Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Yatta.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

8/10
postaci: 9/10 grafika: 6/10
fabuła: 8/10 muzyka: 8/10

Ocena redakcji

9/10
Głosów: 15 Zobacz jak ocenili
Średnia: 8,73

Ocena czytelników

8/10
Głosów: 88
Średnia: 8,11
σ=1,32

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Tilk)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Seikai no Senki II

Rodzaj produkcji: seria TV (Japonia)
Rok wydania: 2001
Czas trwania: 10×25 min
Tytuły alternatywne:
  • Banner of the Stars II
  • Battle Flag of the Stars II
  • 星界の戦旗 II
Postaci: Obcy; Pierwowzór: Powieść/opowiadanie; Miejsce: Inne planety; Czas: Przyszłość
zrzutka

Kontynuacja Banner of the Stars. Tym razem Lafiel i Jinto wpadli w naprawdę spore kłopoty.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Kampania Imperium Abh postępuje nad wyraz sprawnie. Flota Zjednoczonej Ludzkości zostaje rozbita, a jej resztki są sukcesywnie niszczone przez cesarskie statki. W międzyczasie Imperium zdobywa planetę Lobnas II, a na jej zarządcę wyznacza Lafiel. Pech chce, że to planeta więzienna. Jej mieszkańcy są stłoczeni na jednej wyspie, podzielonej na trzy obozy. W zachodnim znajdują się kobiety, we wschodnim – mężczyźni, natomiast centralny zamieszkują wysterylizowani przedstawiciele obojga płci. Kobiety, w obawie przed mężczyznami ze wschodu, proszą o przeniesienie na inną planetę. Niestety, podczas emigracji wybucha rebelia i Jinto zostaje porwany. Do tego sprawę komplikuje fakt, że w stronę Lobnas II kierują się niedobitki floty Zjednoczonej Ludzkości. Lafiel musi uciekać i porzucić towarzysza…

Fabuła po raz kolejny koncentruje się na postaciach: Lafiel, jej podkomendnych z „Basroil” oraz mieszkańcach planety więziennej. Jedynym wydarzeniem, na które zwrócono szczególną uwagę, jest rebelia mężczyzn. Operacja Hunter, mająca na celu zniszczenie sił Zjednoczonej Ludzkości rozgrywa się gdzieś w tle centralnych dla tegoż anime wydarzeń. Powielono rozwiązanie z poprzednich serii, ale to dobrze: gdyby twórcy zdecydowali na zrobienie serii o wielkich kosmicznych bitwach, Banner of the Stars II straciłby naprawdę wiele ze swego uroku. Nie zabrakło charakterystycznych dla serii gagów, warto wspomnieć chociażby o kłótni szefów i szefowej obozów, przeradzającej się w zapytanie czy Jinto jest gejem. Oczywiście, to nie jedyna scena, przy której widz się uśmiechnie. Przyczepić się mogę jedynie do zbyt hollywoodzkiego zakończenia, no, ale to mały minus.

Jeżeli chodzi o bohaterów, to tym razem twórcy nie skoncentrowali się tylko na Lafiel, jej załodze oraz Abhach. Poświęcają uwagę więźniom z Lobnas II – ich kłopotom, życiu, przyczynom konfliktów i zamieszek. Ciekawe posunięcie w porównaniu do poprzednich serii.

Banner of the Stars II to anime godne polecenia. Trzyma poziom – i to najważniejsze. Każda osoba lubiąca space operę, dobre gagi, tudzież załogę księżniczki Abriel, powinna sięgnąć po ten tytuł. Ocena końcowa – osiem na dziesięć.

Szaman Fetyszy, 13 listopada 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Sunrise
Autor: Hiroyuki Morioka
Projekt: Keisuke Watabe, Mitsuru Oowa, Susumu Imaishi, Yasuhiro Moriki
Reżyser: Yasuchika Nagaoka
Scenariusz: Yuuichirou Takeda
Muzyka: Katsuhisa Hattori

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Podyskutuj o Seikai no Senki na forum Kotatsu Nieoficjalny pl