Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Overlord II

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Windir 25.07.2019 19:43
  8/10
  Bardzo dobry i dużo lepszy sezon! Kto by pomyślał że oglądanie  kliknij: ukryte !

  Minusy:
  - Lizardmeni. Oglądanie humanoidalnych do przesady jaszczurów bolało, nuda straszna. Ale warto było się przemęczyć.

  Plusy:
  + W bardzo sensowny sposób powracających postacie z pierwszego sezonu ( kliknij: ukryte ).
  + Sporo  kliknij: ukryte  u podwładnych Ainz'a (ich płaszczenie się bardzo irytowało w pierwszym).
  + Przyzwoite walki. Cyferek z Log'a ciągle mi brakuje, ale więcej klas na ekranie, więcej skilli – jest dobrze!
  + Dużo mniej humoru na ekranie i jednocześnie dużo więcej brutalności – i nie chodzi mi o pokazywanie rozbryzgów juchy, a  kliknij: ukryte . Zdecydowanie jest mroczniej!
  + Bardzo solidne story. Są zaplanowane działania, trochę dworskich intryg, sekretna organizacja, trochę brutalnej siły wyjaśniającej problem w sekundę. Idealnie.
  + Księżniczka. WOW.
  + OP.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Po co ? 27.04.2018 10:06
  Nie bardzo rozumiem jaki jest sens oceniania pozycji w tym momencie jeżeli wiemy że za chwile pojawi się kontynuacja? Prawdopodobnie zabrakło czasu i studio nie zmieściło się w wyznaczonym terminie lub zabrakło miejsca w ramówce sezonowej i podzielono pierwotny sezon (20+) ep na dwa mniejsze sezony. Oceny będą dopiero adekwatne kiedy dostaniemy całość…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Chmura 11.04.2018 19:58
  gad lover
  O wiele lepsze od pierwszej serii, która moim zdaniem była dobra tylko do połowy. Tutaj było o wiele równiej i ciekawiej, na pewno utrzymało się moje zainteresowanie tytułem. Epizod jaszczurów był cudowny.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  mordarg 7.04.2018 12:39
  Z punktu widzenia złego
  nie będe się rozpisywał o wadach i zaletach tego anime bo to już zostało zrobione napiszę jedynie że jest ono kompletnie unikatowe gdyż „Ci źli” z którymi z reguły walczy jakiś protagonista z oczojebnym fryzem są tutaj głównymi bohaterami to tak jakbyśmy w Naruto obserwowali akcję z punktu widzenia akatsuki. Lub W Bliczu byśly śledzili historię Espady która tryiumfuje jest to naprawdę niespotykamy zabieg. Ci wszyscy kolesie Ainsa którzy początkowo wydali się denerwującym dodatkiem okazują sie wlasnie taką jego prywatną „Espadą” w której każdy ma odpowiednią moc i odpowiednie motywacje. Jestem dopiero w połowie i zastanawia mnie czy taki stan rzeczy się utrzyma ?? :) Czy będzie jakis mega zwrot akcji i anime pójdzie w kompletnie innymi kierunku ??
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  sogi 5.04.2018 00:22
  Overlord 2
  Niestety Overlord 2 nie był tym na co czekał chyba nikt z nas. Ulotnił się fajny klimacik z pierwszej serii. Dobrze że jest w lipcu 2018 już dalszy ciąg a więc 3sezon bo po tych 13epkach nie mam nawet ochoty pisać czy było dobrze czy źle Porównując do 1 sezonu było przeciętnie i nijako. Fabuła rozmyła się na jaszczurkach Sebasie i ekipie do bicia. Najciekawszą postacią była dla mnie Evileye mimo że czasu ekranowego za dużo nie miała a potem było to głupkowate mistrzu Momon.Ciekawe że na końcu bez maski wyglądała jak Shalatear. Nawet walka Momona Ainsa z Demiurge była słaba i pompatycznie przerysowana a te nadęte teksty podczas to już żal. To już lepiej się walkę z pokojówką robalem oglądało. Podsumowując temat oby 3 sezon pozytywnie zaskoczył ponieważ ten poirytował mnie po całości a czekalem na niego jak na szpilach z nadzieją na coś na poziomie 1 serii. Szkoda.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 11
  Ciku 4.04.2018 20:33
  Kolejne anime w tym sezonie, które mnie rozczarowało.

  Ogólnie nie jest jakoś źle, ale denerwujące jest to, że tak bardzo skupili się na nic nieznaczących, a do tego niesamowicie słabych postaciach. Poważnie, z nowych postaci chyba tylko Evileye zasługuje na mały plusik i ta „zła” księżniczka.

  Jaszczurki były nawet OK, szkoda że później o nich całkowicie zapomniano.
  Sebas arc był do niczego.

  Końcówka z atakiem na stolice też taka 3/10 bo dwie fajne walki, ale nic więcej.

  No słabo. Mam nadzieje, że w 3 sezonie skupią się na ekipie Nazaricka, bo inaczej to będzie kolejna dawka nudy.

  Po prostu, zbyt mało Overlorda, w tym Overlordzie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Nikodemsky 3.04.2018 18:48
  W lipcu 3 sezon: [link] :3
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Akawashi 3.04.2018 18:46
  Evileye taka urocza <3 Zaraz kolejny sezon, więc jak tak to ma wyglądać, to niech sobie tempo będzie jakie jest.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 3.04.2018 18:09
  Dałbym 10, ale jednak były przestoje i odcinki w których mało co się działo przez co musieli nadganiać w innych. Gdybym miał liczyć przez pryzmat samego Lizardmen arc oceniłbym na 10 :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Weiter 28.03.2018 00:46
  Nie ogarniam tej serii. Wszystko tutaj jest tak budowane i rozległe jakby seria miała mieć 200+ odcinków..
  A tymczasem dostajemy dwa sezony. Z czego ten 2 po 3 latach.. Prawdopodobnie zdążę zginąć w wypadku/choroby niż dotrwać do końca. ^^
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Ciku 23.03.2018 07:00
  Strasznie nierówne, rozciągnięte i przegadane.

  Anime z takim potencjałem powinno korzystać z tego garściami, a nie że 80% odcinka to nudna paplanina, 10% akcja i 10% śmieszki :/
  O ile ekipa Nazaricka jeszcze jest w miarę OK podczas przegadanych odcinków, tak pozostałe paplaniny zmieściłyby się w 2­‑3 minuty.

  No i najważniejsze. HALO ALBEDO? Jak można tej postaci dawać po kilka­‑kilkanaście sekund? Za takie coś się dyby należą.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  blob 20.03.2018 19:02
  Odc. 11
  Uff, ten odcinek wynagrodził mi słabsze odcinki tego sezonu. Chociaż myślałem, że  kliknij: ukryte .
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 20.03.2018 17:52
  ep11
  Dopiero się rozkręciło, pojawiły się ciekawe plot twisty i za dwa odcinki koniec… smutek człowieka bierze w takich momentach :\ Beznadziejny pacing tego sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Rolaka 11.03.2018 21:32
  To jest... nudne?
  Nie jestem wielką fanką Overlorda. Od razu przyznaję, że gdy wielu zachwycało się pierwszą serią, ja podeszłam do niej sceptycznie, choć uwielbiam dark fantasy i motywy zawarte w tym gatunku. Aczkolwiek Overlord nie trafiło do mnie, choć podobało się, doceniłam zalety tego tytułu i z chęcią i nadzieją zaczęłam cotygodniowe oglądanie drugiej serii. I… zawiodłam się, bo jest nudno. Mam wrażenie, jakbym oglądała zupełnie dwa różne tytuły. Może i pierwszy sezon nie był napakowany akcją jak jakiś shounen, ale zawierał na tyle ciekawą fabułę, że oglądało się serię z odcinka na odcinek. Tutaj natomiast mam ochotę przewinąć połowę odcinka i w zasadzie niemal tak robię, bo jest strasznie nudno. Najciekawsze sceny zostawiają na sam koniec, wątki, które możnaby ciekawie rozwinąć są marnotrawione i dostajemy 80% typowego shounena, żeby w końcu się gdzieś doczekać 20% prawdziwego dark fantasy. Chyba wiem, gdzie leży problem, ale może mam złe odczucia. Uważam, że zaistniał tu konflikt między książką a jej ekranizacją w typowej dla tego obszaru kwestii – nie wszystko da się przenieść na ekran. To co w książce jest ciekawe, intrygujące w adaptacji/ekranizacji może być nudne i nieciekawe. I mam wrażenie, że właśnie tutaj leży problem, choć mogę się mylić i nawet LN ten arc jest nudny. Nie mniej, zawiodłam się. Obejrzę do końca, bo jestem ciekawa, jak zamknął wszystkie wątki, a że pozostały już tylko 4 odcinki to już można dać ostatnią szansę na poprawę.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Slova 7.03.2018 17:33
  Nie wiem jak oni chcą w 3 odcinkach zamknąć story sebasa i jeszcze pokazać to, co w openingu. Pacing leży w tym sezonie. 9 odcinek – do połowy nic się nie dzieje, sebas rozprawia się z jakimiś pionkami, istotne rzeczy tylko pod koniec… to można było w 5 minut załatwić.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 7.03.2018 00:00
  Sebas sooo badass :D i lovelas.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ciku 3.03.2018 07:29
  Odc 8.
  Ja myślałem, że jaszczurki były nieciekawe(chociaż ostatnie 2 odcinki dały radę), ale w porównaniu do tego nam serwują teraz, to niebo a ziemia.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  blob 21.02.2018 18:49
  Odcinek 7
  Chyba pierwszy odcinek Overlorda który mnie zawiódł. Z założenia miał pewnie wprowadzić postacie (Blue Rose) tak żeby się z nimi oswoić, ale był przegadany i po prostu nudny. Uważam, że na to co w nim zawarto starczyłoby góra z 10 min. Pacing Lizardmen Arc był o wiele lepszy. Jeśli tak to ma wyglądać, to żałuje że nie było więcej odcinków Lizardmen Arc…

  Na dodatek mieliśmy wyraźny spadek jakości grafiki, krzywe gęby i takie tam. Serio? Tak popularna seria a oni odwalają fuszerę bo „i tak będzie blu­‑ray”? Nie przystoi…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 13.02.2018 19:31
  Ech, ciężko oglądać serię gdy ciągle patrzysz ile zostało do końca danego odcinka. W sensie pozytywnym oczywiście, każdy odcinek to dla mnie taka przyjemność po prostu…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 6.02.2018 18:15
  ep 5
  Czyli możemy już zamknąć arc jaszczurów i pójść dalej?

  Swoją drogą nie spodziewałem się, że faktycznie pokażą  kliknij: ukryte  :D No ale za m.in. takie wstawki kocham Overlorda. Swoją drogą spodziewałem się trochę czegoś bardziej pomysłowego na karę dla Shaltear ale też było zabawnie.

  Pokaz siły Cocytusa też zrobił zrobił swoje. Zastanawiam się jak by wyglądała walka pomiędzy nim, a kimś z równą/większą siłą.

  Odcinek bardzo dobry.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  gosc 4.02.2018 12:19
  AD&D w anime
  Fajne i ze znawstwem tematu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 9
  Sogi 2.02.2018 21:51
  Nie wiem po kiego ta historia z jaszczurami jest męczona aż 4 ep ale zaczyna mnie to poważnie wpieniać. Czekałem na dalszy rozwój akcji z sezonu pierwszego który był rewelacyjny a tu na start serii taki ZONK. Przecież te 4ep można było zamknąć w 2. Jak sezon jest rozpisany na 13 epków to na poważnie zaczynam się martwić co z tego będzie dalej. Pozostaje czekać dalej chyba że ktoś czyta novelke i wie ile to potrwa.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Akawashi 24.01.2018 13:04
  Ale pokemon to mnie rozwalił :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  Saarverok 23.01.2018 22:47
  osohozi
  Szybkie pytanie, bo pierwszy sezon był jakiś czas temu i już nie pamiętam –  kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 23.01.2018 20:00
  Po odcinku 3 mogę powiedzieć tylko, że...
  ...to anime jest spełnieniem marzeń geeka fantasy!
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime