Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Komikslandia

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

7/10
postaci: 7/10 grafika: 8/10
fabuła: 7/10 muzyka: 7/10

Ocena redakcji

7/10
Głosów: 10 Zobacz jak ocenili
Średnia: 7,20

Ocena czytelników

7/10
Głosów: 65
Średnia: 6,71
σ=1,79

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Bianca)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Angelic Layer

Rodzaj produkcji: seria TV (Japonia)
Rok wydania: 2001
Czas trwania: 26×25 min
Tytuły alternatywne:
  • Kidou Tenshi Angelic Layer
  • Mobile Angel Angelic Layer
  • 機動天使エンジェリックレイヤー
Tytuły powiązane:
Postaci: Uczniowie/studenci; Pierwowzór: Manga; Miejsce: Japonia; Czas: Przyszłość
zrzutka

Oto, co wkrótce ma szansę czekać Japończyków, biorąc pod uwagę ich miłość do walczących robotów.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl

Recenzja / Opis

Ciężko, oj ciężko być pierwszoklasistką. Zwłaszcza małą, niepozorną, w nieznanym wielkim mieście i z dala od przyjaciół. Na wsparcie rodziców też nie ma co liczyć. Ojca brak, matka wyjechała parę lat temu i jest tak zapracowana, że nawet przez telefon słowa od tego czasu nie zamieniła – tylko pieniądze na utrzymanie przesyła. Jak tu się nie załamać? Trzeba się czymś zająć, bo nic tak nie podnosi na duchu, jak dobre hobby, odpowiednie do wieku, płci i osobowości. Co powiecie na zapasy w stylu wolnym? Świetny wybór. Tak, wiem, że to sport kontaktowy, wysoce niebezpieczny, a Misaki Suzuhara jest małoletnia i ze swoją budową fizyczną poniosłaby żałosną śmierć na ringu w pierwszej rundzie. Ale przecież nikt jej nie każe samej stawać w szranki – to byłby sadyzm. Od tego są roboty bojowe, anioły. Sterowany falami mózgowymi pilota cud techniki i przebój rynkowy. Organizowane są nawet mistrzostwa kraju w tej bijatyce…

Jak przystało na zabawki grzecznych dziewczynek, Anioł Misaki, Hikaru, ma 30 cm, różowe włoski i można go (a właściwie ją) ubierać w śliczne sukienki. Każde przyzwoite hobby ma też liczne grono fanów, więc i przyjaciele się znajdą: w szkole, wśród gwiazd muzyki i oczywiście elity „wojowników”. Nawet jakiś podejrzany typek w kitlu i z niejasnymi intencjami od razu zaczyna się wokół biednego dziewczęcia kręcić. Teraz pozostało już tylko znaleźć miłość życia, zdobyć mistrzostwo Angelic Layer i oczywiście dorwać mamusię, która choć kocha, to do spotkania się nie pali.

Czas na ocenę strony technicznej. Grafika: przyzwoita. Nie jest to może dzieło sztuki, ale ogląda się naprawdę przyjemnie. Nawet jeśli momentami kreska staje się odrobinę dziecinna i przestarzała, nie wpływa to negatywnie na odbiór całości. Sceny pojedynków są zrobione profesjonalnie i niejeden twórca seriali akcji mógłby się tu co nieco nauczyć. Z muzyką jest nieco gorzej – można było trochę bardziej popracować, bo ten soundtrack nie miał szans stać się przebojem rynku. Z drugiej strony Angelic Layer nawet nie udaje filmu muzycznego, więc spokojnie można przymknąć oko na drobne niedociągnięcia. Słuchać się w każdym razie daje, wyłączanie głośników nie jest konieczne.

Serial adresowany jest zdecydowanie do damskiej części widowni, w wieku około dwunastu lat. Fabuła jest przejrzysta i jasna w odbiorze. Elementy komiczne i wątki romantyczne przeplatają się z niezbyt brutalnymi scenami walk, na zakończenie których – niezależnie od wyniku – wszyscy uczestnicy zostają przyjaciółmi na całe życie, a może nawet dłużej. Z czystym sercem polecam tę pozycję wszystkim, którzy mają ochotę na kawałek miłego, lekkiego anime, niewymagającego od widza zbyt wiele uwagi, za to podnoszącego na duchu.

Eltanin, 1 grudnia 2004

Twórcy

RodzajNazwiska
Studio: BONES
Autor: CLAMP
Projekt: Jun'ya Ishigaki, Takahiro Komori
Reżyser: Hiroshi Nishikiori
Scenariusz: Ichirou Ookouchi
Muzyka: Kouhei Tanaka

Odnośniki

Tytuł strony Rodzaj Języki
Angelic Layer - artykuł na Wikipedii Nieoficjalny pl