Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Dango

Komentarze

Inuyashiki

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  t3000 17.02.2018 12:19
  I 3d jak zawsze wszystko psuje… Masakra po prostu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 6
  San-san 25.12.2017 13:34
  Końcówka rozczarowała wielu, mimo iż wszyscy spodziewaliśmy się tego. Ja uroniłam łezkę i przyjmuję taki koniec, choć było to szybkie :P. Zgadzam się natomiast z opinią większości w innej kwestii: Inuyashiki był niesamowity, świetna postać, mega pozytywna… Gdyby nie jego specyficzny wygląd to może aż przeidealizowana.

  Shishigami był, eh. Trudna kwestia. Podobały mi się momenty z nim. Gdy okazywał emocje… Ale masakra jaką robił na ludzaich, była straszna i bezsensowna. Mnie się krajało serce, ale seria potrzebowała antagonisty, który w dodatku miał okazać skruchę. Moim zdaniem powinien zatrzymać morderstwa do momentu kliknij: ukryte . Może nie do końca „psychopata”. Poczuł się wszechmocny i co w zasadzie miałoby go powstrzymać przed zabijaniem? Często ludzie tacy są.

  W każdym razie fabuła zmierzała w jednym kierunku. Była stabilna i niezaskakująca. Ale jeśli chodzi o całą resztę podobało mi się. Grafika – uważam bardzo zacnie, starannie. Choć były momenty, że Shishigami przestawał wyglądać jak on. Zachwiania jakości. Do CGI nie mam zastrzeżeń.

  Uważam, że w tym anime chodziło o ukazanie emocji ludzi. Fabuła była pośrednia. Było nieźle.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 22.12.2017 22:03
  Uff, dobrze że się to już skończyło.

  Strasznie zawiodłem się tą serią. O ile wszystko co miało związek z Inuyashikim bardzo mi się podobało, a sama postać od razu przypadła mi do gustu, to watek Shishigamiego jest tragiczny. Nastolatek­‑psychopata z ogromną mocą to najgorszy rodzaj postaci jaki znam i od samego początku tylko odbierał jakąkolwiek przyjemność jaką czerpałem z oglądania.

  Dodać należy tylko, że oprócz openingu muzyka jest raczej przeciętna, a warstwa wizualna mocno nierówna, z tendencją do brzydoty.

  Ogółem – można dać szanse, ale raczej nie warto.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  Klemens 22.12.2017 18:05
  Dlaczego nie ma tutaj tego komentarza: TEN TRUMP XDDDDDDD
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  BRO 17.12.2017 17:12
  3/10
  Bardzo słaba oraz przereklamowana seria. Dzieciaczki jarają się przez brutalność. Brak logiki,fabuły i dobrej zabawy. Słabe schematy, słabe charaktery postaci oraz tragiczna animacja. Przedramatyzowane aż do bólu. Nie polecam, jeżeli nie lubicie tracić czasu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Akawashi 15.12.2017 22:51
  Ale 10 odcinek jest obrzydliwy i tani. Inuyashiki ląduje na podium w moim rankingu najbardziej irytujących postaci. Nie trawię osób ślepo oddanych „dobru” czy „złu”. A jak beczy przy hipotetycznych zwłokach, to jest bardziej nieznośny niż Asta (tamtego przynajmniej ktoś uciszy zaraz). Patrząc na całokształt, nie widzę zbytnio sensu w prowadzeniu fabuły na dwa fronty, a został tylko jeden ep. Także teraz mocno pohulali sobie z cgi i imo wyglądało to potwornie. Więc zostaje nienajgorzej poprowadzony typ osoby z deficytami psychicznymi. I chyba tyle. Szkoda, bo to już kolejna słaba seria z tego sezonu, a potencjał był.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Katien 11.12.2017 01:32
  Pierwszy odcinek
  Staram się nie oceniać serii po pierwszym odcinku i zazwyczaj tego nie robię, ale to jest mocno przegięte.  kliknij: ukryte  No i to CGI tak zabawnie paskudne, że aż parsknęłam śmiechem w momentach w których nie powinnam.
  Doskonale widać, że zarówno bezdomny jak i główny bohater to tak wykreowane postacie, które mają wzbudzać współczucie i przyznam, że we mnie go faktycznie wzbudziły, pomimo całego absurdu jaki tam się dzieje.
  Mam wrażenie, że jako obyczajówka wypadłoby to lepiej, bo sam początek był w porządku, oczywiście do momentu w którym weszły elementy sci­‑fi.

  Opening badziewny i pod względem muzycznym, i (jeszcze bardziej) wizualnym.

  Musiałabym się bardzo nudzić, żeby sięgnąć po dalsze odcinki.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 3.12.2017 00:52
  ep8
  Ostatni odcinek to był ładny pokaz cięć budżetowych… tyle karykatur i „kształtów” dawno nie widziałem tak mocno skondensowanych w jednym odcinku. Sporo było dynamicznych scen – rozumiem ale tam gdzie nie dali radę wcisnąć słabego 3D, tam cięli co się da. Naprawdę szkoda – tej serii porządna kreska mogłaby zrobić na plus.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 4
  Klemens 30.11.2017 23:19
  Nie wiem, jakoś zdaje mi się, że w złą stronę to wszystko idzie. Zdawało mi się, że będzie to o wewnętrznych rozterkach człowieka, który nagle posiadł wielką moc, a idzie to w stronę „socjopatyczny i niestabilny emocjonalnie nastolatek robi masakrę w mieście”. Inuyashiki odszedł gdzieś na drugi plan, akcja praktycznie stoi w miejscu, nic ważnego się nie dzieje – ot, młody raz se postrzela, raz kogoś uleczy i heja. W jaki sposób to rozwija historię? No w żaden! Czuję albo bardzo mocno naciągnięte zakończenie i średnią reklamę mangi, albo cliffhanger i ewentualny kolejny sezon. Tak czy inaczej czuję, że będę na koniec zawiedziony.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  muhomorniczy 16.11.2017 00:52
  wreszcie coś ciekawego
  straciłem już nadzieje w anime
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ikamo 2.11.2017 21:00
  ależ ten oku ma przegniły umysł
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  blob 26.10.2017 21:55
  Świetne jest to zestawienie dwóch osób tak różnie używających swoich super mocy.  kliknij: ukryte .

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 19.10.2017 21:29
  Po epku 2
  Jak to mowią Amerykanie: „You've got my attention!”
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Weiter 14.10.2017 18:29
  EP1
  Tylko mi tutaj nie odpowiada seiyu dziadka? W moim odczuciu jest cholernie źle dobrany/zagrany.. Kompletnie tego nie czuje.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Sanvean 14.10.2017 14:19
  Główny bohater będący typowym licealistą­‑fajtłapą z nudnym, monotonnym życiem przestał przyciągać czytelników/widzów, więc autor postanowił zmienić go na starszego faceta. Pomysł absurdalny i genialny zarazem. Mam nadzieję, że na tym etapie kreatywność twórcy się nie skończy, bo jednak odcinek był mocno przeciętny. Ta starczo­‑obca­‑maszyno­‑hybryda wciągnęła mnie w odcinek i zwalczyła opór przed cgi, zapewne też zobaczę kolejny odcinek, ale czy to wystarczy, aby dotrwać do końca? Mam nadzieję, że staruszek nie zostanie jakimś obrońcom sprawiedliwości dającym nauczę młodym opryszkom i hultajom, to byłoby nudne :[
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ikamo 13.10.2017 02:10
  No zobaczymy co Oku nowego zmalował. Trochę mało mięcha jak na razie i starcza depresja niemal ponad możliwość przełknięcia ale damy szansę. Oby tylko obcy na końcu nie powiedzieli, że to wszystko i tka nie miało sensu -.-
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  MaxiMax 12.10.2017 22:50
  Pierwowzór znam. Wyróżnia się na tle chłamu, ale szału nie ma. Słabsza wersja Kiseijuu. CGI też mi się nie podoba. Mogło to być ładne 2D. Bohaterowie w końcówce mangi kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Klemens 12.10.2017 22:17
  Mam mieszane uczucia. Z jednej strony wiem, że od początku anime strzela mi w pysk tanim dramatem, żeby wzbudzić we mnie współczucie dla głównego bohatera, a z drugiej jakoś na mnie to działa :/ No Kiseijuu to nie będzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 12.10.2017 22:11
  Pierwszy odcinek był całkiem niezły – podoba mi się, kiedy to dla odmiany pokazuje się tą nieco bardziej realistyczną stronę codzienności w anime. Oczywiście  kliknij: ukryte  to przesadzony dramatyzm ale nie o tym mowa.

  Faceta faktycznie było mi żal, no ale zapewne taki efekt miał utworzyć ten cały wstęp.

  Nie podoba mi się natomiast wciskanie CGI – to mogła być naprawdę fajna animacja 2D bez zbędnych ceregieli w stylu Kiseijuu: Sei no Kakuritsu(tam się chyba tylko miejscami pojawiało 3D) ale cóż… nie jest to najgorszy styl, który zaserwowano widzom w adaptacji anime.

  Bez znajomości pierwowzoru ogląda się to trochę dziwnie… ale mimo wszystko jest ciekawie. Przy tak słabej konkurencji może być nawet show sezonu.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime