Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Just Because!

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Kanivaru 10.01.2018 09:11
  Tak czekałem na jakieś dobre romansidło w tamtym sezonie a wyszło to i… ugh…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 7.01.2018 15:54
  Jednak bez niespodzianki, a szkoda. Obejrzałem i szybko zapomnę pewnie. Szkoda bo miałem nadzieje, że mnie jakoś zaskoczą.  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Akawashi 30.12.2017 02:33
  W sumie trochę zawyżę średnią, ale no pls, ta Komiya <3 Jak jej nie kochać? Nie wiedziałem jak to ocenić, ale wyszło 10 za Komiyę i -1 za jej płacz. Ktoś tu w ogóle widział innych bohaterów?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Maxromem 29.12.2017 16:31
  Niestety, zgodnie seria potoczyła się tak, jak każdy przewidział. Szkoda, że komuś zabrakło jaj żeby wstrząsnąć trochę schematami.

  Niemniej jednak jest to jedna z najlepszych szkolnych obyczajówek ostatnich lat. Siłą serii zdecydowanie jest jej subtelność i zestaw naprawdę dobrych postaci.

  Głodnym dobrych serii szkolnych (czyt. bez żadnych niepotrzebnych udziwnień) serdecznie polecam. Proszę tylko nie nastawiać się na żadną oryginalność.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Slova 29.12.2017 15:44
  Najlepsze SoL jakie od dawna widziałem.

  ALE JAK MNIE ROZSIERDZIŁO 1/10 AAAAAAAA JAK MOŻNA TAKIE RZECZY LUDZIOM ROBIĆ.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Autor wymagany 29.12.2017 15:28
  Szkoda mi już życia, żeby pisać o tym anime, niżej wstawiam komentarz z reddita dotyczący tej serii, pod którym podpisuje się obiema rękami, a od siebie dodam tylko, że jestem naprawdę, naprawdę zniesmaczony i rozczarowany. Seria dobrze zaczęła, i mogło wyjść z tego naprawdę fajne szkolne slice of life.
  [link]
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 29.12.2017 14:46
  No cóż, jednak miałem rację. Jestem trochę rozczarowany ale cieszy mnie, że domknęli serię i dali nawet krótki after.

  Mimo wszystko jednak nie żałuję czasu spędzonego na Just Because! – jedna z przyjemniejszych serii sezonu ale zapewne też ze względu na brak większej konkurencji(jest jeszcze oczywiście Mahoutsukai no Yome – ale to zupełnie inny kaliber, więc nawet nie porównywałem).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 10
  Nikodemsky 22.12.2017 18:32
  Eh, mam nieodparte wrażenie, że  kliknij: ukryte .
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Autor wymagany 5.12.2017 18:57
  Za dużo anime obejrzałem, żeby nie wiedzieć jak to się skończy, aczkolwiek, wciąż mam nadzieję, że nie będzie to oklepane.
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  GLASS 2.12.2017 16:07
  Czy tylko mnie przeszkadzają włosy Komiyi? Wyglądają, jakby były wiecznie nieumyte xd
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Nikodemsky 23.11.2017 21:30
  ep07
  o i mamy nawet klasyczny przykład friendzone'a w formie przywłaszczenia. Szkoda tylko, że kończą w ten sposób odcinki, nie lubię takich cliffhangerów -_-'
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Autor Wymagany 11.11.2017 19:42
  Anime trochę traci przy „bliższym poznaniu”.Zbyt mało czasu, żeby poznać postacie i się z nimi zżyć, historia zbyt hermetyczna skupiona na typowym school life i miłostkach, niedopuszczająca innych wątków. Po prostu bariera dwunastu odcinków daje się we znaki.
  Fajna, klimatyczna, spokojna seria, ale nie dobry romans.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Autor Wymagany 27.10.2017 13:06
  Póki co obejrzałem połowę 4 odcinka i właściwie sytuacja jest już jasna i klarowna
   kliknij: ukryte 
  Obecnie nie mam możliwości aby komfortowo obejrzeć resztę, jeśli coś się zmieni do końca, dodam stosowny komentarz.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Nikodemsky 27.10.2017 01:06
  Motyw  kliknij: ukryte . Cieszy mnie, że pojawiają się powoli konkrety ale mam też nadzieję, że  kliknij: ukryte .
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Autor Wymagany 21.10.2017 16:32
  Ogląda się bardzo przyjemnie (podpisuje się pod tym co napisał Saarverok), miła odskocznia od innych crapowatych szkolnych serii, ale mam dwie uwagi, oczywiście to wszystko, to moje subiektywne odczucia.
  1. Brak charyzmy u głównego bohatera, dopiero obejrzałem dwa odcinki, ale to już wystarczająco aby poznać MH. Jego postać jest bardzo OK, wreszcie nastolatek który zachowuje się jak nastolatek, a nie jak 5­‑latek ubrany w mundurek szkoły średniej, ale jest trochę zbyt ponury, mimo bycia bardzo miłą odmianą od stereotypowego nastoletniego bohatera(przesadzone reakcje, nadmierne czerwienienie się, krzyczenie, dzika gestykulacja, brak asertywności) to jednak chciałbym, aby był troszkę bardziej „żywy”.
  2. Mimo, że seria skupia się na kilku postaciach, chciałbym, aby akcja była bardziej skoncentrowana na głównym bohaterze w sferze uczuciowej, żeby widz miał wgląd w to, o czym główny bohater myśli, co czuje, jakie ma plany itd.
  Coś jak w Space Brothers, główny bohater nie jest pępkiem świata (mimo, że oczywiście seria toczy się wokół niego, to każda postać ma swoje „5 minut”), ale możemy oglądać historię z jego perspektywy, znamy jego punkt widzenia, zmartwienia, wątpliwości, rozważania etc.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 19.10.2017 21:30
  Podoba mi się klimat tego anime, jest mega naturalny. Urzekł mnie ten kontrast pomiędzy marzeniami i dorosłością, wychodzeniem ze szkolnego życia. Brak jakichś wydumanych problemów, po prostu sam koniec semestru i jego konsekwencje są tu wzięte pod rozważanie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Uratugo 15.10.2017 20:49
  Zapowiada się całkiem ciekawie. Okruchy bez nacisku na komedię lub dramat jednak nie zdarzają się wyjątkowo często. Jeśli klimat się utrzyma, to możemy dostać coś naprawdę osobliwego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Maxromem 6.10.2017 01:27
  Dory pierwszy odcinek. Bardzo szybko i sprawnie przedstawił bohaterów i nakreślił relacje między nimi. Żadna z postaci nie wydaje się na razie wpychana w schemat ani przerysowana, więc zapowiada się bardzo dobrze.

  Niestety wygląda to strasznie. O ile ciepłe kolory dodają serii klimatu, to koślawe twarze trochę psują odbiór całości.

  Nic to, trzeba będzie się po prostu przyzwyczaić, bo wygląda na to, że może być warto.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 5.10.2017 20:02
  Mało brakowało i nie dotrwałbym do połowy odcinka i myślałem, żeby olać ale przebolałem i z czasem to faktycznie robi się coraz bardziej przyjazne w odbiorze. Może nie jakoś specjalnie interesujące ale jak na okruchy życia wypada naprawdę nieźle – w porównaniu do takiego Konbini Kareshi to niebo, a ziemia.

  Najważniejsze jest również to, że specjalnie nie musimy się zapoznawać z postaciami, bo kilka minut z ich życia szkolnego i „życiowego” podejścia daje całkiem wyraźny obraz bohaterów.

  Zapowiadają się przyjemne okruchy życia z możliwymi niewielkimi wątkami romantycznymi(ciężko powiedzieć po pierwszym odcinku na ile seria będzie się na nich skupiać) i ciepłym, „przyjacielskim” klimatem.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kysz 5.10.2017 19:16
  Po 1 epku
  Czyż może to być, że dostaniemy ten rzadki rodzaj romansu bez rozdmuchanych dramatów, a co najważniejsze – bez wyeksponowanego trójkąta romantycznego i to nawet pomimo obecności tak wielu bohaterów na scenie? Bo jeśli w pierwszym epku przedstawili nam głównych aktorów z tej historii, to dostaniemy przynajmniej podwójny pairing, a to by było całkiem miłe.

  Ogólnie umiejscowienie akcji podczas ostatniego semestru w liceum może okazać się bardzo trafne. Przyjaźnie i miłości w większości są już jasno ustalone, bohaterowie nie tracą czasu na zapoznawanie się, zastanawianie do którego klubu dołączyć, co chcą robić w liceum i tym podobne wszechobecne schematy. Właściwie to w szkolnych seriach temu okresowi poświęca się niewiele czasu, jeśli w ogóle się do niego dochodzi. W pierwszym odcinku ładnie pokazali swoistego rodzaju nastrój melancholii towarzyszący uczniom, których licealne życie powoli dobiega końca. Ja ten klimat kupuje i chcę więcej. Oby to faktycznie do końca pozostało takim romansem w spokojnym, okruszkowym klimacie.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime