Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Studio JG

Komentarze

JoJo no Kimyou na Bouken: Ougon no Kaze

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Manek780018 14.01.2020 01:42
  Fajne fajne
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  mordarg 25.10.2019 15:56
  Cała seria Jojo jest wgl wspaniałym fenomenem. To że co serię zmienia nam się pokolenie i bohaterem jest tak naprawdę historia która ciągnie się przez pokolenia. Dzięki tej konstrukcji cały czas Jojo trwa zaraz obok takich shoenów jak Boruto czy One Piece ale na swój własny inny sposób. Co się zaś tyczy Ooogun Kaze – seria wspaniała utrzymuje w sobie ducha serii Jojo lecz jest najbardziej odmienna ze wszystkich dotychczasowych serii może też dlatego że głównym bohaterem nie jest potomek Joestaró'w tylko ktoś z drugiej strony barykady czyli potomek Dio. Bawiłem się wpaniale – Co prawda Stardust Cursade to nie jest ale spodoba się każdemu fanowi Joja ; )
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 29.07.2019 21:47
  NO U
  Wszyscy na początku się zastanawiali, jak właściwie działa King Crimson, ale Golden Experience Requiem zdecydowanie przebił nawet najbardziej absurdalne standy w JoJo. Myślę, że sam Araki do końca nie wiedział, co właściwie stworzył i to nie pierwszy raz, ale wybaczam.
  I tak ten part był świetny.
  Dobra, fabuła to maksymalnie 6/10 – pełna dziur, dziwnych przejść, plot armorów i nieścisłości… Bohaterowie to też dość nierówna pod względem charakterów i logiki zgraja, ale jednak zupełnie mi to nie przeszkadzało.
  Albo jestem fanboyem, albo DavidPro udało się tak skutecznie zamaskować wszelkie wady pierwowzoru, że nie wpływa to na przyjemność z oglądania.
  Tak czy siak, za samą grafikę (to już kwestia gustu jednak) i muzykę seria ta zasługuje na najwyższe noty.
  Ja daję 9/10, czyli bez zmian. Poziom poprzednich części utrzymany.
  Czekam na Stone Ocean, albo chociaż Purple Haze Feedback.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 11.06.2019 22:17
  His name is Diavolo
  Nie chcę nic mówić, ale Diavolo jest hot.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 3
  ZSRRKnight 26.05.2019 22:38
  Ja, Giorno Giovanna, mam marzenie!
  Możnaby długo narzekać na dziury fabularne, liczne plot armory (Mista vs Prosciutto, Bruno vs Boss) i nielogiczności („usunięcie” Fugo, naginanie zasad działania Golden Experience), ale tę serię ogląda się tak przyjemnie i tak bardzo wciąga, że te wady, które normalnie dyskwalifikują anime (vide SAO) zupełnie tutaj nie przeszkadzają. Ogromna w tym zasługa postaci (przede wszystkim Giorno, o którym niżej), ogólnej dziwaczności (Baby Face,  kliknij: ukryte ) i świetnych, jak zwykle w JoJo, walk. No i cała ta gangsterska, poważna atmosfera w zderzeniu z absurdalnymi wydarzeniami, patosem i dramatyzmem tworzy naprawdę fajny efekt czarnohumorowej groteski.
  A nawet jeśliby tego wszystkiego nie było, mógłbym tę serię oglądać tylko dla Giorno (ewentualnie Doppio). Dużo jest opinii o tym, że Giorno bardzo przypomina Jonathana z pierwszej części i można się z nimi po części zgodzić. Jest trochę z niego Gary Stu, ale w takim pozytywnym względzie. Nieustępliwy, sprawiedliwy, bezlitosny. Jak dla mnie wzór badassa, ale nie takiego czystego twardziela jak Jotaro, tylko delikatnego, broniącego swoich przyjaciół i ideałów badassa. No, i Giorno jest po prostu piękny. Ten sezon JoJo jest naprawdę gejowy (Pesci x Prosciutto, Tiziano x Squalo, Cioccolatta x Secco) i trudno uciec od tego oddziaływania. Aż się dziwię, że ta część nie jest popularna wśród yaoistek, bo materiału na shipy tu naprawdę sporo.
  A wracając do ogólnej jakości serialu, nie możnaby nie wspomnieć o animacji i muzyce. Nie chcę się rozwodzić nad genialnością i pomysłowością projektów postaci, bo to dość oczywisty wniosek, ale chciałbym się trochę skupić na tłach. O ile z poprzednich odsłon JoJo trudno mi sobie przypomnieć jakieś bardziej charakterystyczne widoczki (ewentualnie Morioh, ale to głównie ze względu na kolorystykę), tak tutaj w praktycznie każdym odcinku są piękne, dopracowane tła. Byłem ostatnio w Wenecji i Rzymie, wiem jak to wygląda w rzeczywistości i muszę naprawdę pochwalić Arakiego i gości z DavidPro. Kawał dobrej, artystycznej roboty.
  A muzyka… No, Yugo Kanno to zaufany kompozytor, który praktycznie nigdy nie zawodzi. Il Vento D'Oro to jeden z najlepszych kawałków jakie kiedykolwiek słyszałem w anime i bardzo polecam, by się z nim zapoznać.
  Ogólnie bawię się świetnie i bardzo żałuję, że anime zbliża się do końca. Będę tęsknić za tą cotygodniową dawką absurdu i akcji. Tymczasem jednak oglądam dalej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Eshaze 12.04.2019 22:10
  Rety, co tu się wyprawia. Jest to chyba najlepszy zekranizowany part.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  blob 3.02.2019 23:50
  Wiem, że JoJo do dziwny cykl, ale pod względem dziwności ta seria chyba przebija wszystkie poprzednie. Dziwność postaci i ich Standów jest ponad wszystkie normy, a już gadający komputer który jednocześnie jest w stanie tworzyć dzieci, które to są Standami jest tego esencją :P
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  vries 12.10.2018 21:42
  OP i ED są meh. Tego się po Jojo nie spodziewałem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  ZSRRKnight 5.10.2018 21:41
  odcinek 1
  O fabule i akcji pisać nie będę, bo raczej wszyscy wiedzą na co można liczyć, ale grafika to ohoho. Jeśli utrzymają taki poziom animacji przez 39 odcinków może być z tego chyba najładniejsza część JoJo. Poza tym w następnym odcinku już będzie dłuższa walka, więc jest na co czekać.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime