Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Tsurezure Children

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Katien 3.11.2017 22:49
  Na poprawę humoru.
  Weszłam sobie do przypadkowego sklepu z mangami w Kioto, wzięłam pierwszą lepszą mangę, która stała na widoku i zaczęłam czytać… i już przy pierwszej stronie parsknęłam śmiechem, po czym komiks zamknęłam i szybciutko pobiegłam z nim do kasy. Taka była moja pierwsza styczność z Tsurezure Children a było to akurat z początkiem sezonu letniego.

  Oglądając anime śmiałam się jeszcze bardziej. W końcu znalazłam serię, która nie tylko udaje śmieszną, ale naprawdę nią jest. Do tego, to wszystko jest takie urocze i puchate, momentami absurdalne, ale zdecydowanie są to atuty.
  Chyba najlepsza seria z tych „krótkich” i baaardzo ubolewam, że ma tylko 12 odcinków – z wielką przyjemnością obejrzałabym jeszcze więcej!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 19.09.2017 19:04
  Strasznie będzie mi brakować ich wszystkich – szkoda, że to tylko 12 odcinków. Natomiast Chiaki­‑ego i Kany nie zapomnę z ich „pierwszym razem” :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Uratugo 16.09.2017 01:18
  Niezłe
  Trochę przesłodzona ta herbata, ale do wypicia, w dodatku jest to herbata dobrej jakości.

  Myślę, że nazbyt wyolbrzymiają trudności międzyludzkie i jest trochę za dużo tutaj absurdu, ale mimo wszystko ogląda się to z dużą przyjemnością. Fabuła całkowicie omija wątki poboczne i niepotrzebne, zostawiając nam tylko to, o co w tym wszystkim chodzi. Jestem usatysfakcjonowany i czekam na więcej. :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Raikami 23.08.2017 16:06
  Niezobowiązująca, a jakże urocza seria
  Jedna z tych serii, która sprawuje się idealnie na spokojnie, nudne dni. Co więcej! Lekka, zabawna i urocza do bólu. Rzadko zdarzają się serie, w których męska część bohaterów nie zachowuje się jak dzicz podniecona rozmową z dziewczyną. Bez rozwodzenia się, każdy tutaj prawdopodobnie zna schemat bohatera ofermy. W Tsurezure Children także uraczymy taki schemat, ale jest on jakoś w tym wszystkim ciekawie przedstawiony. W sumie nie zastanawiałem się nad tym głębiej, ale pisząc teraz ten wpis mogę dodać, że wszystkie pary w tym anime pokazują inne zestawienie osobowości. Raz mamy dziewczynę Tsundere i przewodniczącego, który potrafi skutecznie utemperować swoją dziewczynę. W innym przypadku znajdzie się parę obustronnie zakłopotaną? Takie dwie ofermy życiowe, które chcą ze sobą zrobić to i owo, ale nie potrafią z różnych przyczyn (co bywa zabawne). Jeszcze innym razem spotykamy chłopaka, który jest bajkowym/książkowym księciem, gentlemanem, Casanową i dziewczyny z różnymi problemami, które w jego obecności potrafią zmienić myślenie.

  Odcinki niby po 12 minut, ale opowiadają urocze epizody nastolatków, które u młodszego widza mogłyby wzbudzić pewne refleksje. U starszego (jak ja) nawroty dobrych wspomnień z Gimnazjum i Liceum. Jest to na swój sposób satysfakcjonujące. Z perspektywy czasu widzę pewne podobieństwa zachowań między mną i moimi rówieśnikami z dawnych lat, a tym co zawarte w Tsurezure Children. Fajnie i miło się ogląda. Może i samo anime nie zasługuje na 9/10, ale ja mu taką ocenę wystawię na swoją własną egoistyczną potrzebę.

  Polecam zajrzeć do tego anime każdemu zainteresowanemu. Samą serię z pewnością będę polecał swoim znajomym. Ciekawie jest zestawić swoje spostrzeżenia z dawnych lat, z tym co zawiera Tsurezure. Czy byliśmy/jesteśmy podobni do tych schematów? A jeśli tak, to do których konkretnie?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Playboy 12.07.2017 23:03
  Można zrobić coś fajnego nie zachaczając o idiotyzm i przekonanie że widz to debil i łyknie wszystko.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  tamakara 10.07.2017 09:25
  Przeurocze i śliczne!
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Koogie 5.07.2017 19:55
  Krótkie, zwięzłe, wesołe, idealistyczne i dobrze leży na żołądku. Nic więcej od tego nie oczekiwałem
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 5.07.2017 02:46
  Krótkie, nieangażujące, niewinne historyjki z jajem. Postaci są na tyle wyraziste, że łatwo wyczuć „klimat” tych opowiastek.

  Fajny wypełniacz antenowy, czegoś takiego mi brakowało.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime