Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Zapraszamy na Discord!

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

2/10
postaci: 2/10 grafika: 2/10
fabuła: 2/10 muzyka: 2/10

Ocena redakcji

5/10
Głosów: 2 Zobacz jak ocenili
Średnia: 4,50

Ocena czytelników

5/10
Głosów: 9
Średnia: 4,67
σ=2,31

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Eltanin)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Gundam Seed MSV Astray

zrzutka

To Seed, czy to nie Seed? Oto jest pytanie.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Co wspólnego ma grupa zbieraczy złomu, przypadkiem trafiająca na kombinezon bojowy i oddział najemników, pojawiających się nie wiadomo skąd i po co w miejscu walnej bitwy między ZAFT i Sojuszem Ziemskim? Nic! Dlaczego zatem zostali upchnięci razem do jednej miniserii? Pojęcia nie mam.

Wybuchy, wystrzały, rozbłyski, kiepski humor i sztuczne dialogi – słowem wszystko, czego amatorzy klasycznej serii Gundam mogą zapragnąć. Każdy z odcinków zaczyna się prawie dwuminutowym, statycznym „who is who?”, bez którego zresztą całość niewiele by straciła. Właściwe historie nie mają ze sobą nic wspólnego, z wyjątkiem może padających nazw, zaś fabuła w obu wypadkach ogranicza się do średnio udanych walk robotów i obowiązkowego zestawu nic nie wnoszących rozmów. Gdybyśmy mówili o dodatkach do Gundam Wing albo Gundam 0083, wzruszyłbym tylko ramionami i poszedł dalej. Podpinanie takiego gniota pod serię Seed jest po prostu przestępstwem.

Niewielkim ratunkiem dla Astraya jest grafika, zachowana na poziomie niewiele tylko odbiegającym (niestety w dół) od zasadniczej serii.

Z całego serca przestrzegam wszystkich, którzy nie widzieli Gundam Seed (nawet jeśli nie mają mechofobii) przed zaczynaniem od Astray. Nie zbliża się ona nawet do poziomu Gundam Wing, o Seed już nie wspominając.

Eltanin, 28 listopada 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: Sunrise
Autor: Hajime Yatate, Yoshiyuki Tomino
Projekt: Jun'ichi Akutsu, Kimitoshi Yamane, Kunio Ookawara, Takahiro Yamada, Youichi Ueda
Reżyser: Katsuyoshi Yatabe
Scenariusz: Tomohiro Chiba