Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Komentarze

Carole & Tuesday

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 19.09.2019 21:02
  Odcinek 22 Angela last stand!
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  BreakFan 13.09.2019 23:27
  Carolu & Tsusday
  Po obejrzeniu do odcinka 21

  Ocena zdążyła u mnie spaść z 9/10(po kilku pierwszych odcinkach) do 5/10 na ten moment. Wątek głównej pary bohaterek robi się coraz to bardziej mdły z odcinka na odcinek i tak gdzieś od kliku jego finał przestał mnie interesować. Ostatnie dwa odcinki tylko czekałem aż przejdą do Angeli(która to wypada w porównaniu o niebo lepiej), nie mogąc już zdzierżyć tego co dzieje się u dziewczyn.

  Trzech chłoptasi zostało wsadzonych po nic, nawet jako tło wypadają słabo, a  kliknij: ukryte  Bohaterowie tygodnia, których mogłoby nie być, a zamiast tego dało się poświęcić ten czas na rozbudowanie reszty na ten przykład.  kliknij: ukryte  Więcej nie znaczy wcale lepiej…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Alt_TruIsta 12.09.2019 19:01
  Odcinek 21
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 5.09.2019 21:38
  Odcinek 20
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Rinsey 2.09.2019 19:05
  Odcinek 19
  I tak już moje oczekiwania względem tego anime poszły na dno, ale ten odcinek był nawet, nawet. Zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi odcinkami. Również w moich oczach zyskała Angela, no i Tao zaczyna coś robić. Może przerzucenie ciężaru na tę dwójkę uratuje choć trochę całą serię.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kaczka 2.09.2019 00:12
  19 odcinek
  Widzę, że chyba już większość dropnęła tę serię i wcale się nie dziwię. Fabuła zupełnie zniknęła, wątek muzyczny sprowadzony został do piosenki odcinka, która jest tak samo mdła jak wszystkie poprzednie. Aż zaczęłam kibicować Angeli, bo jej utwory są zdecydowanie lepsze, a  kliknij: ukryte  jakby ocieplił jej wizerunek, bo faktycznie można jej współczuć. Myślę, że to anime można już nazwać zawodem sezonu (a nawet dwóch).
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 1.09.2019 12:50
  Odcinek 19
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 25.08.2019 14:58
  Odcinek 18
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 18.08.2019 15:21
  Odcinek 17
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 10.08.2019 14:28
  Odcinek 16
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 5
  Ancietejka 8.08.2019 21:20
  Ech, moja cierpliwość przy kolejnej „postaci tygodnia” się skończyła – drop. O jakieś pięć odcinków za późno…
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 3.08.2019 16:08
  Odcinek 15
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 2.08.2019 17:36
  Ech...
  A zaczynało się tak dobrze… Z każdym odcinkiem coraz bardziej zanika poczucie jakiegokolwiek rozplanowania akcji. Bardziej mi się to kojarzy z cotygodniową burzą mózgów, gdzie co tydzień zmienia się koncepcja serii. Będę oglądać do końca, bo mam ogromną słabość do anime traktujących o muzyce, ale raczej nie ocenię wysoko.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 2.08.2019 17:06
  odcinek 15
  Ech, w końcu pojawiła się jakaś intrygująca postać (że jej wątek to kolejny zapychacz, byle coś było, to inna sprawa), a co robią twórcy?  kliknij: ukryte  Chociaż jeszcze nim było jasne, co się stanie, domyślałam się, że nie zostanie on stałym bohaterem serii. Głosowo rewelacja, dawno mnie tak nie urzekł czyjś głos, znaczy w mowie, bo śpiewu nie będę komentować.
  Reszta odcinka… Czy twórcy w ogóle mają jakiś pomysł, jak prowadzić fabułę? Za tydzień pewnie znów dostaniemy coś zupełnie innego, pojawią się kolejne postacie „na raz”. Z tych wszystkich, jakie dotychczas poznaliśmy, można by wymyślić masę fajnych wątków czy rozbudować te, które widzieliśmy, no ale lepiej im od razu podziękować i zaprosić kolejne do paru scenek.

  W ogóle tak mało mnie już obchodzi ta seria, że nie zauważyłam, że tydzień temu nie było odcinka.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  yapi-kun 19.07.2019 18:22
  Anime wychodzi na prostą.

  Od dwunastego epizodu wreszcie ogląda mi się to tak, jak sobie tego życzyłem od samego początku. Ładny łańcuszek wydarzeń, do tego interakcje między bohaterkami wreszcie jakoś wyglądają. Czekam na więcej.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 18.07.2019 17:54
  Odcinek 14
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Weiter 17.07.2019 15:21
  2 - op
  Ło panie dawno tak biednego openingu nie słyszałem. Nie dość, że sam wokal byle jaki, to instrumenty z tą piosenką w ogóle nie współgrają. W stosunku do poprzedniego, dramat.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Ancietejka 16.07.2019 11:04
  odcinek 13
  To się coraz gorsze robi, a przyjemność z oglądania wynosi prawie zero. Jedynym plusikiem odcinka było usłyszenie J. Suwabe.

  Nie lubię porzucać serii w połowie sezonu, no bo skoro wytrzymałam tyle odcinków, głupio, żeby się mój czas zmarnował, z drugiej strony mogę zmarnować go jeszcze więcej, pozostając przy anime, które co chwila wali w widza różnymi głupotkami wymyślonymi na potrzeby kiepskiego scenariusza.

  Muzycznie wciąż nijako i na jedno kopyto, no ale to już nie powinno mnie dziwić – dziewczyny wykonują taką i taką muzykę i tyle; mnie ona po prostu nie podchodzi. Nowe piosenki przewodnie też nie wzbudziły mojego zachwytu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 11.07.2019 19:20
  Odcinek 13
   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kaczka 11.07.2019 17:47
  odcinek 13
  Wow, no to wracamy do punktu wyjścia? Tak jakby dziewczyny nie mogły zacząć od tego wrzucania filmików do internetu, w końcu już dzięki jednemu stały się popularne. I na co był ten cały przeciągnięty konkurs?
  Nowy opening mi się nie podoba, ale za to piosenki w odcinku były niezłe.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Alt_TruIsta 10.07.2019 19:47
  Dość szybko doszło do kolejnego starcia miedzy dziewczynami.

  Carole i Tuesday(Opening 2) Vs Angela(Ending 2).

  W nowym openingu dziewczyny idą sobie razem radośnie śpiewając i podziwiają otoczenie. Angela natomiast w endingu nie zwraca na nic uwagi tylko dość pewnie idzie prosto przed siebie.

  Ogólnie wygrała Angela ;p.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  yapi-kun 8.07.2019 17:46
  @12

  Wreszcie odcinek, który mi się zdecydowanie spodobał. Iście kinowy pacing, doskonała reżyseria i wianuszek wydarzeń, które nie oglądają się za siebie tylko gnają ku satysfakcjonującemu finałowi.  kliknij: ukryte  Wreszcie podoba mi się rozwój postaci, nie tylko Carole i Tuesday, ale i rzeczonej Angeli właśnie. Na ogromny minus kolejny raz powtarzające się statyczne plansze podczas wykonów, niestety o ile anime podoba mi się stylistycznie i animacyjnie, to widać tną koszta gdzie tylko się da.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 4.07.2019 01:13
  Carole & Tuesday po 12 odcinku
   kliknij: ukryte 

  Połowa seansu za mną i jeśli miałbym jakoś wstępie podsumowywać to jestem mimo wszystko zawiedziony, a już na pewno seria jak na razie nie spełniła pokładanych w nich nadziei, jakie miałem tuż po pierwszym epizodzie. Tak naprawdę pierwsze 12 odcinków ratuje wspominany przeze mnie już wielokrotnie utwór Loneliest Girl i nie wiem czy to też na dłuższą metę nie będzie wadą produkcji. Twórcy przywalili genialnym ostem już na początku i teraz nie potrafią tego pobić. Tak czy siak, miejmy tylko nadzieję, że w drugiej połowie to zrekompensują i będzie lepiej.

   kliknij: ukryte 
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Kaczka 1.07.2019 17:16
  12 odcinków
  Jednak udało mi się nadgonić to anime! No to dodam coś od siebie o tym nieszczęsnym konkursie, bo tak jak sam pomysł mi nie przeszkadza, to jakość wykonania była co najmniej… średnia.

  Zacznijmy od tego, że jedynym rywalem dziewczyn była Angela i to było wiadome od początku. Inni uczestnicy albo nic sobą nie wnosili (GGK), albo byli irytujący (Pyotr, Cybelle). A przecież mogłoby być tak fajnie, jakby nadać im trochę głębi i pozwolić widzom ich polubić, by nie wiadomo było, komu w końcu kibicować.

  Za to jurorzy byli w porządku, takie stereotypy sędziów, których możemy zobaczyć we wszystkich tego typu programach.

  Śmieszyło mnie też, że to miały być niby największe talenty, a tak naprawdę chyba tylko Angela miała tam porządny głos – reszta była może i przyjemna, ale bez szału. I to z naszymi głównymi bohaterkami na czele. Tylko dzięki temu, że w  kliknij: ukryte  mogły na równi konkurować z Angelą, bo ich piosenka z półfinału była tak nijaka, że nawet one same wydawały się być nią znudzone…

   kliknij: ukryte 

  Ciekawa jestem, co zobaczymy w drugiej części serii, bo według mnie ten dwunasty odcinek naprawdę pasowałby już na zakończenie. A może jeszcze uda się wrócić do poziomu początkowych odcinków.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Ancietejka 28.06.2019 12:48
  Uff, koniec głupiego konkursu. Rozegrali to po najmniejszej linii oporu. I jeszcze ten zbieg okoliczności  kliknij: ukryte 
  W przeciwieństwie do chyba wszystkich nie zachwycam się „Loneliest Girl”, choć zgadzam się, że to ich jak na razie najlepszy utwór.
  Co do występu Angeli… po pięciu minutach już go nie pamiętałam.

  Dobra, koniec złośliwości. Z plusów to coraz bardziej podoba mi się Angela, fajno, że nie zrobili z niej typową „muszę wygrać za wszelką cenę”, że potrafi uczciwie rywalizować itp.
  Pierwszą połowę oceniam na 5/10. Pierwsze cztery­‑pięć odcinków było bardzo porządne, mimo już na tym etapie występującej schematyczności, niestety, wejście konkursu rozwleczonego bodajże na pięć epizodów znacznie zmniejszyło moją przyjemność z oglądania. Więcej pisałam w poprzednich komentarzach, trafny jest też bardzo post Tassadara, zwłaszcza o bohaterach. Nawet czuję coś w rodzaju ulgi, że nareszcie rozpoczniemy nowy etap – oby lepszy i ciekawszy. Jeśli tak się stanie, nie wątpię, że moja końcowa ocena podskoczy o 1­‑2 (może 3?) oczka.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime