Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Komentarze

Rocket Girls

 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime
 • Avatar
  A
  fm 4.09.2007 13:33
  ot taka sobie wakacyjna seria
  Grafika czasem mocno daje po oczach prymitywnymi modelami 3D, ale dzięki tropikalnym klimatom i odpowiedniej porcji fanserwisu daje się oglądać. Charaktery bohaterek pozbawione jakiejkolwiek głębi, ale w komediach wystarczy, żeby były one sympatyczne i tak właśnie jest.

  Całkiem nieźle bawiłem się oglądając kolejne odcinki Rocket Girls, ale ostatecznie poczułem się zawiedziony przez brak konsekwencji we wprowadzaniu wątków dramatycznych. Ostatnie odcinki budują stopniowo napięcie, ale chyba twórcy stwierdzili 'Chrzanić to, w końcu robimy tylko komedię' i zrobili byle jakie zakończenie.
   kliknij: ukryte 

  Rocket Girls pozwala w miły sposób zabić czas, ale jako całość oceniłbym o oczko niżej niż wa­‑totem.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 1
  Krzych Ayanami 3.09.2007 08:40
  Kilka moich uwag
  Cóż… W moim odczuciu przy recenzji zupełnie przegięto z wnikaniem w sprawy, że tak powiem techniczne, przez co serię zupełnie odcedzono z tego co jest w niej najlepsze. Zupełnie nie potrafię zrozumieć zarzutu, że jest to seria skierowana do fanów astronautyki, gdyż po prostu nie jest to prawda. Sam nie mam z nią nic wspólnego, nie interesuje się nią ani odrobinę – a całość obejrzałem z wielką przyjemnością. Po prostu większość rzeczy jaka jest tutaj przekazywana pojawia się niejako przy okazji, gdyż serial ma przede wszystkim dobrze bawić, a nie czegokolwiek uczyć. I z tego pierwszego wywiązują się idealnie.

  Jeżeli odrobina żargonu technicznego ma być takim problemem, to równie dobrze będzie można animek nie oglądać w ogóle, bo przecież każda ma jakąś swoją logikę, którą wyjaśnia w miarę upływu czasu.
  Odpowiedz
 • Avatar
  R
  odpowiedzi: 4
  Allevanna 29.08.2007 14:19
  Underappreciated
  Gdyby wszystko w tej serii traktować zupełnie serio, należałoby też przyjąć, że fundamentalnym elementem sukcesu programu kosmicznego jest uniknięcie uroków rzucanych przez lokalnych szamanów. Rozśmieszyć mogą także inne rewelacje – jak choćby to, że każda nastolatka, która w trakcie serii dotarła do bramy bazy SSA, została wyekspediowana na orbitę.

  Zdaję się, że przy całej swojej skrupulatności w zdobywaniu informacji nt. opisywanego tytułu przeoczyłeś fakt, że to jest również komedia, a do tego anime należy podchodzić z dystansem. Czemu np. nie wspomniałeś o „najgłupszym” w całym anime pierwszym odcinku, gdy  kliknij: ukryte  Może tylko mi się tak wydaje, ale sugerujesz tutaj że to anime jest śmiertelnie poważne z niepasującymi, głupimi wstawkami, a przecież te „rewelacje” były zamierzone. Twórcy nie chcieli zrobić programu edukacyjnego, ale rozrywkowe kino dla całej rodziny i moim zdaniem udało im się to wyśmienicie. Od pierwszego odcinka widać, że autorzy mieli duże poczucie humoru  kliknij: ukryte 

  Przy Rocket Girls można się i pośmiać i wzruszyć, ale przede wszystkim chodzi o to, by dobrze się bawić, poznając kolejne przygody trzech głównych bohaterek. Za przyjemność oglądania wystawiłbym co najmniej 9/10, a za postaci zdecydowanie 10/10. Przewrotny i zdecydowany Nasuda, pewna siebie i nieznosząca sprzeciwu Yukari, prostoduszna i optymistycznie nastawiona Matsuri, nieśmiała, lecz inteligentna Akane, autorytatywna, ale troskliwa Motoko i wreszcie odważny, ale nie szalony Yasukawa, za tak wspaniałe charaktery tylko 5 ? Widziałem sporo anime i potrafię zauważyć gdy postaci są ciekawe, a z pewnością tak jest w tym przypadku, naprawdę ciężko jest się z nimi rozstać :). Toteż niezrozumiała jest dla mnie taka ocena charakterów , które z pewnością są znacznie bardziej interesujące niż te z Tenjou Tenge (które również oceniłeś na 5/10), gdzie nie można mówić nawet o tym, by którykolwiek z bohaterów posiadał jakieś wyróżniające cechy.
  Jeśli chodzi zaś o techniczne sprawy, to ja osobiście nie zauważyłem specjalnie żadnych błędów, ale z drugiej strony jestem laikiem, nie to co Ty wa­‑totem (to nie jest sarkazm, wiem że masz sporą wiedzę, a na pewno większą niż moja). Oprócz poprawnych równań manewru transferowego Hohmanna, było też wspomnienie choćby o odwrotnej notacji polskiej, której podstawy stworzył polski matematyk Jan Łukasiewicz. Nie wiedziałem np. że takie kalkulatory są stosowane, a okazało się, że do dziś produkuje je choćby firma Hewlett Packard, można się ciekawych rzeczy dowiedzieć oglądając anime, a co :). Co więcej uwzględniono również to, że hybrydowa rakieta Yukari była napędzana paliwem stałym (choć utleniaczem był płyn), przez co utrudnione było manewrowanie, a niemożliwe przerwanie procesu spalania, w przeciwieństwie do rakiet z paliwem płynnym (patrz ostatnie 2 odcinki). Dlatego nie ma co szukać dziury w całym, anime to nie jest program edukacyjny i z pewnością takiego zamierzenia nie mieli twórcy.
  Podsumowując, świetnie bawiłem się przy tym anime i polecam wszystkim zapoznanie się z pierwszym odcinkiem, nie tylko osobom których pasjonuje aeronautyka, czy lotnictwo (ja w każdym razie do takich osób nie należę).

  P.S
  wa­‑totem, studiowałeś fizykę ? Już drugi raz widzę, że piszesz sporo mądrych rzeczy związanych z fizyką (po raz pierwszy dostrzegłem to przy okazji Noein), raczej równanń Schrodingera czy Hohmanna w liceum/na ekonomii nie uczą, to tylko takie wnikliwe szukanie informacji do recenzji czy coś więcej ?
  Odpowiedz
 • Avatar
  A
  Lukasz 28.08.2007 18:31
  rocket Girls
  Nie wiem jak wam ale mi sie podobało, animacje komputerowe kiepskie ale da sie oglądnąć.
  Odpowiedz
 • Dodaj komentarz
 • Recenzja anime