję czytało mi się dobrze i zgadza się ze spostrzeżeniami autora jak i samą oceną. Większość istotnych rzeczy zostało zawartych w tekście i daje on dobry obraz serii, którą ja również serdecznie polecam.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Wara19 15.06.2012 16:29
  Było dobrze, ale...
  Moim zdaniem anime jest świetne, ma dobrą kreskę, fabuła też niczego sobie, jedyne czego mi tu brakuje to romantyzmu, oczywiście chodzi mi tu o głównego bohatera i jego senpai, na pierwszy rzut oka widać że jest nią zainteresowany, a po niej w ogóle nie widać jakich kolwiek emocji, nawet mówi jak „lektor”, kto oglądał to będzie wiedział o co chodzi, także oglądając miałem nadzieje że pod koniec coś między nimi będzie, a skończyło się niejednoznacznie, tak więc mam nadzieje na drugi sezon i że w nim coś ruszy między nimi
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  JPP 28.02.2012 05:39
  ło kurcze!
  Dalej nie mogę wyjść z podziwu! Co to do cholery było?! Jedne z najzabawniejszych anime? A może najdziwniejszych? Wszystko jedno! Zasługuje na dobrą ocenę. Mam nadzieję, że doczekamy się kontynuacji!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Orzi 17.01.2012 12:21
  Nieźle, nieźle
  Seria miała potencjał. Genialny, zwariowany pomysł, brak sztucznego przeciągania (12 odcinków na takie anime to w sam raz), w większości sympatyczni bohaterowie, szybkie, a przy tym efektowne walki… Więc co to zepsuło?

  Po pierwsze – niektóre postaci. Większość dziewczyn, pomimo wpadania w pewne standardy, da się lubić (najbardziej mi przypadła do gustu yaoistka chyba – większość jej scen była przekomiczna). Męscy bohaterowie niestety albo z osobowością płaską jak kartka papieru, albo niemiłosiernie standardowi (główny bohater, którego wszyscy uważają za zboczeńca mimo jego wielkich chęci… Taaa, oryginalne). Nie powinno być więc źle, jednak…

  Są w anime postaci irytujące, wkurzające i takie, w które w momencie pojawienia człowiek ma zamiar rzucic co najmniej krzesłem. Do tej ostatniej grupy bez wątpliwości zalicza się Ume Shiraume. Najbardziej znienawidzony przeze mnie typ wrednej, bijącej wszystkich dookoła idiotki, której nikt nie waży się postawić, nawet słownie. Odcinki skoncentrowane na niej to istna męczarnia, przez które anime straciło przynajmniej półtora oczka. Do końca miałem nadzieję, że w finale od kogoś dostanie.

  Druga sprawa to deko niewykorzystany potencjał. Zamiast stworzyć spójną fabułę, anime skacze z wątku na wątek, nie pozwalając należycie się rozwinąć żadnemu z nich. W pewnym momencie zaś dość znacznie odchodzi od swoich pierwotnych założeń, spychając walki o jedzenie na dalszy plan, a koncentrując się na sprawach dla fanservice'owców, typu wyprawa na basen czy inne fetysze. Cóż, nie można mieć wszystkiego, przynajmniej finał był ciekawy i poniekąd zaskakujący.

  Finalny werdykt brzmi 6/10 – anime nie było niczym niezwykłym, aczkolwiek oglądało się je przyjemnie, i o ile pewna postać się nei pojawiała, potrafiło wywołać uśmiech na twarzy. Jeśli macie ochotę na szybką, niewymagającą rozrywkę – śmiało mogę polecić.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Subaru 7.01.2012 16:51
  Opis serii zrobił na mnie pozytywne wrażenie, zanosiło się ciekawie i śmiesznie.
  Po pierwszym odcinku zorientowałem się, że akcja nie pójdzie jednak w kierunku, w którym się spodziewałem, a skupi się na walkach w krótkich spódniczkach (bynajmniej nie chłopców, choć ci też leją się jak popadnie) i szeroko pojętych wątkach biuściastych, choć muszę stwierdzić, że twórcy nie poszli na całość i nie upychali fanserwisu wszędzie, gdzie się tylko da.

  Postaci są wizualnie ładne, od razu można odróżnić kto jest kim.

  I ja naprawdę mam ogromną frajdę, gdy bohaterką anime jest yaoistka. Genialna! Bawiła mnie niesamowicie przez całą serię. I tylko to w tej serii mnie bawiło, niestety. No i czasami te walki o jedzenie, ale dość szybko zaczęły one nużyć.

  Fabuła sztampowa, mimo ciekawego pomysłu. Coś, co się obejrzy i szybko zapomni, ilość odcinków w sam raz.

  Wolę zapłacić parę złotych więcej i wyjść ze sklepu w jednym kawałku. Bohaterowie tego anime mają inne zdanie. Dziękuję.

  6/10, plusik wyżej za yaoistkę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  PTB 1.12.2011 22:27
  Anime o walce o jedzienie xD
  Czego to Japończycy nie wymyślą,fabuła jest straszna banalna i to jest największy minus anime.Postacie są bardzo ciekawie np Shaga.Kreska i animacja stają na wysokim poziomie ale mogło by być trochę lepsze.Dzięki bogu to anime jest trochę śmieszne do tego jeszcze sceny ecchi dają dobry powód do śmiechu.Jestem po 7 odcinku i mogę napisać że anime należy się mocne 6+/10 !
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  jurancik22 14.11.2011 11:42
  Po pierwszy odc. Zapowiada się świetna seria , mimo banalnej fabuły nie należy rezygnować
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  splicer 16.10.2011 13:31
  Dobre!
  W końcu w sezonie jesiennym znalazłem coś ciekawego (no, może jeszcze Persona 4 zapowiada się fajnie :P).
  Zabawne, przyjemne, ciekawe. Będę oglądał.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Orzi 13.10.2011 21:43
  Proza życia
  Znalazłem w końcu anime, z którego bohaterami mogę się utożsamiać jeśli chodzi o sytuację życiową… Studentci z akademika, którzy z powodu niewielkich środków finansowych walczą między sobą o przecenione jedzenie… Przecież ja mam to na codzień, najbardziej życiowe anime pod słońcem! Już wiem jaką perwersyjną przyjemność odczuwają Ci grający w Simsy :]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  Progeusz 10.10.2011 18:00
  Nazwa anime
  Zmieńcie nazwę. Oficjalny zapis to Ben­‑To
  [link] (look at cover)
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime