Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Komentarze

Grand Blue

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Windir 3.06.2019 11:13
  7+/10
  Niezła studencka (pełnoletni bohaterowie) komedia. Na minus kumple ze szkoły i gagi z nimi. Na plus cała reszta. Ekstra plusik do oceny za aktorów – mistrzostwo świata.
  PS: większość humoru GB dotyczy wirujących siusiaków i absurdalnych ilości alkoholu (młodość się przypomina!), więc zdecydowanie nie jest do rzecz dla każdego.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Dx51 4.12.2018 10:13
  Super się oglądało, na prawdę, kawał dobrej komedii. Uśmiałem się niesamowicie podczas oglądania. Ale i tak najbardziej miażdży pierwszy odcinek.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 6.10.2018 19:51
  Oj, będę tęsknił za tym lajtowym klimacikiem. 8/10.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 7
  blob 31.08.2018 22:15
  Hmm, czy w Japonii psucie komuś związku z zazdrości to coś normalnego?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  blob 18.08.2018 10:38
  Hmm, nie jest to może zaskoczenie, ale też nigdy nie widziałem żeby gdziekolwiek japońscy uczniowie/studenci ściągali na kolokwium. A tu proszę :P A niby tylko u nas oszukują (przynajmniej wdg różnych zakompleksionych źródeł, które to gloryfikują „zachodnie” modele nauki)...

  Seria nie przestaje mnie śmieszyć. Może te gagi z obnażaniem stają się już wtórne, ale to jak bohaterowie mierzą się z trudami życia studenckiego i to jak jest to ekspresyjnie przedstawione i przerysowane powoduje, że śmieję się w głos :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  blob 11.08.2018 22:27
  Jak to mówią hamerykanie: „świetnie się bawię!”.

  Może na dłuższą metę ten humor mi się przeje, ale pomijając że wątek romantyczny stoi (bohaterowie są dorośli więc liczyłem, że i relację będą poważniejsze) ogląda mi się to przednio. Rzucę kliszą, ale przypominają mi się czasy studenckie :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Kururugi 11.08.2018 22:08
  Rewelacja
  jak dla mnie bomba, czuję się ustaysfakcjonowany adaptacją.
  Wg mnie nie dało się dobrać lepszej obsady seiyuu :)
  I jak dla mnie opening roku :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Eshaze 11.08.2018 20:18
  Niby w kółko te same gagi, a jednak przy każdym odcinku płaczę ze śmiechu. Mój faworyt sezonu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ciku 5.08.2018 12:26
  Jakoś nie mogę się do tego przekonać. Nie jest to jakieś bardzo złe anime, ale tez nie mogę powiedzieć że dobre czy nawet przeciętne. Zdarzają się fajne momenty, ale 1­‑2 na odcinek to nadal za mało, a szkoda bo liczyłem że będzie to trochę inne, lepsze.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ryuuu 27.07.2018 23:24
  Po 3 epkach
  Ciężko mi ocenić to anime. Nie zaśmiałem się ani razu, a w większości czasu tytuł ten przynudzał. Ciągle te same powtarzane punche już mi się znudziły. Bohaterowie na razie bez szału natomiast wyjątkowo słabi są ci napakowani goście. Nie wiem czemu, ale każda scena z nimi jest przynudzająca i słaba. Liczę, że się to jeszcze rozkręci.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 20.07.2018 22:08
  mega pozytywnie
  Patrząc na ten sezon letni, faktycznie czuję lato – oprócz koledżowego lajfu zaprezentowanego tutaj mam Harukana Receive. Obie serie przyjemnie się ogląda w oczekiwaniu na wymarzony urlop. Tutaj akurat Grand Blue wygrywa, bo chociaż humor jest, ujmijmy to dość dosadnie, prostacki, to i tak całość pozwala się cieszyć wakacyjnym klimatem. Grafika jest ładna, a całość jest solidnie zrealizowana. Z mojej strony jeżeli miałbym oceniać jest takie 6/10, ale za wakacyjny klimat to z dwa punkty w górę :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kysz 14.07.2018 21:26
  Po 1 epku - drop
  Zdecydowanie nie mój typ humoru (choć np. taka Gintama, która prezentuje podobny styl, już do mnie trafia). Proste (żeby nie rzec – prostackie), mało wyszukane żarty związane z paradowaniem nago i piciem dużej ilości alkoholu. W sumie to niewiele więcej się w tym odcinku działo. Ah, i jeszcze potem bohater umierał na uczelni, siedząc na sali w samych slipkach, bo tak się jakoś złożyło, że praktycznie prosto z popijawy tam trafił. Miałoby to potencjał, zwłaszcza, że bohaterowie nie są już w wieku licealnym, ale jednak przez te gagi mnie odrzuca. Drop po pierwszym epku.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 14.07.2018 11:06
  Nie jest to mój rodzaj humoru. No ale z drugiej strony reżyserem jest Shinji Takamatsu, który jest odpowiedzialny za masę świetnych tytułów. Problem polega an tym, że na pierwszy rzut oka materiał źródłowy Grand Blue nie jest na poziomie Gintamy czy Nichibros. Moim zdaniem nawet jest tu trochę gorzej niż w wypadku Ixion Sagi DT. Zobaczy się.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kamen 13.07.2018 23:21
  Niezłe. Śmiszne i z fanserwisem. OP też bardzo pozytywny.
  Chociaż przyznam szczerze, że więcej oczekiwałem od tej serii.
  A może po prostu za dużo widziałem Gintamy, żeby to śmieszyło aż tak.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Saarverok 13.07.2018 22:23
  No, to jest kandydat na anime sezonu. Uśmiałem się niesamowicie :D
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime