Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Kyaa! - magazyn o animacji, mandze i kulturze japońskiej

Komentarze

Release the Spyce

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 9.12.2018 23:41
  No nie wierzę, w końcu dobry odcinek! Był fajny zwrot akcji, dobre tempo, dobra muzyka i odpowiednia doza brutalności. Gdyby cały serial tak wyglądał… No nic, czekam na finał, bo nieźle się to wszystko rozkreciło. Choć biorąc pod uwagę ogólną jakość tego anime może być różnie, postaram się być dobrej myśli i uwierzyć, że chociaż końcówka będzie dobra.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 23.10.2018 10:45
  Bardzo, bardzo szkoda, że tak fajny pomysł został zniszczony przez słabe postacie, fabułę i brak logiki. Być może warstwa techniczna jest dobra, ale ewidentnie twórcy olali inne aspekty. Obejrzę do końca, ale więcej niż 6/10 raczej nie będzie
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 14.10.2018 19:34
  ep2
  Coraz bardziej podobne do Kingsmanów :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Kysz 10.10.2018 12:44
  Po 1 epku
  Tak jak się spodziewałam – nic szczególnego. Ot, taka uboga wersja Princess Principal bez pomysłu na siebie. Wsadzili stado uroczych dziewczynek, które ratują świat i myślą, że to wystarczy. Ech, nawet nie chce mi się pisać jak bardzo oklepany to motyw.

  Ale nawet na utartych schematach można daleko zajechać, jeśli widać jakiś fajny pomysł na ich wykorzystanie. A tego tu nie odczułam. Co gorsza, odniosłam wręcz wrażenie, że twórcy wrzucają tutaj to, co akurat jest im potrzebne, nie przejmując się za bardzo założeniami tego świata. Bohaterki dysponują takimi możliwościami technicznymi, że aż głowa boli. Nawet nie wiem po co im te przyprawy, bo skoro mają całą masę różnego rodzaju gadżetów w stylu Bonda, to i bez wspomagaczy by sobie pomogły. No, ale wtedy nie mogłyby się im tak oczka świecić, no i musiałoby się obyć bez takich szałowych akcji z kataną. Ogólnie jest absurdalnie a przez to mało interesująco. O ileż ciekawiej by się to oglądało, gdyby miało to jakiś sens.

  Wciąż wszakże nie jest to rzecz całkowicie skreślająca ten tytuł. W dalszej kolejności bowiem wypada się przyjrzeć bohaterkom. I pod tym względem też póki co szału nie ma. Zestaw postaci będzie klasyczny, do tego niestety uzupełniony yuri fanserwisem. Skoro w pierwszym epku już było lizanie i sceny zazdrości, to dalej spodziewać się należy tylko spotęgowania takich motywów. Osobiście ich nie lubię, ale nie mam nic przeciwko, jeśli nie stanowią one podstawy w kreacji bohaterek, tj. mają one jakiś charakter, a ich wzajemn relacje są głębsze niż wzajemne klejenie się do siebie. Na razie żadna z bohaterek mnie do siebie nie przekonała, wręcz wszystkie wypadły trochę mdło.

  Niewątpliwie za zaletę należy uznać dynamiczne sceny walki i ogólnie całą oprawę graficzną. Jak się przymknie oko na to, że to bez sensu, to można nawet czerpać jakąś przyjemność z ich oglądania. Podoba mi się też, że momentami widać, jakby twórcy nie traktowali tego tak całkiem serio i może w tym upatrywać należy jakiejś nadziei. Ot, chociażby ten ochroniarz na początku i to, co się potem stało z nim i jego szefem. Gdzieś w tym wyczułam delikatne motywy autoparodii, więc jak w to pójdą, to będzie fajnie.

  Oglądać będę na pewno, nie jest to w końcu takie złe i na razie nic mnie do tego nie zraziło (absurdy świata przedstawionego są głupie, ale mnie nie odrzucają jako tako). Na cuda nie liczę, powtórki z Princess Principal tu nie będzie, ale chociaż jako przyjemne patrzydło to się powinno sprawdzić.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 15
  Koogie 9.10.2018 09:36
  Wyszło wyjątkowo miernie. Postaci bez polotu, akcja raczej generyczna i ogólnie mało w tym było energii i kreatywności. Nie porzucam jeszcze, ale pierwszy odcinek był mierny. Princess Principal aż buchał oryginalnymi pomysłami, tutaj wydaje się jest tego anty­‑teza.

  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Otak 8.10.2018 20:44
  1ep
  Podoba mi się. Podobne do Princess Principal tylko że mniej mroczne. Ciekawe czy też jak w PP będzie shoujo ai między którymikolwiek shoujo ninjami? Yuki Hanzomon to chyba nawiązanie do słynnego ninja/samuraja Hattori Hanzo co służył pod Ieyasu Tokugawą, prawdopodobnie też fuzja słów Hanzo oraz Cinnamon (przyprawą którą jednooka się powerupuje), walki dynamiczne i płynne, fajne jest to że póki co zero fan serwisu pomimo że prym wiodą postacie żeńskie.

  SPOILER kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime