Tanuki-Anime

Tanuki.pl

Wyszukiwarka recenzji

Otaku.pl

Anime

Oceny

Ocena recenzenta

4/10
postaci: 6/10 grafika: 8/10
fabuła: 4/10 muzyka: 6/10

Ocena redakcji

4/10
Głosów: 4 Zobacz jak ocenili
Średnia: 4,25

Ocena czytelników

6/10
Głosów: 42
Średnia: 6,02
σ=2,21

Kadry

Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Zrzutka
Źródło kadrów: Własne (Grisznak)
Więcej kadrów

Wylosuj ponownieTop 10

Hoshizora e Kakaru Hashi: Kakaru ka? Gakuensai ni Koi no Hashi

Rodzaj produkcji: seria OAV (Japonia)
Rok wydania: 2011
Czas trwania: 26 min
Tytuły alternatywne:
  • Bridge to the Starry Skies: Can it Be Crossed? The Bridge of Love at the School Festival
  • 星空へ架かる橋 架かるか? 学園祭に恋の橋
Tytuły powiązane:
Gatunki: Komedia, Romans
zrzutka

„Młody, lekko zboczony no­‑life szuka żony”, czyli miłosne perypetie Daigo.

Dodaj do: Wykop Wykop.pl
Ogryzek dodany przez: Grisznak

Recenzja / Opis

Zbliża się szkolny festyn. Kazuma i Ui romansują sobie w najlepsze, co sprawia, że dotychczasowy najlepszy kumpel głównego bohatera, Daigo, nie ma co robić. Czas zabija grając w MMORPG. Jedyna kobieta, która zwracając się do niego, nie używa słowa „głupek”, to właśnie jedna z postaci występujących w świecie wirtualnym. Kolejne próby znalezienia dziewczyny kończą się mniej lub bardziej epickimi porażkami, co sprawia, że Daigo zbliża się do czegoś gorszego dla bohatera haremówki nawet od śmierci – do zostania gejem… Czy jest dla niego jeszcze jakiś ratunek?

OAV­‑ki do serii telewizyjnych to w większości okazja dla twórców, by mogli wreszcie pokazać to, czego nie dało się zaprezentować w serialu. Tak, zwykle chodzi po prostu o ileś tam pretekstów do świecenia piersiami (świecenia w sensie dosłownym, gdyż lwia cześć Japonek, przynajmniej w anime, najwyraźniej co dzień smaruje swe ciała wazeliną, przez co błyszczą jak psu… wiadomo co). Czasami nawet, jak w dodatkowych odcinkach do Onegai Teacher czy Green Green idzie się nawet dalej. Odważniejszego fanserwisu nie zabrakło i w OAV­‑ce do „Na co mi harem, jak mam brata”, jednak znalazła się tu i jakaś głębsza myśl.

Autorzy zastosowali zabieg polegający na zepchnięciu głównych bohaterów na dalszy plan (skoro są parą, to właściwie fabularnie są już „martwi”) i uczynieniu głównym bohaterem właśnie Daigo. W przyspieszonej do 26 minut haremówce nasz heros szuka sobie dziewczyny, obskakując w większości te same haremetki, co wcześniej Kazuma. O ile zazwyczaj jasne jest, jak jego wysiłki się zakończą, tak w jednym przypadku ciut zirytowało mnie podejście twórców, gdyż wydawało mi się, że wreszcie wpadli na sensowny pomysł połączenia dwójki ważnych postaci drugiego planu, a tu klops…

Pisząc o odważniejszym fanserwisie, miałem na myśli głównie kilka nagich biustów, poza nie OAV­‑ka bowiem nie wychodzi. Niestety, rozwinięto tu także wątek Ayumu i wykorzystania jego postaci w roli fanserwisu yaoi… Z tego też względu ocena leci w dół, bo anorektyczny shota wdzięczący się do facetów nie jest tym, co tygrysy lubią najbardziej. Zachowano ten sam opening, który byłby sensowną piosenką, gdyby śpiewająca go niewiasta nie brzmiała jak czteroletnia dziewczynka. Ending to także znana z pierwszych dziesięciu odcinków serii telewizyjnej piosenka.

Cóż, oto typowa OAV­‑ka do mocno przeciętnej serii. Kto oglądał wersję telewizyjną, może i sięgnąć po ten dodatek, ale jeśli już w serialowej wersji fanserwis z Ayumu działał wam na nerwy, to ostrzegam lojalnie – tu jest go jeszcze więcej. Rekompensuje go nieco podobne wykorzystanie dziewczyn oraz danie pola do popisu Daigo, a także kilka autentycznie śmiesznych scen. Dwadzieścia sześć minut to w sumie nie tak wiele…

Grisznak, 20 stycznia 2012

Twórcy

RodzajNazwiska
Autor: feng
Projekt: Haruo Oogawara
Scenariusz: Gou Zappa