Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Komentarze

Yesterday o Utatte

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 20
  Fan anime 13.05.2020 22:48
  5 odcinek pytanie
  Czy przegapiłem jakiś timeskip? Pojawia się  kliknij: ukryte  Jest jakaś luka w moim rozumowaniu czy odcinki 1 i 5 dzieli jakieś półtora roku?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  kot schrödingera 27.04.2020 03:10
  Jak powrót do domu...
  ...i tęsknota za czymś przeszłym w jednym: począwszy od samego tytułu (yesterday…) po takie urocze szczegóły jak kasety magnetofonowe i telefony na kablu z wykręcaną tarczą. Nie wiem czy dotyka to bardziej bohaterów tkwiących po uszy w przeszłości czy zgrabnie manipulowanej podświadomości widzów. Po czwartym odcinku kocham to.

  I nawet jeśli dalej to położą, to wystarczy na koniec krótka migawka z Haru, Uozumi i całą załogą teraz, we współczesności, po dwudziestu latach, i będę skakał jak głupi z radości.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Slova 20.04.2020 10:50
  Tak, jak pisałem uprzednio, że nauczycielka do śmieci, tak teraz uważam, że główny bohater to zasługuje tylko na obicie mordy i zdjęcie z anteny. Dawno żaden rysunkowy typ mnie tak nie rozjuszył. Nie no, mam ekstremalną frajdę podczas seansu, nie ma co.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 1
  Weiter 20.04.2020 02:57
  Poprawność - EP3
  Po tym odcinku mam wielkie obawy, że zwyczajnie w świecie będzie taka poprawność polityczna i pary rozłożą się w durny sposób. Sugeruje mi to „randomowe” spotkanie kuro i rou..

  Czyli Shinako/Rikuo i Kuro/Rou.. Mieliśmy to już chyba w kazu no hokai i innej serii, której tytułu już nie pamiętam ><

  Też uważam, że postać Kuro jest cudna ^^  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Łowca czarownic 19.04.2020 21:34
  Po 3 odcinku
  Póki co jest wyśmienicie zarówno pod względem fabularnym jak i tego jak to wygląda. Mam nadzieję, że tego nie zepsują. Postać Kuro cudna :D
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  skrytyfankamena 15.04.2020 17:45
  Jest cudownie.

  Czuć wajb NHK ni Youkoso. Dobra narracja, przyjemni bohaterowie, no i ta oprawa palce lizać. Doga Kobo przerośli moje oczekiwania.

  Dobry sezon. Niby mniej bajek niż zwykle, ale moja topka to same sztosy, których wyczekuje z niecierpliwością.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  odpowiedzi: 2
  Slova 15.04.2020 11:09
  No ale nauczycielka to do śmieci, absolutnie. Angst dziewczyna też nie zachwyca, ale w sumie znośna. Główny bohater znowu ciepłe kluchy. Chyba tylko kierownik sklepu to jedyna interesująca postać. No i jeszcze ten smarkacz co się ostatnio pojawił, wkurzający.

  To dlaczego to się tak dobrze ogląda?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 15.04.2020 01:08
  Yesterday o Utatte po 2 odcinku
  Fantastyczny drugi odcinek. Jednak swoje robi dopracowane wykonanie audio­‑wizualne, które świetnie się ze sobą komponuje, przyjemne relacje pomiędzy postaciami, wraz z samym wiekiem pierwowzoru. Czuć z miejsca, że tytuł powstawał dawno temu i już teraz chyba mogę stwierdzić, że to czarny konik sezonu. Jestem pełen entuzjazmu i wręcz oczarowany całością. Oby to się nie popsuło z czasem, a będzie pięknie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Rinsey 13.04.2020 19:52
  Po pierwszym odcinku mój entuzjazm był umiarkowany. Wszystko wyglądało bardzo ładnie, bohaterowie ok, ale jeszcze mnie nie „chyciło”. Po tym odcinku daję serii duży kredyt zaufania. Postaci nabrały głębi, zaufałam im, że mają mi do opowiedzenia nietuzinkową historię, której będę się odtąd z zainteresowaniem przyglądać :)
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  PaSaT 13.04.2020 17:29
  10/10
  Byłem pierwszy, który wystawił temu anime pełną dychę.
  Zobaczymy, czy się nie pomyliłem. Niemniej po tym, co zobaczyłem w dwóch pierwszych ocenach naprawdę bardzo chcę podtrzymać tę ocenę. Takiej kreski pięknej nie było nawet w Masotanie.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Nikodemsky 12.04.2020 19:31
  Po drugim odcinku upewniłem się co do kilku rzeczy i tak też cieszy mnie, że seria nie będzie wciskać na siłę ciężkich drama­‑wątków, tylko cały czas utrzymuje klimat, jakby coś „wisiało w powietrzu”, to naprawdę miła odmiana.

  Kuro wydawała mi się trochę zbyt dojrzała jak na swój wiek ale po  kliknij: ukryte . Cieszy mnie to, bo tego typu rzeczy naznaczają wyraźne granice.

  Rikuo przypomina trochę Satou z NHK, tylko odjąć paranoję i aspołeczne podejście.

  Bohaterowie drugoplanowi, jak choćby blondyn ze sklepu fajnie dopełniają do historii i nie sprawiają wrażenia zbędnego dodatku.

  Póki co w zasadzie uczepiłbym się jednej kwestii – chodzi o wygodny zbieg okoliczności, w którym  kliknij: ukryte  ale dużo zależy od tego, jak całość będzie poprowadzona.

  Póki co jestem zachwycony i jest to moja sezonowa topka.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  ZSRRKnight 12.04.2020 14:03
  Kurczę, ale to jest ładne pod względem grafiki… Naprawdę, bardzo solidna po tych dwóch odcinkach pozycja. Fabuła rozwija się powoli, bohaterowie też są krok po kroku przedstawiani, czuć też między nimi chemię, ładnie ogólnie są pokazywane tutaj emocje. Na plus też dobre projekty postaci i lekko oldschoolowy klimat.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  vries 5.04.2020 23:46
  Ech… obejrzałem pierwszy ep i już mam ochotę chwycić za mangę i doczytać, co dalej. Tym samym mogę nie skończyć anime.
  Nie jestem fanem takich obyczajówek dlatego, nie powiem czy się zapowiada jakoś szczególnie dobrze czy nie. Dla mnie jest ok. Wykonanie jest dobre.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  MrParumiV18 5.04.2020 22:07
  Yesterday o Utatte po 1 odcinku
  Zauroczyłem się tym odcinkiem. Nie wiem też czemu, ale strasznie na początku przypomniało mi to Welcome to the N.H.K. Z pewnością będę kontynuował i liczę, że taki klimat się utrzyma.
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  GLASS 5.04.2020 13:40
  Pierwszy odcinek obiecujący, idealnie się wpasowuje w moje gusta. Zapowiada się na dość dojrzałe okruchy życia osadzone w latach 90. Jeśli z czasem historia się nie zamieni w tanią melodramę, to jak najbardziej będzie jednym z moich faworytów tego sezonu.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime